589 Shares 4214 views

Głośnik nie działa w „iPhone”

Jeśli nagle głośnik nie działa w „iPhone” on sapie i grzechotki podczas rozmowy, niekoniecznie od razu udać się do centrum serwisowego. Po pierwsze, trzeba spróbować na własną rękę, aby znaleźć problem i naprawić szkody w domu.


Pomimo faktu, że cała linia Apple jest znane z wysokiej jakości i długiej żywotności, wciąż pojawiają się trudności, od czasu do czasu. Żadne, w tym wyjątkowo wytrzymałej, sprzęt nie jest ubezpieczony od różnych awarii.

Usterki dynamika „iPhone 5S”

Zazwyczaj użytkownicy urządzeń skarżą następujących awarii:

 • W „iPhone” głośnik nie działa. Urządzenie głośnik nie odtwarza prawie każdy dźwięk.
 • W „iPhone 5S” poziom dźwięku znacząco zmniejszyła bez warunków dla tego produktu.
 • Słabe głośnik pracuje na „iPhone”. W czasie rozmowy często pojawiają się szumy, jest charakterystyczny syk przy wysokich częstotliwościach.

Nawet jeśli powyższe problemy są rzadkie, nie należy ich ignorować.

Jakie są wady

Problemy z dźwiękiem wypowiadanych (wysoki) i dolnych (wielu) kolumny są dość powszechne.

Główne przyczyny uszkodzenia:

 • wilgoć z powodu telefonu padający śnieg lub zalania płynem;
 • działań mechanicznych (uderzenia, spada na twardej powierzchni), że powodują uszkodzenie do różnych elementów wewnętrznych (pętla „Czujnik ucha”, a z przodu kamery mikrofonu et al.);
 • kurz, resztki w głośniku lub w gniazdo słuchawkowe;
 • Zakłócenia w oprogramowaniu (zwłaszcza jeśli postawić na telefon „left” programu);
 • To nie dostosować słuchawkę;
 • małżeństwo fabrycznych.

Trudności mogą być wykrywane na różne sposoby: trudno usłyszeć rozmowy na rozmówcy, grzechotanie, świszczący oddech lub nie działa w głośniku.

Wyeliminować ten problem na własną rękę

Jeśli nie słychać rozmówcy lub mówi bardzo cicho, zacznij od sprawdzenia opcji korektora. Przede wszystkim, należy wyregulować głośność w czasie rozmowy, upewniając się, że wskaźnik jest widoczny na ekranie. Później, upewnij się, że styki nie są podłączone do telefonu urządzenia. Spróbuj również kilkakrotnie pociągnąć włożyć wtyczkę słuchawek. Wyłącz Bluetooth.

Aby wyeliminować możliwość problemów z oprogramowaniem, konieczne jest, aby usunąć świeże, świeżo dostarczone oprogramowanie i przywrócić wszystkie ustawienia.

Metoda twardy reset urządzenia:

 • wspólnie nacisnąć klawisz „Home” i mocy;
 • trzymać je przez 10-15 sekund;
 • czekać na urządzeniu zostanie zresetowany.

Jeśli nadal nie działa głośnik (podstawowa lub niższy), trzeba przywrócić zapisaną kopię systemu przez „AyTyuns”. Nie zapomnij do niezwłocznej aktualizacji iOS do najnowszej wersji. Innym konwencjonalne leczenie często pomaga słuchu, a nawet polifonicznych głośniki z uwięzionego kurzu. Przed zabiegiem należy usunąć osłonę, folię z tyłu paneli przednich. Do czyszczenia stosować szczotki z włosiem miękkich, zwilżoną alkoholem lub moczone w oczyszczonej benzyny.

Jeśli masz jakiekolwiek podejrzenia wady fabryczne, przeprowadzić iPhone w specjalistycznym punkcie serwisowym lub bezpośrednio do Apple sprzedającego. Jeśli urządzenie jest na gwarancji, głośnomówiący wymiana zostanie dokonana. Uwaga: podczas instalowania nielegalnego oprogramowania i nieostrożnym obchodzeniem się z warunkami gwarancji urządzeń uznawanych być naruszone. Skontaktowaniem się z centrum serwisowym – nie jest jedynym wyjściem. W przypadku upuszczenia lub wypełnione telefon i zdmuchnąć głośniki, nie można tracić czasu na podróż, i spowodować doświadczonego mistrza w domu.

Wezwać specjalistę w domu

Jeśli masz problemy z mikrofonem (znajduje się na dole po lewej stronie), głośnik (top, potocznej), lepiej zaoszczędzić czas, wysiłek i znaleźć mistrza, który może przyjść do ciebie i eliminowania stłuczeniu. Co do zasady, usługa jest świadczona „wychodzić z domu” w centrach usług. jak najszybciej udać się do ekspertów na adres. Co do zasady, stanowi wyzwanie do opanowania jest związane z następującymi problemami:

 • Głośnik nie działa – nie był słyszał w czasie rozmowy rozmówca po wnikaniem wody lub automatyczną wady;
 • grzechotanie dźwięk (podczas rozmowy przez zestaw głośnomówiący);
 • brzmieć całkowicie nieobecne.

Zalety specjalisty w zadzwonić do domu

personelu serwisowego:

 • szybko dotrzeć do każdej dzielnicy;
 • pracować bez wyjścia;
 • Używają tylko wysokiej jakości części fabrycznych;
 • awarie naprawy praktycznie we wszystkich modelach.

Pracowników wyspecjalizowanych centrów usług gwarantują wysoką jakość czyszczenia, lutowania, instalacji nowych komponentów. Jeśli głośnik nie działa w „iPhone” (na przykład, w podziale ze względu na uszkodzenia mechaniczne), urządzenie master przyniesie części i szybko wymienić uszkodzony element.

Więc nauczyłem się, jak rozwiązać problem związany z dynamiką nieaktywnego stanu swojego „iPhone” jako własną rękę w domu i przy pomocy specjalistów.