524 Shares 2266 views

Pogoda w Goa. Pogoda przez miesiąc

Goa – mały stan w Indiach, który jest jednym z idealnych ośrodków na świecie. Zwłaszcza jeśli spojrzeć na klimacie Goa. Pogoda tutaj jest łagodniejsze miesięcy i wygładzone w porównaniu z innymi państwami. Różnice temperatury goa są niewielkie.

Między grudniem a styczniem uważane są za chłodne, temperatura wynosi od +19 0 C do +30 0 C. maju-czerwcu uważany jest za gorący czas, temperatura osiąga +30 … + 34 0 C. Jednak, ze względu na niską wilgotność, ciepło to jest wygodne , Inne stany kraju mają gładsze podczas monsunu, z powodu tej temperaturze nie jest większy kontrast i jest mniej opadów.

Co decyduje o pogodę w Goa?

Większość z Indii jest w subequatorial pasa. Ze względu na to, pogoda w kraju, w dużej mierze zależy monsunu. W lecie z deszczów Oceanie Indyjskim. Poruszają się na północny zachód, po drodze zbierając siły i mocy. W czerwcu, można oglądać burze, które wylane dookoła. Ale im bliżej do zmian spadek pogodowych. Następnie wymień deszcz z północnego przyjdzie chłód, ale zrezygnowano z chmurami.

Rozważmy South Goa. W miesiącach pogoda jest podzielony na trzy sezony (Nawiasem mówiąc, odnosi się to również do North Shore):

– okres od późnej jesieni do późnej zimy. Korzystnie, jasne słońce, niebo, chłodne powietrze.

– Okres od wiosny do początku lata. Temperatura wzrasta, wraz z gorącym suchym. Niemniej jednak w tym okresie jest bardzo wygodne: nie brakuje powietrza, woda jest ciepła, pogoda jest wygodne. Idealne wakacje na plaży.

– okres od końca czerwca do połowy września. Zwiększona wilgotność, która powoduje zachmurzenie równocześnie z ciepła. Innymi słowy, w tej chwili jest bardzo gorąco, okresowo staje okresami intensywne opady deszczu.

Październik, być może, można określić oddzielnie. On jest przejście: deszcze mają pochodzić z „nie”, ale wilgotność jest nadal bardzo wysoki w Goa. Prognoza miesięczna omówione poniżej.

Pogoda w Goa w zimie

W grudniu, gdy wilgotność wynosi 65%, przystanek deszcze (tylko 1-2 razy w miesiącu). Temperatura wody jest idealny do pływania: +28 0 ° C średnie dzienne wartości temperatury – 30 … + 32 0 ° C w nocy +24 0 ° C wiatru prawie odczuwalne. Pogodne dni.

Na początku roku (styczeń) wyraźnie widać tropikalny klimat. Temperatura w dzień wynosi około 30 ° C, rano i wieczorem spadnie do +19 0 C. zimowych atrakcji uważanych za bardzo wygodne, a opady są bardzo mało prawdopodobne, wilgotność jest niska (około 60%), nie silny wiatr, niebo jest jasne, optymalne ciśnienie. Najważniejsze – to bardzo przyjemna temperatura wody wynosi +27 0 C. Ponadto, w zimie jest największa długość dnia: 10 godzin.

Luty może spełnić 26 0 C w nocy i 30 0 C w ciągu dnia. Uważa się, że najbardziej suchym miesięcy w małej ilości opadów. Wilgotności (70%). Dla reszty, pogoda jest podobna do stycznia, z jednym wyjątkiem – mały deszcz rozkosz okazja do odświeżenia, a morze jest wywołanie jego cieple i spokoju.

Pogoda w Goa wiosnę

W marcu temperatura dzienna jest utrzymywany w temperaturze około 32 0 ° C w nocy – + 29 ° C 0 Suche powietrze jest utrzymywane w lutym wytrącanie mało prawdopodobne (1,1 mm). Wiatr jest również mały i ciepły, dni są przeważnie bezchmurne, ich czas trwania wynosi 10 godzin. Woda nie jest tak, ponieważ chłodzi rozgrzane do 31 0 C. W związku z tym, Marzec miesiącem jest mniej wygodne niż poprzedni, bardzo dobre wyczucie wzrostem temperatury.

W kwietniu, wiatr się wzmaga i może wynieść do 8 km / h, ale to jest dobre, bo pozwala to trochę orzeźwienia na upalny dzień. więcej chmur pojawi się na niebie. W kwietniu, sezon się kończy.

Maj jest uważany za najbardziej gorący miesiąc w Goa. Powietrze ogrzewa się do 33 0 ° C, w nocy jest zmniejszona do 27 0 ° C wilgoci wzrasta do 75%, zwiększa się ilość opadów. Zwiększona prędkość powietrza – 7 m / s, z powodu staje się kurzu. Ciśnienie w normalnych (około 750 mm Hg. V.). Temperatura wody jest wciąż wysoka +30 0 ° C

Pod koniec maja, ze wzrostem ilości opadów, ponieważ lato pora deszczowa zaczyna. Nawiasem mówiąc, w maju w Goa nie radzę iść do tych, którzy dotkliwie odczuwa spadki ciśnienia lub którzy mają problemy z układu sercowo-naczyniowego.

