793 Shares 4716 views

zdrowia reprodukcyjnego kobiet, lub jakie konsekwencje należy oczekiwać po aborcji

Sztuczne przerwanie ciąży stała pojedyncza operacja, która nie jest w zasadzie na celu poprawę stanu zdrowia. I tylko w bardzo niewielkim procencie opisy przypadków jest ona prowadzona w życie wskazań medycznych, mających na celu ochronę zdrowia lub życia kobiety. W tym kontekście powstaje, jakie konsekwencje po aborcji należy spodziewać się uzasadnione pytanie? Rozważyć wszystkie rodzaje medycznych sztucznego przerywania ciąży i możliwych środków, aby zapobiec pogarszaniu się stanu zdrowia reprodukcyjnego kobiet.

aborcji medycznej

Ten rodzaj sztucznego przerwania ciąży opiera się na wykorzystaniu pacjenta pod ścisłym nadzorem lekarza specjalnego leku. Składa się z substancji do stłumienia produkcję progesteronu. Aborcja medyczna jest przeprowadzane wyłącznie w szpitalach i tylko wtedy, gdy niezbędne wyniki badań oraz dane dotyczące ciąży USG macicy.

Warto zauważyć, że aborcja medyczna może być przeprowadzona na żądanie kobiety tylko na okres od 3 do 7 tygodni. W przyszłości, jej stosowanie jest używany wyłącznie w celach medycznych i za pisemną zgodą kobiety.

Jakie konsekwencje mogą się spodziewać po aborcji medycznej? Pomimo faktu, że WHO zaleca 2 ściśle określonej jako iloczyn najbezpieczniejszą dla zdrowia reprodukcyjnego kobiet, jedna z nich, a mianowicie mifepristonu, ma zdolność do „załatwić” w organizmie i wpływa kolejnych ciąż. Inny widok konsekwencji aborcji medycznej się niepełne odprowadzania błonach macicy. W związku z tym, lekarz będzie musiał użyć innych metod sztucznego przerywania ciąży. Zapobiec takiego efektu jest możliwe dzięki regularnemu monitorowaniu przez lekarza i otrzymują przypisany ten sam hormon.

Dodatkowo aborcja medyczna powinna być wykonywana jedynie przez wykwalifikowanego lekarza i tylko z użyciem oryginalnych, użyteczności produktów. W przeciwnym razie istnieje ryzyko niepłodności lub, wręcz przeciwnie, dalszy rozwój ciąży z zaburzeniami natury genetycznej płodu.

wdychaniu podciśnienia

W tym czasie WHO ogłoszony najbardziej delikatny sposób aborcji. Znany jest jako „mini – aborcji”, ponieważ okres, w którym to odbywa. Istota tego sposobu polega na tym, że lekarz posiada „odsysania” płodu i błony z pęcherza moczowego przy znieczuleniu. Ta procedura może być wykonywana ręcznie lub przez elektryczną zasysania próżniowego, który jest wkładany do macicy. Okres czasu dozwolonego dla realizacji tego zabiegu jest cztery – sześć tygodni ciąży.

Jakie mogą być konsekwencje następujące aborcji wykonywanych przez zasysanie próżni? Po pierwsze i najważniejsze – uraz szyjki macicy i endometrium. Po drugie, znacznie rzadziej, jest niezupełne usunięcie płodu i błon, pęcherza lub nieobecności ekstrakcji w ogóle, a w konsekwencji do utrzymania ciąży. Powikłanie to jest możliwe ze względu na brak kontaktu wzrokowego z macicy. Aby uniknąć lub wykryć w czasie negatywne konsekwencje tego typu aborcji jest możliwe zgodnie z przepisami odwiedzicie okres ginekolog postabortarny, a także zgodność z czasowego zakazu prowadzenia aktywności seksualnej przez okres zatwierdzonego przez lekarza.

narzędzie aborcja

Do niedawna było to uważane za jedyny możliwy sposób sztucznego przerywania ciąży. Jakie są konsekwencje po aborcji przeprowadzonych tą metodą, można by oczekiwać, zna praktycznie każdą kobietę z wykładów na temat zdrowia reprodukcyjnego. Ale wszystko w porządku.

Lekarz w znieczuleniu rozszerza szyjkę macicy, dzięki której wpisywane kleszcze i curette. Kleszcze ekstrahowano owoców, a skrobak zeskrobuje wewnętrzna warstwa macicy. Wcześniej ta operacja została przeprowadzona „w ciemno”, ale teraz coraz więcej lekarzy wykonuje ją pod nadzorem USG.

Jakie mogą być konsekwencje po aborcji przeprowadza się w taki sposób? Zacznijmy narzędzi sposobu podawania. Szyjka macicy jest rozszerzone sztucznie, a zatem istnieje ryzyko pęknięć i przerw. Endometrium można zeskrobano do głębokości znacznie bardziej niż jest to konieczne, co prowadzi do uszkodzenia. Konsekwencje mogą być cały szereg chorób, od nadżerek i chorób kończy, produkowanego przez endometriozy.

Ta lista jest ograniczona tylko przez metody sztucznego przerywania ciąży, kobiety są dostępne do dwunastu tygodni. Jednak ważne jest, aby wiedzieć, jakie skutki są odwracalne po aborcji.

Wcześniej było to tylko o fizjologicznych aspektów aborcji, konieczne jest jednak, aby wymienić psychologiczny. Co do zasady, ze względu na regulację nagłym hormonalne kobiety są narażone na rozwój zaburzeń psychicznych – Agresywne lub długotrwała depresja. Dlatego ważne jest, aby stosować się do okresu o pomoc, nawet w przypadku, gdy zewnętrzne oznaki choroby tam.

W odniesieniu do tego, co konsekwencje po aborcji w warunkach fizjologicznych są odwracalne, konieczne jest, aby skonsultować się z lekarzem. Jednak można bezpiecznie stwierdzić, że pokolenia przedwczesnego nadżerek, pierwotna bezpłodność można zapobiec, jeśli ściśle przestrzegać zaleceń okres postabortarnogo i uniknąć późniejszych aborcji przy użyciu skutecznych metod antykoncepcji.