536 Shares 3051 views

Wielkość i grubość deski

Na rynku od podłogi do domu pełen jest różnych materiałów. Jednym z najbardziej popularnych opcji była i pozostaje drewno. Jego funkcje środowiskowe i operacyjne wznoszenia wykładzinę w randze materiałów najbardziej rozchwytywanych.

Grubość desek podłogowych, ich podstawowe cechy zasługuje na pogłębioną analizę. To pozwoli zamontować podłogę jakości obejmujących poprawnie. Będzie ona służyć swoim właścicielom przez wiele lat.

Ogólna koncepcja materiału

Badając pytanie, jaka powinna być grubość deski podłogowej jest wykorzystywane do budowy lub remontu domu, powinien zrozumieć podstawowe cechy materiału. Ta podłoga pokrycie profilowany element wykonany z drewna. Ma rodzaju frezowane części. Jest ona wytwarzana z litego drewna lub z wielu cienkich warstw, połączonych za pomocą specjalnej techniki. Od podłogi takiego materiału istotnie różne wymiary elementów.

Ich kształt po obróbce ma elementy sprzęgające (fazy i grzebienie). Chcąc wypełnić swój dom z naturalnym pięknem i subtelnym zapachem drewna, należy dać pierwszeństwo do tego typu podłóg. Szereg jego zalety sprawiają, że materiał istotne.

właściwości

Podłóg, którego grubość jest dopuszczalna do układu pomieszczeń, posiada szereg cech. Po wybraniu należy zwrócić uwagę na jakość materiału. Drewno nie musi mieć żadnych wad. Na pokładzie nie jest dopuszczalne sęki, guzy, pęcherze żywiczne. Niedopuszczalne, pęknięć lub ciemnienie.

Podłogi jest materiałem naturalnym, alergie i podrażnienia. To jest najlepsza do takich celów, dąb, sosna, jesion lub modrzewia. Gatunki te mają wystarczającą twardość. Rzadziej stosowane łagodniejsze orzech, Aspen. Ale topola lub basswood kategorycznie nie nadaje się do podłogi.

zalety

Właściwie dobrana grubość deski daje tego rodzaju powlekania szereg zalet. Oprócz przyjazności dla środowiska i estetyczne piękno, warto zwrócić uwagę na dobre właściwości termoizolacyjne.

To „ciepłe” okładka. IT bose stopy wygodnie w temperaturze pokojowej w pomieszczeniu. Ponadto, ten materiał jest trwały i wytrzymały. Słusznie podniósł szereg drewna nie boi się wpływami mechanicznymi. Życie Operacyjny tak długich desek.

Materiał ma pozytywny wpływ na zdrowie człowieka. Jest możliwość wyboru osób z alergiami. Osoby cierpiące na choroby układu oddechowego, warto oddychać powietrzem z estrów przydzielonych drewna.

Materiał ten jest znany ze swojej zdolności do oczyszczania powietrza z różnych organizmów chorobotwórczych. Dlatego jest bardziej higieniczne i rodzaj pokrycia.

braki

Zagłębiając się w kwestii, jaka powinna być grubość deski podłogowej, i powinny uwzględniać liczbę swoich niedociągnięć. Materiał ten jest przedmiotem wielu czynników z zewnątrz. On boi się dużej wilgotności. W takich przypadkach może powodować odkształcenia, pęknięcia, rozwój pleśni. Ponadto, znaczne zmiany temperatury, doprowadzić do zmian wymiarów elementów powłokowych. Z tego powodu mogą pojawić się rysy, istnieją luki między płytami. Jeśli zostały wykonane z drewna, z którego elementy powłokowe zostały przetworzone poprawnie, wilgotność materiału będą zgodne z wymaganiami budynku.

Dlatego, aby zdobyć materiał powinien być tylko na jakość, zaufanego producenta. Drewno nie jest wystarczająco szybko lita skała pokryta zadrapania, wgniecenia, plamy.

Wielkość płyt

Ważne przy wyborze wymiarów odbywają się przez deski podłogowej. Wymiarów (grubość, szerokość i długość) dobiera się w zależności od panujących warunków. Ustawienia te wpływają na niezawodność i trwałość powłoki.

Aby wybrać odpowiednią grubość desek, konieczne jest, aby wziąć pod uwagę odległość między belkami. Jeśli każdy z elementów takiej konstrukcji znajduje się przylegające nie mniejszej niż 70 cm, powinny być korzystne grubości płyty (35 lub 40 mm). Taka powłoka jest w stanie wytrzymać znaczne obciążenia. Istotna jest także szerokość każdej planszy. Ta opcja jest wybierana zgodnie z projektem pomieszczenia.

porady ekspertów

Grubość deski podłogowej w prefabrykowanych domów, domy prywatne, zależy od warunków eksploatacji. Eksperci nie radzą, aby zakupić produkt cieńszy niż 22 mm. Jeżeli grubość ta jest mniejsza niż ten poziom, płyta może być używany tylko do ściany, sufitu.

