651 Shares 9166 views

Klimat Wietnam: Przydatne informacje dla turystów

Socjalistyczna Republika Wietnamu ma unikalną pozycję geograficzną, czyli kraj jest tak wydłużony kształt, który rozciąga się na kilka stref klimatycznych.

W południowej części państwa jest częściowo zdominowanym przez tropikalnym klimacie monsunowym, a pory roku ujmuje się w zależności od tego, ile Spadł deszcz, w jakim kierunku wieje wiatr.

Klimat w Wietnamie charakteryzuje się ciężkimi tropikalnych deszczy, które rozpoczną się w maju, a kończą się w październiku. Reszta roku w południowej części kraju ustawić pora sucha. Wszystkie dwanaście miesięcy od temperatury wody morskiej w tej części Wietnamu jest utrzymywana na poziomie około + 26-28 stopni Celsjusza.

Klimat w Wietnamie, jeśli mówimy o północnej części, jest nieco inna. W tej dziedzinie – bardziej wyraźne przejście od zimy do wiosny, a od lata do jesieni. Północny Wietnam znajduje się w tropikalnej strefie klimatycznej. W okresie od czerwca do sierpnia są ciężkie ulewy, pomimo faktu, że ustalona upałów. Jednakże, w zimie w północnych prowincji spada dużej ilości opadów, a temperatura powietrza zmniejsza się.

W centralnych regionach kraju w klimacie zimowym jest łagodniejszy niż w północnej części Wietnamu, w tym samym czasie, latem jest nieco chłodniej niż w południowej części stanu.

Wietnam ma inny klimat niezwykłą cechę – wysoką wilgotność, więc nie każdy turysta czuje się tutaj jak najbardziej komfortowy.

W pierwszych dwóch miesiącach wiosną w południowej części Wietnamu znacznie podwyższonej temperaturze powietrza, morza staje się cieplejsza, a to jest w stanie zapewnić ulgę od upału. Jednak na początku maja klimat Wietnamu w danym punkcie geograficznym staje się kolejnym – rozpocząć obfite deszcze tropikalne, a więc tych, którzy chcą odpocząć tutaj staje się nie tyle.

Centralnych prowincji sprężyn temperatury powietrza, która zmienia się od +22 do +27 stopni Celsjusza, i okresowo deszczu. W maju, nie ustalono dostatecznie upałów.

Wiosna na północy kraju jest bardzo ciepło, ale znacznie bardziej pada deszcz.

Czas letni w Wietnamie dla każdego obszaru geograficznego. Na południu temperatura powietrza sięga 33 stopni Celsjusza, i deszcz – obfite i regularne. W północnej części Wietnamu w ostatnich czasach w miesiącach letnich upałów określonych więcej niż w południowej części stanu, a prysznice tutaj – nie rzadkie. W centralnej części Wietnamu w lecie przechowywane mniej lub bardziej sucha pogoda, ale ogromna ilość opadów występuje w sierpniu. Temperatura wody w kraju wynosi 29 stopni Celsjusza, o tej porze roku.

Jesień w południowych prowincjach Wietnamu ponownie przynosi obfite opady deszczu, który pada, co do zasady, w godzinach popołudniowych. Jednakże, temperatura powietrza i wody jest wystarczający. Ponadto, strefa ta jest znamienna przez burze upadku.

Wielu rosyjskich turystów jest uważana za kraj na wakacje jesienią jest Wietnam. Klimat w listopadzie na południu charakteryzuje się zmniejszeniem opadów. Pomimo faktu, że istnieje wysoki poziom wilgotności, początek jesieni przenosi się łatwiej niż w Egipcie i Turcji. Klimat Wietnam we wrześniu, pozwala fani nurkowania do odkrywania głębi Morzu Południowochińskim, ponieważ ten rodzaj rekreacji w tym kraju jest uważana za jedną z najbardziej atrakcyjnych.

Zima w Wietnamie – to najlepszy czas na wakacje nad morzem. Temperatura zarówno powietrza i wody, pozwala korzystać z kąpieli i opalania. Wyjątek stanowią północna i centralna Wietnam, gdzie jest chłodniej z powodu silnej wilgoci.