176 Shares 8048 views

Jak usunąć niebieskiego ekranu na iPhone 5S? Przyczyny i rozwiązania

Niebieski ekran na iPhone 5S – nie nowina. Wielu właścicieli firm do czynienia z takim problemem na swoich gadżetów firmy Apple. Warto zauważyć, że poprzednia generacja telefonów (iPhone 4, 4S) działało w porządku, i bardzo rzadko tak się stało. Ale 5, 5s, 6 i 6 Plus gadżety stały się problematyczne. Przybyli ze strefy zagrożenia.


objawy

Objawy tej awarii mogą być bardzo różne, ale wynik jest zawsze taki sam – bezczynny wyświetlacz. Najczęściej na iPhone 5S płonące jabłko, a potem niebieski ekran, wtedy urządzenie nie reaguje na naciśnięcie. W tym stanie nie może być używany: brak resetu lub re-flash.

przyczyny

Niektóre powody, dzięki którym coś się dzieje tak, no. Ten błąd może być spowodowany nadużywaniem przez telefon, jego upadku, awarii dowolnego elementu, niewłaściwych części zamiennych w centrum serwisowym, i tak dalej. D. Często na niebieskim ekranie iPhone 5S pojawia się w wyniku prób samodzielnej naprawy. Użytkownicy nieświadomie otworzył wieko, a tam jest cienki kabel taśmowy pod spodem. Jeśli jest uszkodzony lub słaby kontakt, może to również prowadzić do podobnego wyniku – niebieski ekran na iPhone 5S i restartu.

Użytkownicy twierdzą, że ekran może pracować, nie działają. Sugeruje to, że styki mogą być ze sobą połączone (tryb wyświetlania) i rozłączone (ekran nie działa), na przykład w dowolnym miejscu urządzenia lub w konkretnej temperaturze. Często, jeśli urządzenie jest umieścić w zamrażarce, przywrócone iPhone 5S może być usunięta w ciągu 5-10 minut. Pod wpływem temperatury styków mogą być połączone w jakiś sposób, ale to nie jest długi okres czasu.

Co robić?

Podobnie jak każda inna technologia, iPhone, zbyt uszkodzony, a jeśli to się stanie, należy skontaktować się z centrum serwisowym. Nawet jeśli jest to banalne, ale często bez centrów usługowych nie może zrobić. Ale próbować naprawić gadżet może być również ręcznie. Więc powiedzmy, że widzisz niebieski ekran na iPhone 5S. Co zrobić i jak rozwiązać ten problem? Pierwszy i najbardziej oczywisty efekt – spróbuj zresetować wpisu do konta. To rzadko pomaga, ale musimy spróbować. Odbywa się to poprzez podłączenie gadżet do komputera i za pomocą programu iTunes.

Jest miga pomocy?

Najprawdopodobniej, cud się nie stało, a nie rozwiąże problemu. Dlatego przedstawione dalej urządzenia miga. Niewielki odsetek iPhone ożywienie się po tej operacji. Ale musimy zrozumieć, że firmware rozwiązuje problemy z oprogramowaniem, a niebieski ekran, najprawdopodobniej związany ze sprzętem. Dlatego możliwe jest, że po miga niebieski ekran na iPhone 5S znowu zrobi się odczuć nawet w przypadku, gdy firmware będzie.

Kolejny sposób – sprawdzić, czy prawidłowo ustalona górną pętlę. Często jest to, gdzie leży przyczyna problemu. Ta chmura znajduje się w przedniej części przedniej kamery i czujnika zbliżeniowego. Oczywiście, będzie musiał odkręcić urządzenie, ale to nic wielkiego. specjalny mały śrubokręt „gwiazda” tylko potrzebne.

Zazwyczaj problem jest w pętli: może poruszać wskutek upuszczenia telefonu. Również, gdy panel otrzymuje w centrum serwisowego może być zdezorientowany i wymieniane śruby (są one w różnych rozmiarach). W rezultacie pióropusz kontakty szczelnie przylegają do płyty głównej telefonu, z tego co może być niebieski ekran.

Po usunięciu obudowy śruby z łatwością wymienić, to pętla mocno dociskany do styków płyty, a problem ten zostanie rozwiązany. Ale to jest naprawa sprzętu, a jeśli nie masz doświadczenia rozbierania telefonu, albo nie rozumiesz co pętlę, a co to jest, lepiej jest właścicielem niż próbuje naprawić smartphone.

zły przypadek

Problem ten może być w pętli. W rezultacie, przegrzanie krople telefon lub niechlujny z mikroskopijnych kanałów lutowania na płycie głównej może być uszkodzony. To jest niemożliwe do zdiagnozowania własnych bez wiedzy i specjalistycznego sprzętu, więc nie powinno tylko specjalista. On będzie w stanie zidentyfikować problem i przywrócić kanały ich przewodnictwa. Ale nawet on nie mógł zawsze zrozumieć i naprawić urządzenie.

Jeśli masz pecha, a problem nie był w pętli, to sam nie może nic zrobić. Noś swój telefon do naprawy i odzyskiwania po spróbować go sprzedać. Często po takiej naprawie telefonie próbując „pływać”. Ponieważ zrekonstruowany po „ekran śmierci” iPhone 5S jest prawie zawsze rozkłada się ponownie. Nie od razu, oczywiście, ale w miarę upływu czasu.

Jak tego uniknąć uszkodzenia?

Porady będą powszechne, ale skuteczne. Błędem jest sądzić, że technika Apple jest idealny. Tak, proces produkcji jest technologicznie, a firma robi niezawodne techniki, ale nawet to może pęknąć. upuścić telefon na płycie betonowej, asfaltowej lub skały – wszystko to jest zgubne dla każdej nowoczesnej smartphone. Co tu mówić wody wewnątrz lub spaść w kałuży.

Tak więc konieczne jest, aby obsługiwać telefon bardzo ostrożnie, biorąc pod uwagę jego wysokie koszty i brak ochrony przed wodą i kurzem. Ten iPhone 7 i 7 Plus można wpaść do wody (i nawet wtedy na płytkiej głębokości), ponieważ nie boi się ich z powodu ochrony IP67 lub IP68 (). Nawiasem mówiąc, iPhone 7 i 7 Plus nie ma problemu z ekranem, na które należy zwrócić uwagę.

Na koniec: nawet jeśli masz do czynienia z niebieskiego ekranu na iPhone 5S, nie powinien być zdenerwowany. Nie ma telefonów, które nie rozkładają. I rzeczywiście problem niebieski ekran nie jest krytyczna: prawie zawsze jest możliwe, aby przywrócić telefon do życia z wyjątkiem przypadków bardzo smutny, kiedy niebieski ekran nie jest jedynym, a może nie najpoważniejszy problem.

Powyższe sposoby pomóc w niektórych przypadkach, ale nie zawsze. Ale z pewnością w centrum usług będzie w stanie rozwiązać problemu, jednak dla pieniędzy. Ale jeśli telefon jest na gwarancji, można nie martw się.