825 Shares 6385 views

Ogrodzenie na łóżka z własnymi rękami

Każdy ogrodnik ma tendencję do jego działce oprócz pięknych kwiatów rosną więcej warzyw i domowej roboty. Oczywiście, mówiąc im nie jest problemem, tylko łóżka natychmiast nieestetyczne. Ale obie chcą miejscu był czysty i schludny! Nie martw się, możesz zrobić ogrodzenie do łóżka z własnymi rękami. To nie tylko będzie wyglądać dokładnie w ogrodzie, ale także wykonać szereg przydatnych funkcji.

Po pierwsze, płoty ogrodowe zapobiec wzrostowi chwastów wzdłuż boków i w bruzdach, o ile oczywiście nadal zapełniać drobnego żwiru lub innego materiału, który nie będzie przegap „nieproszonych gości”. Po drugie, łóżka chwastów są znacznie bardziej wygodne, zwłaszcza jeśli są one luzem. Po trzecie, co roku nie trzeba kopać i motyka trochę pracy, jednak w tym przypadku, trzeba przygotować się łóżko w upadku. Wreszcie, łóżka nie są natryskiwane i zachować swój kształt, co oznacza, można sadzić używając przestrzeni w rogu.

Dla niektórych typów (ciepłe, luzem) wystarczy łóżko na ogrodzeniu. Jego własne ręce mogą być zbudowane z desek łupek, drewno. Pierwsza opcja jest ekonomiczny, trwały i może być użyty więcej niż jeden raz. Drewniane ogrodzenia dla łóżka z własnymi rękami jest dość prosta do ułożyła z dowolnego materiału pod ręką, ale jeśli wziąć niskiej jakości drewna jest trwały, nie będzie inaczej. Ale jeśli używasz specjalnej impregnacji, jest możliwe, aby zwiększyć żywotność.

Jak zrobić łóżko takiego planu na własną rękę? Najpierw trzeba zdecydować, jak długo chcesz z nich korzystać i że nie zostaną obsadzone. Dla normalnego wystarczająco zielony tylko do płotu na łóżku z rękami improwizowanych. Zmieścić nawet ktoś ma zbędne paletach lub starą tabliczkę. I jest możliwe do skonstruowania i dekoracyjne ogrodzenia z drewna, murów i granic z tworzyw sztucznych.

Za wysokie grzbiety musi koniecznie zrobić dziurę w 10-15 cm. Nie są określone kompost, obornik i inne nawozy. Następnie wszystko pokryte ziemią, ogrodzenie jest na obwodzie. Jej grubość zależy od preferencji. Na przykład, jeśli się gęsty płot, to nie można umieścić doniczki, usiąść przy jednoczesnym usuwaniu lub używać do innych celów. Szerokość grzbietów takie korzystnie około 150 cm, wysokość – 30 cm. Pozycjonowania powinny być ze wschodu na zachód, i zaleca im rosnąć jednoroczne, bo gleba jest zbyt zamrożone w zimie. Bylina wzrośnie lub złe, a nawet śmierć. Pomiędzy łóżkami utrzymuje się dość daleko: metr. Odbywa się to dla wygody i piękno: zwykle bruzda jest obsadzony trawnik, albo jest wypełniona małymi kamykami. Przy wysokich łóżkach zwłaszcza warzywa dobrze rosnąć, które są bardzo lubiący nawóz. długotrwałe stosowanie łóżek wynosi około 7-10 lat, a następnie należy ponownie kopanie i pogłębianie leżał świeży obornik. Jeśli spędzić trochę czasu, dobrych zbiorów, będzie świadczona.

W zimie, wszystkie łóżka dobrze owija: które wzbogacają glebę i zapobiega wzrostowi chwastów w późną jesienią i wczesną wiosną, przed wyładunków. Wspaniały pan żniwa!