Eksperci doradzają przed zakupem takiej powłoki uwzględniać obciążenie, które należy dostarczyć na podłodze. Jeżeli pokój będzie ciężkie meble, chodzić dużo ludzi powinien kupić deski.

Najbardziej powszechnie stosuje się wartość tych produktów jest równa 30-35 mm. Jest to optymalna wartość. Na podłożu zmieścić bardzo twardego drewna, co pozwoliło średnią liczbę zakłóceń węzłów.

Dla gładź szpachlowa jest ważne, aby dostać się do płyty z minimalną ilością wad. Dolną warstwę (zgrubne) musi być grubsza niż górna (dekoracyjna).

technologia produkcji

Nowoczesne deski podłogowej, której grubość jest wybrana zgodnie z powyższych parametrów może zostać dokonane na kilka sposobów. Elementy wykładziny mogą być stałe lub łączone. Każdy gatunek ma swoje zalety i wady. Jointed deska wykonana jest przez połączenie dwóch lub więcej tablic drewna. Dla tego gatunku jest wymagane, aby dać pierwszeństwo do grubych produktów. Są one mniej trwałe niż litych desek.

Jednak takie produkty mają znaczną przewagę. Ta technologia produkcji pozwala na wytwarzanie płyt bez sęków, nierówna. Oni są gładsze i bardziej nadaje się do zdobienia gotowej podłogi.

Całe połacie również bardziej wytrzymałe. Ich grubość może być mniejsza niż splecionych gatunków. Ale czasami natknąć się gałązki, małe odkształcenia.

Przystępne cenowo i wysokiej jakości wyżywienie

Decydując której grubość deski podłogowej jest optymalny dla przestrzeni, nie możemy ignorować kosztów materiału. To zależy od wielu parametrów. Im grubsze elementy wykładziny podłogowej, droższe będzie kosztować instalację. Dlatego konieczne jest, aby zakupić odpowiedni rodzaj materiału.

Przy zakupie należy zwrócić uwagę na wilgotność drewna. Jego poziom powinien wynosić nie więcej niż 14%. Jeśli wskaźnik ten jest wysoki, materiał odkształca się w czasie. Ta cecha nie jest warte oszczędności. Dobra odporność na takie negatywne zjawiska mają drewna żywicznego (sosna, jodła). Są przystępnej cenie. Dlatego przedstawione ras są idealne do dekoracji podłogi.

Dąb Ash również odporny na zmiany temperatury i wilgotności. Jest trwałe, odporne na naprężenia mechaniczne drewna. Ale ich koszt jest droższe wersje poprzednim materiale.

Jak policzyć liczbę

Grubość deski zliczanych proces liczenia, ilość materiału w chwili zakupu. W tym przypadku, powłoka sprzedawane w metrach sześciennych. Niektórzy producenci pakują płyt umieszczonych w metrach kwadratowych.

W obu podejściach, ważne jest, aby zwrócić uwagę na to, co powierzchnia uwzględnia sprzedaż wdrażająca. Nieuczciwi sprzedający może znaleźć płytę z jego mocowań. Na przykład, powierzchnia robocza produktu wynosi 36 do 135 mm. Ale wraz ze szczelinami, ta sama pozycja będzie mieć rozmiar od 37 do 141 mm. Jeżeli tego rodzaju płyty podłogowe są realizowane metrów sześciennych, ta liczba wzrasta nadmiernie wysoką wartość od 41 do 149 mm.

Kupujący w tym przypadku znaczna ilość nadpłata. Zdarza się, że wymiary elementów wykładziny sprzedawca na wszystkich rundach. Koszt podłodze wykracza daleko więcej niż przewidziane przez producenta. W celu zapobiegania nadużyciom należy zwrócić uwagę na rzeczywistą wielkością elementów wykładziny podłogowej. Lepiej sprawdzić rzeczywisty rozmiar z samym władcą.

Po przeczytaniu taką charakterystykę, grubość paneli podłogowych mogą być wybrane pod wszystkimi względami optymalne elementów powłokowych. To gwarantuje jakość i trwałość materiału podłogowego. Właściwie dobrana grubość każdego przewodu elementem pokrywy prawidłowego rozkładu obciążenia. Sprawdzenie jakości materiałów w zakupie, a także zwrócenie uwagi na inne szczegóły, można kupić naprawdę wysokiej jakości płyty.