Wakacje w Goa latem

Czerwca uważany jest za gorąco i wilgotno miesięcy. Popołudnie powietrze nagrzewa się co najmniej do 31 0 C, temperatura w nocy: +24 … + 25 0 C. Jest to początek pory deszczowej, więc większość miesiąca deszczów z prędkości wiatru do 11 km / h. Sea ostygnie do 29 0 C, ale ze względu na silny wiatr, burza wzrasta, więc pływanie jest mało prawdopodobne, aby odnieść sukces.

Pogoda na wakacje na plaży nie jest bardzo wygodne, ale bonus do podróży do Australii w czerwcu wystąpi znaczne rabaty i zdolność do podejmowania niezwykle piękne zdjęcia na tle wzburzonym morzu.

Lipiec zwykle napotyka ciepło i wilgotne powietrze. Pomimo faktu, że słoneczny dzień w lipcu mniej niż wszystko, z tej temperaturze nie będzie mniejsza niż: 29 0 C w ciągu dnia i +23 0 C w nocy. Sea stygnie nieznacznie – do +28 0 C. Wiatr wzmocniony do 14 km / s, codziennie są deszcze. Morze zabrudzi się, bo ciągle burzliwy. Teraz coraz więcej wszelkiego rodzaju istot żywych, w tym jadowite. Więc musi być zapewnione, że tam, gdzie krok. Ten miesiąc jest idealny dla tych, którzy wolą nieobecność ludzi i długich deszczach na wakacje w Goa. Prognoza miesięczna: pora deszczowa w lipcu, zaczyna się zapadać.

Sierpień jest uważany za gorąco i wilgotno. Dzienną temperaturę osiąga 29 0 ° C, 24 0 ° C w nocy prawie pół miesiąca oznaczone mętny. Wilgotność sięga 88%, co jest najwyższą wartość dla całego roku. Prędkość wiatru do 10 km / h. Pomimo niemal codzienne deszcze, można cieszyć się słońcem około 4 godzin dziennie. Wakacjach w Goa w sierpniu mogą być ci, którzy nie lubią wysokich temperatur, który spokojnie odnosi się deszcz w czasie wakacji.

Pogoda w Goa jesienią

Września południu samo najgorętszym 0 – 29 ° C, ale temperatura w nocy jest lekko obniżona do + 23 0 C. Obniżona opadów, wilgotność około 86%. Woda morska jest podgrzewana do +28 … + 29 0 C. Dzień trwa 12 godzin, a połowa z nich będą słonecznej. Resztę czasu zapisanego powodu zachmurzenie z lekkim deszczem.

Października spełnia dzienne ogrzać do 31 temperatury 0 ° C, która jest zmniejszona w ciągu nocy do 24 0 ° C ilość deszczu zmniejsza się (4-6 razy na miesiąc), zmniejszając w ten sposób i wilgotności. Niewielka ilość chmur dadzą możliwość korzystania blask słońca. Pomimo wysokiej temperatury, zaleca się, aby podróżować do Goa w tym miesiącu wziąć ciepłe ubranie, ponieważ pogoda robi się trochę nieprzewidywalne.

W listopadzie, można bezpiecznie przejść do reszty, nie martwiąc się o niespodzianki pogody. Temperatura dni – 30 … + 32 0 ° C w nocy, … + 23 + 24 0 C. Wytrącanie praktycznie wilgoć nie zmniejszają do 70%. miły i ciepły wiatr. Cały dzień – w jasny słoneczny.

„Zła pogoda” w Goa

Pogoda dla miesiącach rozważyć, więc można śmiało powiedzieć, że powietrze może być rozgrzany do 35 0 C w maju, to zwiększa wilgotność. Okres od grudnia do lutego – najfajniejsza, temperatura nocy spada do +20 0 C. Reszta klimacie tropikalnym dominuje. Od czerwca do września monsunu od południowego zachodu są deszcze. Deszczowy miesiąc – lipiec.

Sezon w Goa

Jeśli chcesz, aby na pewno cieszyć się doskonałą pogodę na wakacje na plaży – nie krępuj się pojechać na wakacje do Goa w okresie od października do maja, kiedy to otwiera sezon.

Szczyt w okresie od późnej zimy do marca. Dopiero wtedy można cieszyć się niską wilgotność, czyste niebo, komfortową temperaturę +27 … + 30 0 C. Możliwe jest również, aby obserwować stały lekki wiatr i ciepłe morze.

Jednak warto pamiętać, że to wciąż zima, więc roślinność dużych brązowych i żółtych odcieniach, czasami są suche trawy, często spalane o tej porze roku. To wyróżnia się jako żółknięcie drzew.

Wielu podróżnych powiedzieć, że Goa jest bardzo miły w okresie od września do października, czyli zaraz po porze deszczowej.

Indie, Goa pogoda przez miesiąc

Poniżej bardziej szczegółowo podstawowych wskaźników powietrzu.

Deszczowa pogoda Goa mm (miesiące)

A temperatura wody

Kiedy jechać na wakacje w Goa

Całe wakacje w Goa (pogoda przez miesiąc, który jest uważany w szczegółach) będzie wyjątkowy i niezapomniany w każdym miesiącu, ale najlepszy czas na odpoczynek są nadal uważane za zimą miesięcy (od listopada do marca).