562 Shares 2014 views

Jak dostać się do kwitną puansetiyu? Kwiaty doniczkowe: pielęgnacja, treści

Teraz kwiaciarni taki wybór roślin ozdobnych, w tym egzotyczne, rodem z tropiku, że jest to czas stracony. Ale kupić kwiat automat – to połowa sukcesu, chcesz tak długo, jak to możliwe, aby przedłużyć jego żywotność i po dokonaniu zakupu. A to wymaga informacje: o pielęgnacji, transplantacji, charakterystyki i wymagań zakładu. Na szczęście, w tej chwili jest to też żaden problem.

Podstawowe informacje o puansetii

Puansetiya – ozdobna roślina pochodząca z Meksyku i Ameryki Środkowej. Ogólnie rzecz biorąc, w środowisku naturalnym to wiecznie zielony krzew z rodziny Euphorbiaceae do 3 m. W środku pasma jest uprawiana w domu w doniczkach. Puansetiya rzadko rosną wyżej niż 50 cm w domu Roślina ta ma inne nazwy, takie jak :. Euphorbia, poinsecja, albo piękne, albo Boże Narodzenie Gwiazda Betlejemska. W Europie i Ameryce, ten kwiat jest jednym z symboli Bożego Narodzenia: jest on powszechnie stosowany do dekoracji stołów bankietowych, kościołów, hal centrów handlowych. Z doniczek kwiatowych puansetiey zbudować imponujące piramidy drzewo, jest niezbędna w różnych uroczystych wilczomlecz kompozycje kwiatowe i Wieniec.

Takie pochlebne nazwiska i konkretne zastosowania roślin otrzymał dzięki swoim widokiem w okresie kwitnienia. Nie, kwiaty on po prostu zupełnie niepozorne, małe, żółto-zielone, ale jasny pierścień liści wokół nich, mające na celu przyciągnąć owady do zapylenia – jest poza pochwały. Liście te zwane przylistki są zlokalizowane wokół kwiatostan w postaci gwiazd i kwiaty to niezwykła roślina na Boże Narodzenie – stąd jego nazwa. Puansetiya (na zdjęciu poniżej) – roślina jest elegancki i uroczysty dzięki jasnych gwiazd na tle wydłużonego zębaty pozostawia bogaty ciemnozieloną barwę.

odmiany puansetii

Różnymi postaciami puansetii – kilkadziesiąt. Dzięki staraniom hodowców pochodzących wiele odmian praktycznie wszystkich możliwych kolorach: biały, kremowy, cytryna, wszystkich odcieniach różu i czerwony, pomarańczowy, niebieski. Istnieją w tym dwukolorowych wypustkami – i przeplatane z żyłkami, z delikatnym „napylanie”. Istnieją odmiany o nietypowych wypustkami układzie, który tworzy efekt frotte. Jeśli jesteś zainteresowany puansetiya, zdjęcia wiele odmian łatwo znaleźć w katalogach. Jednak, aby dokonać wyboru między odmianami – zatrudnienie trudne, więc dobre, a ten niezwykły kwiat.

Jest oczywiste, że koneserzy i miłośnicy roślin doniczkowych, które nabył ten kwiat będzie chciał wiedzieć, jak zrobić to rozkwitać puansetiyu Bożego Narodzenia. I jak wyrzucić roślinę po kwitnieniu, tak jak czasami na Zachodzie, rosyjscy hodowcy raczej nie chcą, nie jest źle, aby uzyskać dodatkowe informacje: o pielęgnacji, hodowli, nawadnianie, przeszczep. Dobrze, zacznijmy.

Dbać o kwiaty

Puansetiyu zakupu w sklepie, należy zauważyć, że nie lubi ekstremalne zmiany temperatury. Jest to roślina tropikalna, temperatura jest poniżej 12o C przez niego w ogóle szkodliwe. Tak więc pierwszą rzeczą do zrobienia – dbać, że kwiat bezpieczny transport do domu. Dom kwiat muszę gdzieś osiedlić. I to będzie użyteczne informacje o czw chociaż kocha jasne światło, ale powinno być rozproszone, tak że przed bezpośrednim słońcem najlepiej chronić przynajmniej przez zasłony. Robocze puansetii przeciwwskazane w tym, że jest kapryśna.

