470 Shares 7717 views

Zdrowie kobiet: Odzyskiwanie po aborcji

Jeśli kobieta była aborcji, jej ciało może następnie zostać przywrócone na różne sposoby, i zależy od wybranej metody jest aborcja. Równie ważne jest doświadczenie lekarza prowadzącego postępowanie. Ciało po ustaniu medycznej szybszy powrót do normalnego stanu, ale operacja wymaga zwykle dość poważne środki rehabilitacyjne. jak długo tak zostanie przywrócony po aborcji? Spróbujmy odpowiedzieć na to pytanie.

zalecenia ogólne

Aby odzyskać od aborcji był udany i bez komplikacji, trzeba 3 tygodni zrezygnować z seksu. Bardzo niebezpieczne nieumiarkowanie seksualne po operacji, ponieważ prawdopodobieństwo wystąpienia różnych powikłań, takich jak odrzucenie endometrium i krwawienia. Jest to wynikiem wszedł w ciało podczas infekcji seksualnego współżycia.

zdrowie fizyczne jest przywracany po aborcji jest zazwyczaj 2 tygodnie, a podczas tego okresu przeciwwskazane sportowej. Jest to konieczne w celu zapewnienia, że mięśnie brzucha są w stanie spoczynku. Zabronione jest także do podnoszenia ciężarów. Ze względu na udane odzyskiwania fizycznej zmniejsza ryzyko powikłań.

W celu ochrony organizmu przed dostaniem się zakażenia lub bakterii jest konieczne, aby powstrzymać się od czasu do kąpieli w wannie, basenie lub wodach otwartych.

Ważnym czynnikiem, po zabiegu jest właściwe odżywianie. Aborcja dla ciała – dużo stresu, więc należy karmić go z witamin i mikroelementów, a także błonnika i białka. Jest również niezbędne, żeby mierzyć temperaturę ciała, tętna, ciśnienia krwi. Wszelkie odchylenia od normalnego stanu ciała wskazuje komplikacji początek, więc należy udać się do lekarza jak najszybciej.

Dość często po odzyskaniu ciała wymaga aborcji antybiotyków. W tym przypadku nie można pić alkoholu.

Przywrócenie cyklu miesiączkowego

Aborcja – jest to poważny stres dla organizmu, więc gdy jest prawie zawsze zakłócony cykl menstruacyjny. Normalnie, młodych i zdrowych kobiet miesięcznie odzyskiwania po aborcji przeprowadzana jest w około miesiąc. Jednak często zdarza się, że czas cyklu jest wydłużony lub skrócony, a także zmiany charakteru rozładowania. może pojawić skąpe plamienie, a to ze względu na niepełną odzyskania endometrium po zabiegu.

Jeżeli odzyskanie cyklu miesiączkowego po aborcji towarzyszy skąpe dłuższego czasu, muszą być zbadane. Ten stan patologiczny może być spowodowane przez następujące czynniki:

 • Awaria funkcjonalna kiedy produkcja hormonów przez przysadkę mózgową, jajniki i podwzgórza. Zazwyczaj występuje po aborcji medycznej i związane z piciem dużych ilości antyprogestyny, a zatem wymagają terapii hormonalnej.
 • Mechaniczne uszkodzenie błony śluzowej macicy lub szyjki macicy. Uraz endometrium w macicy prowadzi do powstawania zrostów w miednicy, która została odrzucona w trakcie miesiączki.

Należy również uważać, jeśli cykl odzysku po aborcji towarzyszą obfite. Mogą one wskazywać, że rozwój i rozrost endometrium adenomyosis.

Przywracanie macicy

Po aborcji, najbardziej wpływa na macicę, i całkiem poważne szkody, jeśli ona się na aborcję na dłuższy okres. Szczególnie silny uraz powoduje skrobanie narzędzi.

Po zakończeniu ciąży macica zaczyna się kurczyć i zająć jego normalnej wielkości. Ale w miejscu, gdzie został dołączony zapłodnionej komórki jajowej, istnieje wielka ranę za ranę, która potrzebuje czasu.

Jeśli wszystko przebiega bez powikłań, odzyskiwanie macicy po aborcji trwa około miesiąca i początek menstruacji, ona zwykle ma swoją dawną wielkość. Ale jeśli po 2 tygodniach podczas egzaminu obowiązkowego, lekarz będzie widać, że macica wzrosła, zmiękczona lub stają się bolesne i to wszystko towarzyszy ciemnoczerwonych wydzielina o bardzo nieprzyjemnym zapachu, można zakładać jej stan zapalny.

Stan ten pojawia się z następujących powodów:

 • złe aborcja, powodując macicy pozostaje częścią komórki jajowej;
 • zakażenie;
 • aktywacja utajonej infekcji;
 • edukacja hematometra.

