581 Shares 3010 views

Jaki jest klimat w Jekaterynburgu? Pogoda w Jekaterynburgu

Ekaterinburg znajduje się w centrum Eurazji, niedaleko Uralu, nad brzegiem rzeki. Iset, jest centrum administracyjnym regionu Swierdłowsku. Odległość do Moskwy jest 1667 tys. Km. Tutaj jest skoncentrowany, życia naukowego i kulturalnego Uralu. Są high-tech, sześć węzłów logistycznych federalnych autostrad, międzynarodowy port lotniczy. Równie ważna jest obecność Trans kręgosłupa.

warunki klimatyczne

Klimat jest kontynentalny w Jekaterynburgu, który charakteryzuje się szybkimi zmianami pogody. Wynika to ze względu na bliskość do Syberii i oddalenia od Oceanu Atlantyckiego.

Pory roku są dobrze zdefiniowane. klimat kontynentalny charakteryzuje zimnymi zimami, gorących miesiącach letnich, niewielką ilością opadów. Efekty atmosferyczne panujące mają duże tablice utworzone nad ziemią. Taka pogoda nieodłączne obszary wewnętrzne kontynentów, centralnych częściach Eurazji.

W związku z oddaleniem oceanów i rzek powstają pustynie i stepy. Ekaterinburg znajduje się w umiarkowanych szerokościach geograficznych. Temperatura zmienia się szybko na cały dzień i przez cały rok. Wysoka wilgotność jest niska, powietrze jest okresowo nadmiernie zakurzonych. Kilka chmury i wytrącania. Wiatr podnosi burze piaskowe w suchych regionach. Na granicy utworzonej przez Uralu, jest skrzyżowanie z kontynentalnego i umiarkowanego klimatu kontynentalnego. W porównaniu z terytoriów Uralu, opady śniegu jest mniej nie jest w takich dużych ilościach.

wpływy zewnętrzne

Warunki klimatyczne wpływają na przepływ powietrza wchodzącego tutaj cyklony i opadów deszczu. Chociaż Uralu mają małą wysokość, blokują one tablice powietrzne sposób, pochodzących z zachodniej części europejskiego terytorium Federacji Rosyjskiej.

Prędkość wiatru jest spowolniony, to idzie do południa i północy, z pominięciem terytorium. Na ziemi północnych Uralu dostaje zimne powietrze w kontynentalnym powietrzem pochodzącym z zachodniej Syberii.

Ciepły wiatr wieje od strony południowej (pustynie Azji Środkowej i Morza Kaspijskiego) w Jekaterynburgu. Klimat charakteryzuje się zmiennymi warunkami pogodowymi na skutek wpływów pochodzących z różnych stron.

Zima jest dłuższa i mniej ciepła niż w europejskim terytorium Federacji Rosyjskiej. Niższa wilgotność. Różnica jest dzień i noc stawki są znacznie temperatura. Shaped anomalia.

poziom temperatury

W zimie silne mrozy szybko zastąpiony przez deszczu i odwilży. Średnia roczna temperatura osiągnie minus 16 C (styczeń -19 ° C). W okresie mrozów zdarzyć, że temperatura jest poniżej – 50 0 C powyżej kreski na termometrze leży w ciągu pół roku.

W lecie, po upale 35 stopni, czasami ostro zimniej że złowione znienacka słabo przygotowany do nagłej zmiany pogody mieszkańców miasta. Zachodnie i południowo-zachodnie wiatry wieją częściej niż wschodnia i północna.

Począwszy od połowy czerwca do końca sierpnia ciepła przychodzi w Jekaterynburgu. klimat lato sprzyja kąpieli. Temperatura wody 19-22 stopni.

W kwietniu, jest odmrażanie, a pod koniec miesiąca śnieg znika całkowicie z ulic.

wytrącanie

Na strącaniu w dużej mierze zależy od topografii. Na polach, ich liczba jest mniejsza. Roczna ilość deszczem i śniegiem 53,7 cm charakteryzuje Jekaterynburg. Klimat charakteryzuje wilgotności 70%. Całej maja poziom osiąga 57%, a zimą – 79%. Większe wartości występują w lecie (maksymalne wskaźniki – lipiec, minimum – marzec). Przez cały rok, deszczem i śniegiem są 230 dni w jednym miesiącu – 19 dni (maj – 14 grudnia – 24).

