447 Shares 7016 views

Aborcja medyczna: w jaki sposób, etapy, konsekwencje i reakcje

Pomimo ogromnej różnorodności środków zabezpieczających, problemu nieplanowanej ciąży do tej pory, bardzo istotnych. Niewielu dzisiejszych rodzin naprawdę zaangażowany w planowanie narodzin. To z tego powodu usługi aborcji w stałym popytem.


Co to jest aborcja medyczna?

Najnowsza metoda aborcji medycznej, lub jak to nazywa, farmabort. Odbywa sposób nieinwazyjny, a ten zdobył swoją uznanie i popularność. Jednak ten rodzaj aborcji ma cechę – może być wykonywane tylko na wczesnych etapach, aż do sześciu tygodni ciąży.

Aborcja medyczna: jak to działa. pasemka

Ze względu na obecność przeciwwskazań do zabiegu oraz możliwość zagrożenia życia, aborcja medyczna jest możliwe jedynie pod ścisłym nadzorem lekarskim. Pomoże on ocenić stan kobiety i braku przeciwwskazań do tego samego przy zakupie leku będzie wymagać od lekarza receptę.

aborcji zachodzi pod wpływem leku medycznego, który stymuluje proces odrzucenia zarodka i oczyszczeniu jamy macicy.

Ogólne przeciwwskazania

Sposobem ma swoje własne cechy i przeciwwskazania, których obecność wyklucza wszelkiego rodzaju aborcji, w tym aborcji medycznej. Jak jest ciąża, zdrowie, kobiety i inne funkcje – wszystko to powinno być brane pod uwagę. Przeprowadzenie procedury jest wykluczone w takich przypadkach:

 1. W ostrej postaci choroby zakaźne.
 2. W obecności zapalenia w organizmie, w tym w zakresie intymnej.
 3. W rozpoznawaniu ciąży pozamacicznej.

W przypadku, gdy jeden z wyżej przeciwwskazań aborcja jest niemożliwe, a proces leczonej choroby. W przeciwnym razie, ryzyko powikłań jest znacznie wzrosła.

Przeciwwskazania do aborcji medycznej

Dla tego typu aborcji ma swoje przeciwwskazania:

 1. Nietolerancja substancji w preparacie. W takiej sytuacji lekarz może doradzić inny środek odpowiedni dla Ciebie.
 2. Występują problemy z nerkami i wątrobą.
 3. Ciężkie choroby serca i naczyń krwionośnych.
 4. Niedokrwistość.
 5. Karmienie piersią, ponieważ są wchłaniane do krwiobiegu i dostać się do mleka matki.
 6. W sytuacji, gdy dla ochrony długi czas prowadzono stosując doustne środki antykoncepcyjne, i przyjąć ich do zatrzymania się tuż przed początkiem ciąży.
 7. Zapalenie żołądka (zapalenie błony śluzowej żołądka, wrzodu, wrzód).
 8. Obecność macicy blizny.

Przygotowanie do procedury aborcyjnej

Aby pomyślnie zakończyć procedurę kobieta powinna skontaktować się z lekarzem i ściśle stosować się do jego wymagań i porady. Przy pierwszym odbiorze lekarz powiedzieć kobiecie jak aborcja medyczna. Pacjent będzie musiał starać się ustalić dokładną datę poczęcia, aby przejść badanie USG w celu wykluczenia ciąży pozamacicznej, a także przejść szereg testów.

Pacjent powinien zgłosić żadnych przewlekłych, aby zapobiec ryzyku powikłań.

Dzień lub dwa przed aborcja powinna być usunięta alkoholu i powstrzymać się od palenia. Kobiety, które palili więcej niż dziesięć papierosów dziennie, trzeba pamiętać, że działanie leku zostaną zmniejszone.

Jaka jest procedura?

Wykonywany jest w szpitalu w kilku etapach.

 1. Pacjent otrzymał wziąć dwie tabletki leku, po którym kobieta w pewnym okresie czasu (od dwóch do czterech godzin) pozostaje pod nadzorem personelu medycznego w szpitalu. Jak aborcję medyczną, lekarz powinien ocenić. W przypadku braku efektów ubocznych, leki odrzucenia (wymioty) i powikłań pacjent idzie do domu tego samego dnia. Lek ( „mifepriston”) promuje aborcję. Przygotowuje macicę dla zarodka wydalenia. Zmiękcza, zwiększa ton, jest to proces, przed rozpoczęciem miesiączki.
 2. Po dwóch dniach klient ponawia wezwanie do kliniki dla przejścia do następnego etapu. Ona dostaje inny rodzaj leku ( „mizoprostol”), który pomaga organizmowi pozbyć się płodu. Pacjent jest pod obserwacją przez co najmniej dwie godziny po rozpoczęciu leczenia (aborcji). Co to jest proces, powinna być oszacowana przez ekspertów. Po zbadaniu pacjent może wrócić do domu. Na tym etapie, wydalenia płodu, co może towarzyszyć krwawienia i ból.

