373 Shares 1929 views

Trzęsienie ziemi w regionie Kemerowo: przyczyny

Jakiś czas temu, mieszkańcy regionu Kemerowo doświadczył skutków klęski żywiołowej, że naukowcy niegdyś zwanym trzęsienie ziemi. W tym samym czasie „echo” słychać było nawet na terytorium Nowosybirsk regionu i Ałtaju.

Jednak eksperci są niejednoznaczne w ocenie dlaczego trzęsienie ziemi w regionie Kemerowo. Niektórzy są przekonani, że przyczyną wstrząsów zaczęła zjawisk atmosferycznych i przyrodniczych, inni uważają, że kataklizm powstał ze względu na fakt, że zaczął być realizowany górniczych. Jeśli prawdziwym powodem jest czynnik ludzki, trzęsienie ziemi w regionie Kemerowo – jest to największy sztuczny kataklizm, który wystąpił w ciągu ostatniego stulecia.

Oczywiście, nie było wielu ekspertów, którzy uważają, że wstrząsy były spowodowane przez naturalne zmiany w atmosferze. Naukowcy oszacowali wielkość zjawiska w siedmiu punktach. Szef miejscowej jednostki Geophysical Survey SB RAS Alexander Emanov badanym trzęsienia ziemi powstały w regionie Kemerowo w skali sejsmicznej przypadku wieku.

„Region charakteryzuje się obfitością antropogeniczne oddziaływania łukowe formacji skalnych, natomiast skorupa jest tylko osłabiony. Symbioza procesów przemysłowych i zjawisk naturalnych spowoduje katastrofę, ponieważ jest kombinacją dwóch powyższych czynników jest uważana za niebezpieczną sytuację „- powiedział ekspert.

Aleksandr Emanov dodał, że trzęsienie ziemi w regionie Kemerowo ma charakter nadzwyczajnego zdarzenia naturalnego, ponieważ wstrząsy o sile ponad czterech punktów w powyższym regionie nie zaobserwowano.

„W regionie Kemerowo stale wydobycie operacja trwa, tak że tworzą się puste przestrzenie, jest ładunek poruszający dostępny w górnej części skorupy ziemskiej. Jest możliwe, że sytuacja, w której w niektórych warstw utworzonych ogromny stres, które prowadzą do wstrząsów „- powiedział w wywiadzie Alexey Zavyalov, który kieruje Laboratorium sejsmicznej kontynentalnej oraz przewidywania zagrożenia sejsmicznego Instytutu Fizyki im Ziemi. Schmidt.

Media przekazywaniu wiadomości z regionu Kemerowo trzęsienia ziemi, cytowany szef geofizycznych wydziału SB RAS Victor Seleznev, „Wstrząsy powstał ze względu na osoby, z jej działania można ocenić pozytywnie. Jeśli w napięciu gruntu powstaje, wyładowanie zdarzyć prędzej czy później, a mężczyzna, wybuchowych lub cokolwiek innego, jest ryzyko, że przyczynia się do tego, że trzęsienie ziemi dzieje się szybciej iz mniejszą siłą. "

Niemniej jednak, ekspert ma negatywny stosunek do poglądu, że ingerencja człowieka w zjawiskach naturalnych jest liczbą dodatnią. „Jeśli lista operacji górniczych została rozszerzona, to jest możliwe, że byłby znowu trzęsienie ziemi dzisiaj. Kiedy osoba zatrzymuje wydobywania zasobów naturalnych, że trzęsienie ziemi nastąpi znacznie rzadziej „- powiedział.