387 Shares 6693 views

Staw z rękami – niuanse i osobliwości tworzenia

Ostatnio stało się bardzo modne, mając ich domku letniskowym lub domu prywatnym, aby wyposażyć staw w stoczni z rękami.

Chociaż jest to łatwe, ale przed rozpoczęciem pracy należy dobrze przemyśleć i zważyć. Pierwszą rzeczą do zrobienia jest, aby zdecydować, gdzie będzie kapania. Istnieją pewne niuanse, aby zbudować staw z ich rąk nie może być zarówno w słonecznym miejscu, w cieniu dużych drzew. Przy wyborze lokalizacji należy patrzeć na następny nie rosną kasztany, miotła i topola, gdyż ich opadłych liści emitują największą ilość substancji toksycznych. Dobrze usytuowane w pobliżu stawu wierzby lub brzozy i najlepszych w pobliżu drzew iglastych.

Po wybraniu miejsca, gdzie zostanie zbudowany ozdobny staw z ich rąk, można rozpocząć znakowanie jej rozmiar. Aby to zrobić, najlepiej jest użyć liny, jak może pomóc zidentyfikować złożony kształt przyszłego zbiornika. Jeśli zdecydujesz się zrobić krok-staw, następnie tak powinno zostać usunięte, a ziemia.

Jeśli planujesz używać w stawie wodospadu, a następnie w to najlepiej zrobić konkretny pad. Na obwodzie staw wykopany własnymi rękami po raz kolejny musi obejść płytkie głębokość wykopu 30 cm jest wystarczająca, i wypełnić go z piasku, który jest następnie dokładnie zagęszczone, że odbywa się to w celu następnie się rzuca i osiadanie gruntu umieszczone na kamieniach.

Różnica między tarasami musi być rzędu 30-50 centymetrów, w którym to przypadku można wykorzystać je do krajobrazu staw różnych roślin, a niektóre z nich do pełnego rozwoju potrzebuje niewielkiej głębokości, podczas gdy inne rosną na głębokości zbiornika nie mniejszej niż 70-90 centymetrów.

Kiedy już przygotowany pit, powinno być pokryte warstwą piasku około 15 centymetrów, a więc głębokość wykopu należy zrobić więcej niż jest głębokość zbiornika. Aby ułatwić układanie piasku ścianie wykopu wykonany ze spadkiem i, oczywiście, piasek musi być również zagęścić. Konieczne jest, aby podlać go wodą, tak aby łatwiej było zrobić.

Jeśli utworzyć staw z własnymi rękami z wodospadem, miejsce gdzie znajduje się wodospad, leżały duże kamienie, robiąc samą miskę fontanny i kanał dla strumienia.

Teraz możemy przystąpić do instalacji hydroizolacji. Ale przed tym konieczne jest, aby obliczyć swój rozmiar, a więc konieczne jest, aby wziąć pod uwagę szerokość i głębokość wody i dodać do wymiarów wskazanych dalszy metr. Następnie cały rozłożony powierzchni wgłębienia pierwszej warstwy geotkaniny, a już ułożona na wierzchu warstwy PCW lub kauczuk butylowy można stosować gumy. Pozostałe krawędzie folii jest dociskany małych kamieni, aby lepiej rozłożyć, wlać trochę wody stawu.

Po film jest równomiernie osiada, a to wymaga około 2-4 godzin, można przystąpić do jego niezawodnego mocowania. Aby to zrobić wokół stawu obwodowej zamocowanej folii z drewnianych lub metalowych kołków do tego celu najbardziej odpowiednie elektrody. Teraz w pełni pompowania wody z folią i przykryć kolejną warstwą geowłókniny.

Sztuczny staw z rękami praktycznie stworzonych, to pozostaje tylko cicho i, co najważniejsze, bezpiecznie spędzić energię do oświetlenia staw, a także pompę elektryczną, która jest zdolna do prowadzenia wodospad lub fontannę.

Teraz można rozpocząć dekorowanie stawy, a można korzystać z obu sztucznych i naturalnych kamieni, jak również różnych kolorach. Ponadto jest konieczne, aby ozdobić zarówno powierzchni wody i strefy brzegowej w różnych roślinach.

W błękicie zbiornika pompa jest zainstalowana, że najlepiej jest stosować lampy ultrafioletowej, przez które woda może zostać oczyszczony i specjalne filtry, tak, aby nie spowodować uszkodzenie pompy.

To minimum wysiłku i pieniędzy, można zrobić staw z rękami.