721 Shares 1933 views

Modem D-Link DSL-2640U – konfigurowanie sieci WiFi

W modemach D-Link DSL 2640U konfiguracja WiFi nie jest szczególnie skomplikowana, nawet jeśli użytkownik nie ma specjalnego dysku, który musi być pakowany. Jeśli jednak ustawisz poprawne parametry, pamiętaj o pewnych niuansach, które zostaną omówione dalej.


D-Link DSL: konfiguracja WiFi: od czego zacząć?

Pierwszą rzeczą w przyszłej konfiguracji jest nawiązanie połączenia i zainicjowanie urządzenia w systemie komputerowym.

Uwaga: jeśli urządzenie zostało zakupione w firmie "Rostelecom", której usługi mają być używane w przyszłości, należy podłączyć specjalny nośnik optyczny (dysk CD) do urządzenia zawierającego sterowniki urządzeń i "Kreator konfiguracji sprzętu". Jeśli urządzenie zostało zakupione oddzielnie, nadal konieczne będzie posiadanie dysku z dołączonym oprogramowaniem, ale bez "Master". Oczywiście nie jest to najgorsza opcja, ponieważ okazuje się, że nie jest trudne połączenie ręcznie. W tym celu postępuj zgodnie z instrukcjami podanymi poniżej (można używać tego podręcznika do kompatybilnych urządzeń).

Podłączanie do komputera

W przypadku modemu / routera D-Link DSL 2640U ustawienie Wi-Fi musi rozpocząć się od połączenia. Pierwszym warunkiem jest dostępność linii telefonicznej (korzyść nie jest problemem). Drugim warunkiem jest instalacja rozdzielacza lub tak zwanego splittera. W tym przypadku chodzi o to, że po przejściu do trybu online linia telefoniczna nie jest blokowana.

Na splitterze są dwa gniazda do podłączenia odpowiednich kabli RJ-45. W zasadzie, aby coś zmylić, trudno jest, ponieważ są oznaczone napisymi łączącymi, choć wyglądają zupełnie inaczej.

Instalowanie sterowników

Gdy obwód elektryczny połączenia szeregowego "computer device> modem> splitter> telephone network" zostanie w pełni zmontowany i uruchomiony, konfiguracja routera DSL 2640U WiFi zostanie zredukowana do określenia urządzenia w systemie operacyjnym i ustawienia prawidłowych parametrów.

Sterowniki teoretycznie mogą być instalowane bezpośrednio z napędu dołączonego do urządzenia przy zakupie. Jeśli nie jest (uszkodzona lub zgubiona), możesz pobrać oprogramowanie na stronie dostawcy lub na stronie producenta urządzenia.

Zaloguj się do interfejsu

Teraz musisz się zalogować do systemu zarządzania routerem. W tym celu można użyć dowolnej przeglądarki internetowej, na pasku adresu, w którym należy określić połączenie 192.168.1.1 (standardowa procedura dla wszystkich urządzeń tego typu). W wierszach logowania i hasła określono administratora.

Następnie przejdź do ustawień internetowych na karcie o tej samej nazwie.

Konfigurowanie połączenia internetowego

Jeśli użytkownik, który korzysta z usług dostawcy "Rostelecom" posiada specjalny dysk zakupiony wraz z modemem, kwestia ustawiania jest rozwiązana całkiem prosto.

Wystarczy włożyć nośnik do napędu, po którym rozpocznie się "Kreator konfiguracji sprzętu" opracowany przez firmę Rostelecom. Jak już zostało zrozumiane, wszystkie parametry i opcje podłączonego urządzenia będą automatycznie narażone.

Na przykład nie ma dysku, nie można pobrać sterowników z witryny programisty. Co zrobić w tym przypadku? Manualne dostrajanie pomoże w tej sytuacji. Nie martw się, nic skomplikowanego w procesie ustawiania niezbędnych parametrów nie należy oczekiwać.

W pierwszym etapie modemu DSL 2640U ustawienie "Rostelecom" (WiFi) oznacza ustawienie typu komunikacyjnego. Ten parametr należy ustawić na PPPoE. W przeciwieństwie do trybu Bridge, umożliwia to połączenie z siecią bezprzewodową nawet wtedy, gdy główny terminal, do którego jest podłączony router, jest wyłączony.