Odzyskiwanie po aborcji medycznej

W innym takim przerwaniu ciąży hormon o nazwie i przeprowadzonych we wczesnych stadiach (do 6 tygodni) z wykorzystaniem leków, które powodują poronienie. Leki te należą do różnych grup farmakologicznych, i mają wpływ na aktywność macicy i wytwarzanie hormonów, które obsługują ciąży. Pod wpływem tych leków silnie macica zaczyna spadać, jest spadek produkcji hormonów, powodując zapłodnionego jaja i umierają następuje poronienie.

Aby odzyskać od hormonalnej aborcji nastąpiło bez powikłań, istnieją pewne zasady:

 • musimy starać się zapobiegać występowaniu stresu, jeść prawo i mieć dobry wypoczynek;
 • aby zmniejszyć ból po aborcji, kobiety biorą narkotyków, ale tylko przez zgadzając się z lekarzem, gdyż mogą one osłabiać układ odpornościowy;
 • specjalnej diety, aby pomóc nasycić organizmowi witamin i minerałów;
 • trzeba wyrzec aktywności seksualnej przez pewien czas w celu uniknięcia infekcji, powtarzane ciąży;
 • należy obserwować funkcję cyklu miesiączkowego i charakteru absolutorium, a jeśli po 2 miesiącach nie zostaną przywrócone, wymagają korekty hormonalnej tle.

Jeśli zastosujemy się do wszystkich tych zaleceń, można uniknąć bardzo poważnych powikłań.

Jakie powikłania mogą wystąpić?

Po aborcji, można spodziewać się wystąpienia działań niepożądanych. Na przykład, w macicy ciężarnych woreczek pozostaje tak lekarz wykonuje czyszczenie, co dodatkowo prowadzi do uszkodzenia błony śluzowej macicy i szyi. Prowokuje krwawienie, które wymaga natychmiastowej hospitalizacji. Ponadto obecność w macicy pozostałości części płodu stwarza korzystne warunki do rozwoju zakażenia. Gdy uszkodzenie śluzówki bez leczenia występuje zapalenie jajowodów, zapalenie błony śluzowej macicy i ropne zapalenie.

Jakie są objawy wymaga wizyty u lekarza?

Jeśli poniższych objawów nie należy zwlekać, ale należy skonsultować się z lekarzem:

 • ciężkie krwawienia skrzepami;
 • Wybór o ostrym zapachu;
 • wysoka temperatura, nie zboczyć nawet leki;
 • silne bóle brzucha;
 • nudności, omdlenia, zawroty głowy.

Odzyskiwanie po aborcji odbywa się w różny sposób, ale najważniejsze, że kobieta taka jak można poświęcić więcej czasu na ich zdrowie. Dwa tygodnie po zabiegu zaleca niewielki wysiłek fizyczny.

dodatkowo ciąża

Wiele kobiet obawia się, czy będą w stanie mieć dzieci po aborcji. Jest to prawdopodobnie aż do ożywienia cyklu miesiączkowego. Po tej procedurze, organizm jest w stanie szybko odbudować, powrót do normalnego rytmu. W ramach przygotowań do nowego miesiączki, jajniki zaczynają produkować progesteron i estrogen, przyczyniając się do powstania owulacji.

Planowanie kolejnej ciąży powinna być nie wcześniej niż 6 miesięcy lub nawet lat. Tym razem będzie wystarczające, aby przywrócić ciało i ryzyko powikłań jest znacznie zmniejszona.

Stosowanie antykoncepcji

Aby uniknąć aborcji po niechcianej ciąży, trzeba wybrać odpowiednie środki antykoncepcyjne. Najlepszym rozwiązaniem jest stosowanie pigułek, które między innymi, wyeliminować skutki niewydolności hormonalnej i chronią przed zaburzeniami endokrynologicznymi. Dzięki pigułka ryzyko zapalenia jest znacznie zmniejszona. Ponadto środki te przyczyniają się do antykoncepcji:

 • Zmniejszenie ilości przydzielone do krwi, co może być źródłem organizmów chorobotwórczych;
 • zmniejszenie aktywności skurczowej macicy, co pozwala chorobotwórcze mikroorganizmy nie mogą przenikać do jamy macicy rury;
 • uszczelnienia śluzu szyjkowego służących jako bariery dla kontroli infekcji.

Jest uważany za najbardziej skuteczne tabletki, które zawierają niewielką ilość hormonów, jako część estrogenów narkotyków przyczyniają się do krzepnięcia krwi.

wniosek

Tak więc, jeśli kobieta została zmuszona do przerwania ciąży, to należy pamiętać, że ożywienie po aborcji może trwać przez długi czas, a towarzyszą różne powikłania. Dlatego, aby uniknąć niechcianej ciąży, należy stosować środki antykoncepcyjne.