181 Shares 5091 views

Według prognoz, przez ponad 20 lat, aktywność słonecznego zmniejsza się o 60%, zmniejszając w ten sposób temperaturę

Nasza dzisiejsza temat nie ma wpływu na problem wpływu człowieka na zmiany klimatu. Będziemy mówić o aktywności słonecznej i jak cykle słoneczne wpływają na środowisko. Niedawno astronomowie Badanie jest oparte na obliczeniach matematycznych. To pokazuje, że między dwadzieścia a trzydzieści lat tego stulecia, cykle słoneczne będą w stanie zneutralizować siebie.

Wymagania do ofensywy nowej epoki lodowcowej

Ostatnio naukowcy NASA opublikował badania, które odzwierciedla stopniowy wzrost masy lodu na Antarktydzie. Odkrycia te są sprzeczne z czego jesteśmy przyzwyczajeni do przesłuchania w ostatnich latach. Pomimo faktu, że średnia temperatura globalnego oceanu i planety stale rośnie, a lód Antarktydy stopniowo zmniejszając jego objętość utworzone diametralnie przeciwne zdjęcie do bieguna południowego.

W najnowszej generacji satelitów NASA uczestniczyli badania, które zmierzoną wysokość szczegół pokrywy lodowej w tym regionie, jak również teren. A jeśli wcześniej nie wiemy, co się rzeczywiście dzieje się na lodowce na biegunie południowym, teraz przyjść do nas ważne informacje. Powód wzrostu bloków lodu i ekspansji kontynentu nie jest dokładnie określone. Z tego powodu przedstawiła hipotezę. Jednak faktem jest, że rozprzestrzenianie się lodu na Antarktydzie kilka lat temu osiągnął rekordowo wysoki poziom.

wpływ człowieka

Kiedy mówimy o zmianach klimatu, wiele uwagi poświęca się działalności człowieka. Rzeczywiście, w związku z tym, musimy rozwiązać wiele palących problemów. Jednak ze względu na zmiany klimatyczne są prawie nigdy nie zwracał uwagi na aktywności słonecznej. Ale są dwa diametralnie różne sfery wpływów. Z jednej strony, jest to dość bezmyślna działalność człowieka, który powoli, ale prowadzi nas do katastrofy ekologicznej. Z drugiej strony, silne wpływy z zewnątrz. Ale Nauka od dawna zdaje sobie sprawę z wahań cyklu aktywności słonecznej.

Nowy model aktywności słonecznej

Ale jeśli Biegun Południowy z dala, a tempo wzrostu lód nie zagraża globalne kataklizmy w następnym stuleciu, problem jest traktowana jako profesor matematyki Valentina Zharkova, wydaje się o wiele bardziej trudne. Teraz aktywność słoneczna może być obliczona z dokładnością do 97 procent. Z uwagi przedstawione w Narodowym Zgromadzeniu astronomów w modelu Walii dość dokładnie przewiduje zachowanie cyklu słonecznego. Dla wszystkich prezentowanych obliczeniach, że Ziemia porusza się „mini epoka lodowcowa”, która wejdzie w 15 lat.

Oczekujemy wiek mini-ice

Dwie górne warstwy photosphere Słońce i strefa konwekcji stwarzają Dynamo-efektów. Nowy model aktywności słonecznej reprezentowanym przez prof Zharkova, demonstruje naruszenie 11-letniej okresowości. W związku z tym, naukowcy dokonali odważnych prognoz. Do roku 2030 oczekuje się aktywność słoneczna obniży się o 60 procent. Okoliczność ta może spowodować nową małej epoki lodowcowej.

Za okres trzeciej dekadzie tego stulecia, Słońce wejdzie w jego 26 cyklu. W przeciwnych półkulach naszej gwiazdy dwie fale powstają w odbiciu lustrzanym. Powstałe wzajemne przepływy będą neutralizować się nawzajem. Jednakże, wpływ ten będzie naprawdę uciążliwy i powoduje silny spadek aktywności słonecznej. Tak więc należy się spodziewać nowego minimum Maunder.

Trochę historii

Podczas tworzenia efektu dynamo pomiędzy warstwami Słońca zmniejsza liczbę plam. Zjawisko to ma charakter długoterminowy, a po raz pierwszy zaobserwował astronom Edward Maunder'a w języku angielskim, podczas gdy naukowiec studiował archiwa obserwacji słońca. Więc jeden okres (od 1645 do 1715) wydzielono który nazwano Maunder minimum. Na podstawie materiałów archiwalnych, w międzyczasie, Londyn Tamiza była całkowicie pokryta lodem.

Co ciekawe, astronom odkrył około 50 plam, która jest tysiąc razy mniejsza niż w przypadku konwencjonalnych wskaźników aktywności słonecznej. Ponadto, okres ten zbiega się z globalnego klimatu chłodzenia w wieku 14-19, nazwany Little Ice Age. A jeśli do tej pory naukowcy debatowali relację tych dwóch zjawisk, w przyszłości zmniejszenie aktywności słonecznej może wyjaśnić wszystko.

Dwa poziomy aktywności słonecznej

Nasze oprawy, istnieją dwa stopnie aktywności. Kiedy fale są w fazie, wzmacniają ją, gdy fale są poza fazą, zmniejszenie aktywności słonecznej.

wniosek

Musimy zdać sobie sprawę, że oprócz destrukcyjnych działań człowieka i inne równie ważne czynniki mogą wpływać na klimat. A jeśli one istnieją, społeczność międzynarodowa powinna rozważyć wszystkie z nich w rozwoju programów ochrony środowiska.