Następnie określamy wartości parametrów PCI i VCI, po zdefiniowaniu regionów lokalizacji użytkownika, zarejestrujemy login i hasło określone w umowie, zaznacz pole wyboru Keep Alive i przejdź do parametrów LCP.

W odstępach czasu ustaw wartość na 35, w przypadku spadków na 2. Jako dodatkowe ustawienie zaleca się rektorowi użycie łańcucha IGMP.

D-Link DSL 2640U: konfigurowanie "komputera"

Internet skonfigurowany. Nadszedł czas, aby zadbać o pełne wykorzystanie możliwości modemu. Jak już wcześniej zrozumiano, jest to modem i router. Dzięki temu możesz utworzyć bezprzewodowe połączenie przez WiFi, które możesz użyć, jeśli masz inny komputer lub urządzenie przenośne.

W routerze D-Link DSL 2640U konfiguracja Wi-Fi automatycznie pobiera hasło podczas wprowadzania ustawień sprzętowych. Dotyczy to tylko interfejsu internetowego urządzenia, a nie ochrony dostępu do sieci wirtualnej. Możesz również użyć jednego menu routera.

Tutaj ustawienie hasła lub logowania WiFi DSL 2640U sugeruje automatyczne użycie, ale trzeba je zmienić (jeśli jest to naprawdę konieczne).

Hasła i szyfrowanie

Teraz najbardziej podstawowe! Po wprowadzeniu karty Wireless wybierz typ WPAPSK, ustaw algorytm szyfrowania szyfrującego na AES, wpisz dowolną nazwę utworzonego połączenia w polu SSID, określ i potwierdź klucz wstępny , Jeśli dosłownie, zapobiegając penetracji do sieci lub do danego terminala komputerowego z zewnątrz.

Zwróć uwagę na moment, że czasami system wprowadzania hasła może wydawać się niewydajny. Klucz będzie musiał wymyślić unikalny. Chodzi o to, że kombinacje takie jak "raz-dwa-trzy-cztery" lub QWERTY nie przechodzą. System bezpieczeństwa postrzega ich jako niewiarygodne i potencjalnie włamał się w pierwszej kolejności. Jednak na modemie lub routerze DSL 2640U ustawienia WiFi nie mogą być ustawione samodzielnie, ale oczywiście przy użyciu interwencji użytkownika. Aby to zrobić, wystarczy przejść do powyższego adresu w głównych parametrach urządzenia i po prostu zmienić kombinację w odpowiedniej linii. Następnie należy ponownie uruchomić komputer i router.

Podczas ponownego uruchamiania można sprawdzić stan zarówno sieci, jak i urządzenia, które udostępnia połączenie przy użyciu Menedżera urządzeń (devmgmt.msc w konsoli uruchamiania) lub po prostu przechodząc do Centrum sieci i udostępniania, w którym należy nawiązać połączenie.

Krótkie wnioski

Jako pewien wynik w odniesieniu do wyrównywania urządzeń powyżej wspomnianego rodzaju zaleceń, szczególnie nie można dać. Praktyczne wszystkie ustawienia dotyczące ustawiania podstawowych parametrów i opcji są standardowe.

Jedyne, co chciałbym zwrócić na to wybór typu połączenia. Dostęp do mostu jest lepszy, aby w ogóle nie używać. Na przykład masz router (modem) podłączony do komputera domowego (stała jednostka systemowa). Gdy tylko się wyłączysz, komunikacja WiFi zostanie utracona (to jest przy użyciu schematu Most). W przypadku instalacji protokołu PPPoE, nawet jeśli terminal główny jest odłączony, komunikacja przez router będzie przeprowadzona w każdym razie.

Naturalnie należy zwrócić szczególną uwagę na tworzenie i zapisywanie haseł, na przykład wykonywanie kopii zapasowych samego systemu przez co najmniej podstawową ochronę punktu odzyskiwania. Jeśli nie chcesz używać narzędzi systemu Windows, możesz użyć automatycznych programów aktualizacyjnych, takich jak Advanced System Care, Glary Utilities lub nawet iObit Uninstaller, które po prostu zakładają się przed rozpoczęciem własnej operacji przy użyciu narzędzia punktu przywracania, jeśli, jak mówią, coś i gdzie Coś się nie uda. Ogólnie rzecz ujmując (we wszystkich opiniach na forach) problemy mogą polegać wyłącznie na ustawieniach komunikacji, a na pewno nie w rzeczywistym połączeniu z Internetem.