403 Shares 1938 views

Gazy spalinowe i ich niebezpieczeństwo

We współczesnym świecie powszechnie uważa się, że spaliny z silników spalinowych powodują największe szkody w środowisku. Jednak w ostatnich latach często dochodzi do sprzecznych opinii ekspertów w sprawie wpływu tych gazów. W naszym powszechnym rozumieniu tylko maszyny są szkodliwe dla przyrody, pozostawiając w tle generatory i instalacje do ogrzewania, zaopatrzenia w wodę i inne potrzeby. Według jednego z badań przeprowadzonych przez European Medical Journal, wyczerpania samochodów powodują około 40 000 zgonów rocznie.


Ostatnie odkrycia naukowców potwierdziły fakt, że około 6% wszystkich zgonów związanych jest z zanieczyszczeniem przyrody. Szczególną grupą ryzyka są dzieci i osoby starsze, których ciało nie może zostać szybko usunięte z mikroskopijnych cząsteczek paliwa. Wychodząc z tego wszystkiego, fakt, że gazy spalinowe mogą być nieszkodliwe, znajduje się pod wieloma wątpieniami. W końcu nawet początkujący kierowca wie, że pozostanie w domu z silnikiem jest niebezpieczny.

Pierwsze objawy zatrucia tlenkiem węgla:

1) W przypadku krótkotrwałego zatrucia podrażnienie oczu śluzowych, nos i gardło rozpocznie się. Dalsze narażenie prowadzi do ciężkich kaszel, wymiotów i, najprawdopodobniej, utraty przytomności. U pacjentów z astmą i rozedmą płuc, takie zatrucia mogą być ostatnim.

2) Senność, zmęczenie i utrata przytomności to również oznaki zatrucia przez długi czas w małych dawkach.

3) Jasna wizja, upośledzenie koordynacji ruchów, zawroty głowy wyraźnie wskazują, że centralny układ nerwowy jest uszkodzony.

Temperatura spalin jest główną przyczyną wszystkich zniszczeń. Faktem jest, że im wyższa temperatura, tym szybciej wytwarzane są produkty spalania, co prowadzi do wzrostu stężenia szkodliwych substancji podczas spalin. Często zdarza się, że lekarze diagnozują hipoksję u kierowców, którzy spędzają większość czasu na trasie. Obejmują one truckers, kierowców taksówek, przewoźników i wiele innych.

Ale wszystko nie jest tak przerażające, jak się wydaje. Wystarczy, że zastosuj się do poniższych wskazówek, a to pomoże Ci w zdrowiu i najbliższych:

1) staraj się utrzymać samochód na jak najniższym poziomie w garażu lub w pobliżu domu;

2) nabywać wysokiej jakości paliwo;

3) jeśli A ty mieszkasz w sektorze prywatnym, a podczas instalacji ogrodzenia zalecamy małą lukę między gruntem a początkiem płótna. Ponieważ gazy spalinowe są cięższe od powietrza, będą one wychodziły w tych odstępach czasu. Jeśli jest to możliwe, eksperci zalecają, aby jedna strona ogrodzenia była "przezroczysta", co przyspieszy wentylację ciężkich gazów;

4) Zainstalować jak najdalej od salonów różne generatory diesla. Opracuj system ewakuacji gazów z Twojej witryny nawet w silnych wiatrach. Lepiej jest spędzić kilka dodatkowych tysięcy w ciągu 4-5 lat, aby stać się astmą.

Pamiętaj, że jakiekolwiek paliwa i jego odparowanie są niebezpieczne dla zdrowia nawet poza silnikami samochodowymi lub generatorami.