Okres najbardziej deszczowa była oznaczona w 1987 r. Następnie we wrześniu spadła do 2,29 cm deszczu. Norma samo było 58 mM. To jest 4,2 razy mniej.

Najbardziej charakteryzuje oschłości w kwietniu 1904 Th. Następnie, w mieście nie ma wytrącaniu.

Śnieg pada w umiarkowanych ilościach, ale trwa długo, stopić kilka razy w ciągu zimy. Średnia wysokość śniegu zaspy – 42 cm w lutym i na początku marca. W południowo-wschodniej części wytrącania mniej niż 40 cm. Największą pokrywa śnieżna zaobserwowano wczesną wiosną (około 81 cm).

Roczne zmiany temperatury

Innym wskaźnikiem środowiska – powietrze. Jekaterynburg należeć do miasta z wyraźnym wpływem kontynentalnym. Zimy nie jest bardzo niska, średnia temperatura najcieplejszego -12.5 ° C w lipcu (19 ° C). Wzrost i spadek w offseason idzie szybko. W ciągu historii miasta był najgorętszy dzień 1 lipca w 1911 roku. Następnie temperatura wzrosła do poziomu 38,8 ° C Winter jest najtrudniejszym klimatycznych. Najzimniejszy była w 1978 roku, 31 grudnia, (- 46,7 ° C). W tym czasie nie było ultrapolyarnoe inwazja przez Morze Czerwone.

Zmiana w kierunku ocieplenia na skrzyżowaniu marca i kwietnia pogody i klimatu. Jekaterynburg w październiku i listopadzie charakteryzuje temperaturach poniżej zera indeksów. Podczas zimnej pogody nastąpi odwilż 4, który wynosi 4,5% całego sezonu. Śnieg nie topi się podczas kalendarzowego całej zimy historii miasta 15 razy. Po odbył tylko jeden odwilż.

dokumentacja

Porównując to klimat w Jekaterynburgu, a było to w połowie 20 wieku, warto zauważyć znaczące zmiany. Na skrzyżowaniu 20 i 21 wieku, nastąpił gwałtowny wzrost poziomu temperatury w zimie i mniej istotne w okresie letnim. Najzimniejszych okresów zarejestrowanych w historii miasta nie zmieniły się od 1979 roku.

W 21 wieku, istnieją trzy rekordy powietrza ciepła. W ostatniej dekadzie Tylko w ubiegłym roku w ciągu pięciu miesięcy maksymalny osiągnięty. W styczniu 2007 roku, 2013th listopad, grudzień 2003, meteorolodzy odnotowali najwyższą temperaturę w historii. W lutym, marzec i kwiecień były najcieplejsze w 1995 roku, w maju i październiku – w 1991 roku. W listopadzie, w ciągu ostatnich trzech stuleci, aż nastąpił miasto Jekaterynburg, klimat jest łagodniejszy wszystko było w 2013 roku (średnio 1,8 stopni).

Stosunek mieszkańców i turystów do klimatu Jekaterynburgu

Człowiek, który wychował się w mieście o bardziej umiarkowanych zmianach temperatury, trudno jest przyzwyczaić się do pogody i klimatu spokoju prowadzić Jekaterynburg. Opinie mieszkańców i gości wskazują, że letnie deszcze są silne, a pod nimi nie są bardzo ładne dostać. Po upływie tego naturalnego zjawiska na ulicy przez długi czas błoto i błoto.

Gdy letnie temperatury wyższej niż 20 ° C, woda paruje, wysycha asfaltu, ale z tego powodu staje się duszno. Łatwiej w tym względzie wiosną, jesienią i zimą. Śnieg pada od dłuższego czasu bez rozmrażania. Nie ma problemu z lodem podczas spaceru na ulicy jest niebezpieczne dla życia. Pojazdów poruszających się po drogach w trybie normalnym. Zaspy mają czas, aby oczyścić. Nie są one wysokie. Ludzie nawet jeździć na rowerze, ubrany ciepło. Sterowanie maszyną jeszcze jest łatwe.