Jeśli chodzi o podlewanie, w lecie musi obfite i rozpylanie – regularna, kwiat kocha wilgoci. Jesienią i zimą można podlać roślinę umiarkowanie, a podczas spoczynku po kwitnieniu – jeszcze rzadsze. W ostrych wahań temperatury puansetii liście mogą żółkną i opadają, a konieczne jest również, aby pamiętać. Nie czuć się w podwyższonej temperaturze i w pomieszczeniu – ponad 25 ° C

Cechy puansetii kwitnienie

Jeżeli właściciel zakładu w czasie martwić się jak dostać się do kwitną puansetiyu koniec grudnia, tak, że wraz z Christmas wieńce, służył jako ozdoba w domu, na pewno to działa, ponieważ że istnieje konkretna instrukcja. Faktem jest, że w warunkach naturalnych puansetiya przygotowanie kwitnąć z krótkim dniem i nocą światła długi. Dlatego konieczne jest, aby symulować te warunki sztucznie dla niej. Pod koniec września, wczesnym wieczorem trzeba w pełni chronić roślinę przed sztucznym oświetleniem, obejmującego jakąś ciemną polietylen, nieprzezroczystym pojemniku lub po prostu przeniesienie całkowicie zaciemnionym miejscu. W sumie w ciągu dnia musi być kwiat światła wynosi około 12 godzin lub nieco większa.

Taki reżim, zbliżone do rzeczywistych warunków zakładu przyczynia się do tego, że pierwsze formy puansetiya pąki kwiatów, a następnie tworzy jasne przylistki. Blackout powinny być jak najbardziej kompletne, w przeciwnym razie przylistki nie są dokładnie pomalowany, a one pojawiają się plamy. Zwykle osiem tygodni takiej zawartości wystarczy rozpuścić roślinę do świąt noworocznych i można przystąpić do zwykłej zawartości rośliny.

Ogólnie rzecz biorąc, jest to ciekawe doświadczenie dla fanów domowych roślin ozdobnych nie tylko zapewnić właściwą opiekę kwiat, ale również wiedzieć, jak dostać się do kwitną puansetiyu dokładnie, kiedy właściciel chce.

Okres odpoczynku

Kwitnienie puansetiya podoba z efektownym jasnych gwiazd gospodarze cały styczeń i część lutego. Potem potrzebuje odpoczynku. Gdy przylistki zatarły, a dolne liście zaczęły odpadać naturalnie, trzeba wyciąć wszystkie pędy, pozostawiając tylko jedną trzecią wysokości krzewu, i umieścić ją w ciemnym miejscu w doniczce. Podlewanie jest konieczne, aby ziemia nie wyschła – to rzadkie. W kwietniu, wypoczęty puansetiya pokój jest gotowy do nowego sezonu. Położyła się na najlepiej oświetlonym i ciepłym parapecie, czekając na pojawienie się świeżych pędów i nalewania trochę podgrzewaną wodą miękką wodę.

przeszczep

Na wiosnę, gdy pojawią się nowe liście, roślina może być przeszczepione do garnka większego, wyposażonego w dobrym drenażem i luźnej glebie. Jak dbać o puansetiey po przeszczepie? Nadać mu obfite podlewania i opryskiwania, pędy przycinanie do rozgałęzienia i tworzenie pożądanego kształtu krzewów. 10-12 dni po transplantacji roślin powinny zapłodnienia nawozu mineralnego i co dwa tygodnie do podawania jesienią. Jak dostać się do kwitną puansetiyu do następnego Bożego Narodzenia, już wiemy.

reprodukcja

Jeśli naprawdę podoba puansetiya, reprodukcja jest całkiem realne. Odbywa się to poprzez szczepienia. Zwykle na rezerwie krzewu co najmniej 3 z najsilniejszych pędów, a inne muszą być cięte. Oto jeden z nich i może być pocięte na sadzonki z 4-5 liści. Nawiasem mówiąc, robi przycinanie puansetii, to należy pamiętać, że jego sok, podobnie jak wszystkie spurges, może powodować podrażnienia skóry. Dlatego lepiej jest nosić rękawiczki. Ten lateks należy zmyć ciepłą wodą kawałek, aż już nie stać. Następnie, sadzonki są zakorzenione w wodzie albo bezpośrednio w luźnym gruncie. Lepiej zorganizować dla nich teplichku, pokryte przezroczystym naczyniu wlewając i podlewanie codziennie. Miesiąc później, zwykle już można sadzić na zewnątrz rośliny do doniczek, ale są one mało prawdopodobne, aby kwitną w tym samym roku, na to potrzeba czasu dla młodych puansetii silniejszych.

ciekawostki

Nie ma informacji, że puansetiya był znany Azteków, którzy używali go w soku do celów leczniczych. Z liści, ekstrahowane także barwnik do tkanin. Z puansetiey związanych kilka legend, którego istotą jest to, że ta skromna roślina dzieci miłością przyniósł dar Chrystusa Dziecka, a dopiero potem nagle rozkwitła w jasnych kolorach.

Zakład został przywieziony do Europy z Ameryki przez podróżnych w XIX wieku, a stało się popularne ze względu na jego cechy kwitną w zimie, podczas najbardziej zimno. Nazwa kwiatu nadano na cześć amerykańskiego ambasadora w Meksyku. John R. poinsecja. Że oprócz polityki i nadal lubi botaniki, podróżował i znalezienie i zebranie niezwykłych roślin.