Jak aborcji medycznej: opinie

Procedura opinii aborcja medyczna staje się inny. Wiele dziewcząt powiedzieć swoją wygodę i rzadkie odsetka powikłań. Niektórzy wspominają o wiele bólu w momencie uwolnienia komórki jajowej z macicy i obfite krwawienia.

Działania po zabiegu

nadzorem lekarza jest wymagane na wszystkich etapach postępowania, jak również po jego zakończeniu.

 1. Dwa dni później, klient ponawia swój apel do lekarza, aby przejść badanie USG w celu uzyskania pełnego obrazu rezultatu.
 2. Dwa tygodnie później, kobieta powinna przejść badanie USG ponownie do lekarza mógł się upewnić, że aborcja jest kompletna i komplikacje, pacjent nie powstaje.

W ten sposób, cały proces wydalenia płodu, zwykle trwa od trzech do dziesięciu dni. Dla niektórych kobiet, to pojawia się po przyjęciu pierwszego leku.

Istnieją przypadki, w których po aborcji ciąża nadal występuje lub nie jest całkowicie zakończona. Istnieje również ryzyko powikłań. Było by zapobiec takim wypadkom, aborcji medycznej (jak on przechodzi, itd.) Powinny być oceniane przez lekarzy.

ożywienie organizmu u każdego pacjenta przechodzi od jednego miesiąca do dwóch. Zazwyczaj, gdy Minął miesiąc po aborcji medycznej, kobieta wznowił miesiączkować. Czasami okres ten może trwać do dwóch miesięcy.

Możliwe powikłania i jak ich uniknąć

Aborcja – jest złożona procedura, po czym mogą nastąpić powikłania. Oto niektóre z nich:

 1. Krwawienie (rzadkie). Na początku obfitego krwawienia z macicy należy koniecznie udać się do szpitala, gdzie kobieta może dokonać skrobania macicy i transfuzji krwi. Ryzyko krwawienia z macicy wzrasta proporcjonalnie do czasu trwania ciąży, więc lepiej korzystać z aborcji medycznej we wczesnym okresie ciąży.
 2. Hematometra (gromadzenie się krwi w macicy). Rozwój tego typu komplikacji jest częstsze. Jest to ryzyko zakażenia kobiecego organizmu. Proces ten charakteryzuje się gwałtownym przerwaniem utraty krwi, gorączka, bóle brzucha. Aby zapobiec hematometra wymaga obowiązkowego badania lekarskie po aborcji.
 3. Niepełna aborcja. Występuje najczęściej u kobiet pierwiastek. W tej sytuacji pacjent sprawia próżniową lub łyżeczkowanie. Aby zapobiec takiemu zjawisku będzie follow-up na lekarza.
 4. Zapisywanie ciężarnych worka (ciąża). Bardzo rzadko. Najczęściej lekarze polecam trzymać odkurzanie, ponieważ ryzyko urodzenia dziecka z zaburzeniami rozwojowymi jest znacznie wzrosła.
 5. Zakaźne – rzadkim typem komplikacji. Charakteryzują się gorączką (wysoka temperatura jest większa niż cztery godziny). Do zapobiegania chorobom zakaźnym przed zabiegiem powinny być zbadane przez lekarza w celu wykrycia ewentualnego zapalenia i leczenia.

Zalety aborcji medycznej

 1. Zastosowanie we wczesnym okresie ciąży.
 2. Mniej traumatyczne dla organizmu kobiety.
 3. Mniejsza lista powikłań w porównaniu z innymi rodzajami aborcji.
 4. Proces prowadzony jest w warunkach ambulatoryjnych i wymaga jedynie okresową kontrolą lekarza.

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

 1. Dlaczego po aborcji medycznej choroby rano nie przejdzie? Może to być konsekwencją leków. Nudności jest możliwym skutkiem ubocznym leczenia. Aby upewnić się, że aborcja jest kompletny, nie zaniedbuj późniejsze badania lekarskie i przeprowadzić rutynowe badanie USG.
 2. To boli, gdy przeszedł aborcji medycznej? Spośród wszystkich dostępnych metod aborcji ten rodzaj aborcji jest najmniej niebezpieczny i traumatyczne dla kobiety, ale to nie jest bez dyskomfortu. Tak więc, nie mogą być nudności, wymioty, bóle brzucha, rozdzielenie krwi.
 3. Jak zrozumieć, że aborcja medyczna jest sukces? Aby zmniejszyć ryzyko możliwych skutków ubocznych i niepożądanych skutków leczenia zaleca się obowiązkową wizytę u lekarza. Normalizacja aktywności organizmu występuje średnio po upływie miesiąca lub dwóch po zabiegu.