685 Shares 7294 views

Jak wybrać pompę do domu z domkami lub kraju?

Pompa – urządzenie do przemieszczania płynu pod ciśnieniem. Obecnie mieszka w domu lub domku kraju jest nie do pomyślenia bez tego wynalazku.

Stosując pompę można łatwo rozwiązać problem nawadniania, odprowadzania zanieczyszczonej wody i ścieki bytowe.

Nowoczesne rynku istnieje wiele rodzajów pomp. Każdy ma swoje własne cechy i przeznaczenie. Jak wybrać pompę? Następujące parametry muszą zostać uznane: ciśnienie, działanie i wydajność. Ważne jest, aby nie popełnić błąd, a właściwie kupić pompę. Cóż, spróbować znaleźć odpowiedź w tym materiale.

pompy powierzchniowe

Z ich pomocą będzie można do nawadniania ogrodów i sadów. Są lekkie, kompaktowe i niezawodne. Wydajność wynosi zazwyczaj od 3 do 5 metrów sześciennych na godzinę. Maksymalna głębokość powierzchni ssącej pompy około 9 metrów. To sprawia, że idealnie nadaje się do pompowania wody z płytkich studni, sprężyny, a nawet studni.

Elementy automatyki jest zwykle obecny w pompami powierzchniowymi, ciśnienie utrzymuje się na poziomie 1,5-3 atmosfer, co pozwala na eksploatację urządzeń domowych. Łatwo instalowane i usuwane. Główną wadą jest niemożność wykorzystania do głębokich studni.

pompy głębinowe

Nazwa tego typu pomp mówi sama za siebie – są bezpośrednio zanurzone w wodzie. Należą Wells (głębokość) i pompy miski olejowej. ich wartość zależy głównie od wysokości podnoszenia wody ze studni.

Przy użyciu zanurzeniowych pomp do pompowania ścieków, łatwo ulega zanieczyszczeniu lub czystej wody. Zajmują mało miejsca i nie wymagają specjalnej instalacji.
Jednak nie są one tak wygodne w użyciu, ponieważ muszą być usunięte ze studni lub studni. Wszystko inne, jeśli potrzeba lub czyszczenie smarowanie ruchomych części, pompa będzie musiał zrozumieć, co w rzeczywistości nie jest tak łatwe do zrobienia z powodu zamkniętej obudowie.

pompa miska olejowa

Zaprojektowany do dostarczania czystej wody, nawadniania i wodociągowych organizacji domek lub dworek. Niektóre modele są wyposażone w wyłącznik pływakowy, kończące działanie urządzenia przy braku wody.

Wybór pompy miski olejowej, należy rozważyć niezbędne ciśnienie, wydajność pompy i dobrze.

dobrze pompa

Ten rodzaj pompy jest dość powszechne na rynku. Idealny do podnoszenia i doprowadzanie wody z zanieczyszczeń mechanicznych. Jeśli jest to konieczne, duże ciśnienie pompy wiertniczych może być używane do pobierania wody z jeziora.

Po wybraniu urządzenia tego rodzaju powinny być prowadzone według kryteriów takich jak niezbędnej siły ciśnienia, głębokość studni i ilości spożywanego płynu.

pompy odwadniające

Mają szeroki zakres zastosowań. Zanieczyszczona woda jest pompowana z piwnic i dołach, basenach i piwnic. Ze względu na swoje niewielkie rozmiary, pompy odwadniające są bardzo wygodne i można je łatwo przemieszczać w razie potrzeby.

Modele tego typu nie wymagają konserwacji, a żywotność takich pomp jest dość długa. Z reguły są one wyposażone w specjalną ochronę przed suchobiegiem i przegrzaniem i przełącznikiem pływakowym.

pompy cyrkulacyjne

Jest to bardzo wygodne w użyciu, a instalacja jednostki, działa niemal bezgłośnie. Pompa jest zamontowany w rurociągu i ciecz krąży w układzie ogrzewania, jak również w systemie dostarczania wody.

Wszystkie pompy obiegowe działają w trybie 3-prędkości. Do ich utworzenia jest przełącznik w górnej części urządzenia.

pompy kałowe

To prawie te same pompy odwadniające, jednak mają nieco inną konstrukcję. Główną cechą charakterystyczną pompy kału – jej zdolność do pompowania większe cząstki.

Są one wykorzystywane do pompowania krajowy ścieków z pralek, toalet i innych rzeczy. Jednostki te są niezbędne, i, w razie potrzeby, usuwanie zużytych przepływu cieczy na dużą odległość od obiektu.

pompy kałowe są stale w zbiorniku, i umyć je po pracy nie jest konieczne. Ponadto, są one trwałe i niezawodne.

Wnioski: jak wybrać pompę?

Do podlewania ogrodu i zastosowań domowych wody ze studni czy studzienek można kontrolować za pomocą powierzchni (jeżeli głębokość wynosi nie więcej niż 9 m) i pompy głębinowej.

Weź brudnej wody z basenów i piwnicach pomogą pompy spustowej. Bardzo wygodne z tego typu urządzeniem tzw pływak, który nie pozwala jednostka pracować „na sucho”.

Silnie zanieczyszczona woda, pompa ścieków łatwo odbędzie faecalis. wyłączniki, które są wyposażone w te urządzenia, zapewni jego pracę, gdy woda osiągnie pewien poziom.

I wreszcie, dla ogrzewania i ciepłej wody jest po prostu niezastąpiony pompa ma trzy ustawienia prędkości.

Sprzedam pompę w Mińsku tutaj.