730 Shares 6102 views

Kamera na androida nie działa: co robić?

Dzisiaj, nawet dla tanich smartfonów tworzone są profesjonalne moduły fotowoltaiczne, które nie przyznają coś kiedyś popularne „mydło”. Z pomocą gadżetów mobilnych, każdy może poczuć się jak początkujący fotograf. A jeśli zainstalować specjalny program dla kamery na Androida, można poeksperymentować z efektami i nadać obrazom dodatkowego uroku.

Jak to dobrze, by nie pracował gadżety, niektórzy ludzie mają do czynienia z faktem, że urządzenie photomodule przestaje działać bez widocznego powodu. Spróbujmy rozwiązać ten problem.

prawdopodobne przyczyny

Jeśli aparat nie działa na Androidzie, to może mieć wiele przyczyn. Na przykład, nie była awaria w trakcie aktualizacji oprogramowania telefonu, co spowodowało zakłócenia modułu fotograficznego. Ponadto, niektórzy użytkownicy próbują migać gadżety, które również mają swoje konsekwencje. Wirusy i złośliwe pliki, mogą również powodować, co stało się na aplikację aparatu android.

I, oczywiście, smartfon może ulec uszkodzeniu na skutek oddziaływania mechanicznego. Poniżej przedstawiono najczęstsze problemy i ich rozwiązania.

bugs

Ta kategoria problemów należą:

  • Wirusy. , Trzeba zainstalować dobry program antywirusowy i sprawdzić system, aby pozbyć się szkodliwego kodu, który może przerwać działanie aplikacji aparatu na Android.
  • Brak wolnego miejsca. Jeśli karta pamięci lub w telefonie wszystko zapakowane po brzegi, może to spowodować awarię modułu fotograficznego. Aby rozwiązać ten problem, dość wyraźny pamięci telefonu i usunięcie wszystkich niepotrzebnych lub nieużywanych plików.
  • „Zablokowany” cache. Pliki tymczasowe są ciągle piętrzą się na smartfonach. Jeśli bufor jest pełny, może to również prowadzić do błędu. Dlatego też, po prostu usunąć wszystkie dane tymczasowe.

  • Nieprawidłowe ustawienia. Jeśli zdjęcie zostało zrobione na karcie pamięci, który został później usunięty z smartphone, to po prostu trzeba ponownie uruchomić telefon.

Jeśli android kamera nie działa po tych manipulacji, problem może być bardziej globalny.

awaria fizyczna

Zanim pójdziesz do centrum serwisowego, konieczne jest, aby sprawdzić wszystkie możliwe przyczyny awarii. Nawet jeśli brzmią absurd.

Jeśli aparat nie działa na telefonie, Android, konieczne jest, aby sprawdzić, czy na karcie micro SD w miejscu. Bardzo często na smartfonach obrazów nie są przechowywane na samym urządzeniu, a miniaturowym dysku. Jeśli nie jest włożona do telefonu, aparat zostanie wyłączony.

Drugim najczęstszym powodem tego, że kamera nie działa na Androidzie jest brudna soczewka. Bardzo często użytkownicy kupić smartfonów dla nietypowych przypadkach, zgodnie z którym z powodzeniem nagromadzone kurz i brud. Dlatego też, w przypadku niepowodzenia warto sprawdzić, czy mały moduł wizjer zdjęcie jest brudna.

Jeżeli aparat nie działa prawidłowo i okresowo wyłączane bezpośrednio w procesie fotografowania, konieczne jest ponowne skonfigurowanie go z właściwej kolejności.

Jak skonfigurować photomodule

Jeśli android kamera nie działa lub nie okresowo, należy wykonać kilka prostych czynności:

  • Zresetować urządzenie do ustawień fabrycznych. Normalnie powinno to iść w menu gadżetów i znaleźć drenażu „Kopia zapasowa”. Następnie trzeba wybrać opcję „Reset do ustawień fabrycznych”. Wcześniej, lepiej zachować wszystkie ważne dane i kontakty przesłać z książki adresowej na karcie pamięci.
  • Pobierz i zainstaluj oprogramowanie antywirusowe (wcześniej, że nie ma potrzeby, aby przejść do innych stron). Po tym, trzeba oczyścić system. Pobierz oprogramowanie antywirusowe jest zalecane tylko w Google Play, dzięki czemu można zapewnić chronić swój telefon przed szkodliwymi plikami.
  • Wyczyścić pamięć podręczną. Ta operacja jest wykonana natychmiast po inspekcji przeprowadzono antywirusowe. musisz iść na leczenie w „Aplikacje” i znaleźć „Camera”. przycisk „Wyczyść pamięć podręczną” będzie w tym samym menu.
  • Ostrożnie przetrzyj obiektyw ze specjalną szmatką do optyki.

Jeśli obrazy nadal nie działa, można spróbować zainstalować inną aplikację dla kamery. Narzędzia takie ogromna ilość. Są darmowe i płatne programy, bardziej funkcjonalne i te, które pozwalają wziąć tylko zdjęcia.

Jeśli wszystko inne zawiedzie, można zastosować tylko do centrum serwisowego.