255 Shares 3474 views

Jak idzie własnymi rękami kosiarką?

właścicieli gruntów zgadzają się, że koszenie trawy z udziałem technologii idzie o wiele łatwiejsze niż robienie tego procesu ręcznie. Sklep takie urządzenie kosztuje dużo. Wyjście z tej sytuacji – uczynić to urządzenie z rąk. Kosiarka będzie kosztować dużo tańsze, a funkcja będzie taka sama.

Formy zasady działania urządzeń

Kilka różnych rodzajów urządzeń do cięcia trawy. Konstrukcja i zasada działania, są one podzielone na trzy rodzaje:

 1. Obrotowy (najbardziej popularne).
 2. Segment.
 3. Kosiarka z wagonu.

Homemade kosiarka może być dowolnego rodzaju.

dozowanie kosiarki

W zależności od metody aplikacji, następujące rodzaje:

 • Zawieszone, które są łączone z techniką. Moc tej jednostki będzie zależeć na mocy art.
 • Samojezdny. Takie kosiarki przypominają dzieci. Raz są przyłączone do dołu ostrzy, które są w ruchu cięcia trawy.
 • Kosiarka ręcznie, co charakteryzuje się prostotą wykonania i niższy koszt, w porównaniu z poprzednimi przykładami wykonania. Ale jego stosowanie jest możliwe tylko w małych obszarach, ponieważ ma małą pojemność tego urządzenia.

W tej ostatniej postaci, obejmują zarówno kosiarki elektryczne, i benzyna.

Kosiarka obrotowy

Urządzenie tego mechanizmu jest najprostsze. Do jego produkcji muszą:

 • Wybierz niezawodne ramki. Jest on wykonany z metalowej kątem 4 x 4 cm.
 • Dyski z wiertła.
 • 4 koła o równej wielkości.
 • metalowa rura.
 • Nakrętki, śruby do mocowania ostrzy.

Zgodnie z wymiarami wozów cięcie blachy. Ponadto, z dowolnego odciąć dna lufy. wyciąć również okładka, której wielkość powinna być nieco bardziej średnica dysku. Aby prowadzić przypisane do ostrzy. Zapoznanie się ze sposobem, do którego są przyłączone, pomoc kosiarki, które można zobaczyć na zdjęciu poniżej rysunku. Elementy są połączone ze sobą za pomocą spawania.

Homemade kosiarka działa na następującej zasadzie. Noże można obracać o 360 stopni. Dysk obraca się, tworząc siłę odśrodkową. Pod ich działania rozpoczyna pękanie noże.

Poszczególne elementy urządzenia mogą być wzięte ze starego łańcuchową.

Kosiarka Segment

Kosiarka typ segmentu urządzenia jest bardziej złożona. Ale to może być wykonany własnymi rękami. Maszyna tego typu uzyskano następująco koszenia:

 1. Będzie mieć profil metalu o wymiarach 15 x 50 x 120 mm.
 2. Jest otwory 12, którego średnica byłaby odpowiednia dla śrub M8.
 3. Do profilu przez przygotowane otwory są zamocowane noże. W tym celu, wymiar wspomnianego śruby powyżej. Ponadto, ostrza są zamontowane po obu stronach.
 4. Wraz z ekstremalnych noży zamontowane szyny i zaciski.
 5. Następnie ustawić koła. Idealnie pasuje do starego wózka.

Kosiarka działa w następujący sposób. Noże są uruchamiane za pomocą specjalnego mechanizmu, który przekazuje ruch obrotowy przez wał silnika z kultywatora. Należy zauważyć, że ostrza są ruchome ruchów obrotowych iz powrotem i do przodu. W związku z tym, nawet wysoka trawa koszona łatwo.

Szczególną cechą jest fakt, że trawa jest cięta, lecz nie poddajemy się zwątpieniu.

Kosiarka-wagon

Ten przykład wykonania jest bardziej skomplikowany w porównaniu z kosiarki rotacyjnej. Ale nadaje się do produkcji swoich własnych rąk. Kosiarka pozwala na usunięcie roślin z grube łodygi, a uprawa jest z wielką siłą. Ten przykład wykonania może być łatwo przekształcony w snowblower.

 1. Rama wykonana jest z elementów metalowych za pomocą spawania. Aby to są zamocowane koła (może być z wózkiem dziecięcym). Zaleca się, aby wykonać szerokości ramy 40 cm i długości 80 cm, ale nie mogą być inne wymiary.
 2. Na niej umieszczony jest arkusz metalu lub sklejki.
 3. Obok ramy 2 zamocowany bęben, który obraca się. Mogą zrobić z puszek. Aby to zrobić, należy odciąć dolną i górną część banków, a następnie wymienić je na drewnianych kołach. Innym rozwiązaniem dla bębna – płyta z blachy stalowej. Całkowite zapotrzebowanie 4 banków o średnicy zewnętrznej 20 cm i 4 puszki o średnicy 17 cm.
 4. Połączyć dwie puszki o różnych rozmiarach ze sobą za pomocą śrub. Dla napędów podłączonych noże (4 szt. Każdy). Odległość między łopatkami musi być taka sama. Między tarczy noża i pozostawić szczelinę o szerokości około 1-2 mm. Ułatwi to proces obrotu.
 5. Na bębnach kąciki wykonane są rowki o wielkości 13 cm. Linia transportująca je obracać.

Związek Kosiarka ze sprzętem

Zbierane sobie ręce kosiarka może być obsługiwane wyłącznie po podłączeniu go do techniki (pędy, Mikrociągniki). I to musi być zrobione szybko i dokładnie. Nawet najmniejsze odchylenie od poziomu niebezpieczne, ze względu na dużą prędkością obrotową.

Podczas łączenia urządzenia improwizowany kosiarki jednoosiowe konieczne włączenie trybu wstecznego. Sprzęgła z wałkiem odbioru mocy jest wykonywana przez połączeniowy wykonany kosiarki i gniazdowe techniki.

Podczas operacji konieczne jest przestrzeganie zasad bezpieczeństwa. Przed rozpoczęciem pracy, należy dokładnie sprawdzić, czy wszystkie śruby są dokręcone, czy elementy są stałe. Nie działają w pobliżu niepowołanych osób do zakładania na czas luźne ubranie.

W ten sposób zebrano swoje ręce kosiarka gotowy do użycia. W zależności od dostępnych materiałów i wymaganej mocy, urządzenie może mieć kilka typów strukturalnych. Ale w każdym przypadku, gdy kosiarka usunie trawę szybko i bez wysiłku.