284 Shares 1391 views

Prune agrest. Terminy odmian rosnących

W ogrodach regionów Środkowej Wołgi i Uralu w Rosji w ostatnich latach rozszerzyła przycinać agrest. Co ciekawe, odmiana? Jakie są warunki do uprawy kulturę? Te pytania procentowe ogrodnicy, którzy postanowili zrobić uprawę nowej kultury dla siebie.

wybór

Agrest prune było wynikiem skrzyżowania dwóch odmian – Plum i śliwki 259-23. Praca hodowli przeprowadzono w Instytucie Badań nazwa ogrodnictwa I. V. Michurina pod nadzorem K. D. Institute Sergeevoy. W 1992 roku odmiana została zatwierdzona do użytku i wymieniony jako Państwowego Rejestru osiągnięć selekcji.

Prune agrest ma wiele pozytywnych cech, co pozwoliło mu zająć godne miejsce w ogrodach i terenach podmiejskich. Różnorodność odnosi się do grupy odpornych krzewów owocowych i jagodowych. Jest mało podatna na mączniaka prawdziwego, co jest bardzo ważne, aby uzyskać dobre plony. Niski krzew ciernisty ułatwia opiekę zakładu. Zbioru również nie przynieść żadnego dyskomfortu. Jagody mają wysokie właściwości smakowe.

Oprócz tych zalet, możemy wyróżnić podstawowe braki w zakładzie. Najważniejszym z nich jest niestabilność otrzymanej masy jagód. Z biegiem lat, może się znacząco różnić.

Prune agrest: opis odmiany

Bush ma średnią wysokość, rozprowadzania, rozgałęzienia gęstość i pędów. Rosnące młode gałęzie są grube, puchowe, zielony. Starsze pędy owocowania średniej grubości, jasnobrązowy. Kolce są łagodne, znajdują się w dolnej części oddziałów.

Jagody są średniej i dużej wielkości. Posiada w kształcie gruszki lub owalne. Kolor owocu jest ciemnoczerwona. W pełni dojrzałe przejmuje odcień czerni. Szczególną cechą jest specyficzna odmiana słodko-kwaśnym smaku jagód i ich niezwykły smak.

Warunki korzystania z opieki dla roślin

Gatunek agrest prune nie wymaga specjalnych warunków uprawy. Hodowcy muszą pamiętać tylko podstawowe zasady:

  • w celu zwiększenia wydajności w obszarze muszą być hodowane krzewy Agrest kilka takich samych lub różnych rodzajów;
  • Roślina lubi dobrze oświetlone miejsce na słońcu;
  • Młode pędy są sadzone wczesną wiosną przed przerwą bud lub wczesną jesienią.

Przed zbiorem się zwykle trzy podstawne opatrunek krzewów różnych rodzajów nawozów mineralnych i organicznych. Ich pierwsze wprowadzenie przychodzi na zaglądać czasu. Na początku kwitnienia zrobić drugi opatrunek. Podczas formowania jajników – trzeci.

Oprócz tych rodzajów opieki, należy usunąć chwasty, rozluźnić glebę, nawadniać, jeśli to konieczne. Zwalczanie szkodników również przyczynia się do wzrostu plonów.

Nie zaleca się sadzić przycinać agrest na obszarach, gdzie poprzednio uprawianych maliny lub porzeczki.

przetwórstwa owoców

Prune agrest z jej soczyste pachnące owoce nadające się do różnego rodzaju obróbki i półprodukty do wykorzystania w przyszłości. Jagody są przygotowane galaretki, soki, wino, dżem, słodycze. Owoce agrestu mogą być stosowane do zamrażania. Jako deser owoce używane i świeże.

W zależności od celu dalszego owoców mogą być zbierane niedojrzałe, na przykład, kompoty i wytrawiania. Semi-dojrzałe jagody idą do dżemu. W pełni dojrzałe są doskonałym surowcem do deserów i win stołowych. Faza dojrzewania owocu zależy od zawartości cennych substancji.

agrest są dobrze tolerowane w transporcie. Mogą one być przechowywane do 3-4 dni, czekając do przetworzenia. Ale owoce muszą być suche, a pojemnik, w którym umieszczane są jagody, ma objętość wynoszącą nie więcej niż 5 litrów.