452 Shares 2061 views

Modulowanie diody LED: Zakres aparatury

Zakres dzisiaj LED jest ogromny i stale się rozwija. Ale nie tak dawno temu, urządzenie to można znaleźć tylko w programach graficznych. To nie był przeznaczony do dużych obciążeń. Opracowany coraz bardziej zaawansowanych urządzeń, które mogą pracować w dziedzinie oświetlenia. Były reflektory i lampy w oparciu o diody LED dużej mocy. Są one wykorzystywane w przemyśle motoryzacyjnym, są zaangażowane w światłach i regulowania ruchu z potężnymi światłach. Były tam urządzenia, które są dobrym analogiem istniejących urządzeń oświetleniowych. Diody LED zaczynają pojawiać się w naszych mieszkaniach, klatkach schodowych i biurach.


Niezwykłe właściwości diod LED od dawna przyciąga uwagę projektantów. W przemyśle motoryzacyjnym stosowane są światła boczne i światła hamulcowe na podstawie tych urządzeń. Jednym z trendów w konstrukcji samochodu jest zastąpienie przestarzałych żarówek na diody LED w kabinie. Są one również szeroko stosowany do wyświetlania na tablicy przyrządów i oświetlenie wnętrza. Smooth na LED – jest to jeden z najbardziej obiecujących rozwiązań dla tuningu samochodowego. Na przykład, światło w przedziale pasażerskim można sprawnie światło lub zamknięcia, odpowiednio otwarcia lub zamknięcia drzwi. Lub lampki na urządzeniach sterujących może być płynnie włączać / wyłączać po aktywacji urządzenia, na przykład oświetlenie wymiarową.

Zorganizować płynną integrację z diodami LED jest łatwe, trzeba zmontować mały obwód. Jeżeli pobór mocy obciążenia jest mała, można użyć prostego kondensatora polarnego, lutować go równolegle do urządzenia oświetleniowego. Nie zapomnij polaryzacji (dodatni biegun kondensatora musi być podłączony do anody przewodu LED). Ujemne, odpowiednio, do katody. Kondensator może wybuchnąć, jeśli nie są prawidłowo podłączone! Warto też zwrócić uwagę na maksymalne napięcie, przy którym działa taki system. To nie może przekroczyć dopuszczalnego napięcia pracy kondensatora.

Prawidłowo zbieranie schematu, można od razu zobaczyć miękkich diody startu. Pojemność nie zaleca się zwiększyć ponad 2200 mikrofaradów, ponieważ powyżej tej wartości prowadzi do szybkiego zużycia rozdzielnicy. Faktem jest, że po nałożeniu na napięcia obwodu, pojemność zaczyna się ładować. W czasie pierwszego, tam jest przyzwoity prąd rozruchowy, który może uszkodzić styki przekaźnika. Powyższy kondensator zapewnia bezproblemową integrację z LED z opóźnieniem w czasie 3-5 sekund. To jest wykładniczy, czyli początkowo można uzyskać około 20-40 procent oświetlenia w kabinie. Przez kilka sekund po tym nie jest łatwe włączenie diod trybie nominalnym pracy.

Aby pracować z bardziej zaawansowanych urządzeń oświetleniowych kondensatora nie wystarczy. Gładkich takich urządzeń organizowanych przez obwody, które regulują prąd wyjściowy stopień wejściowy diody LED, połączone, na przykład tranzystorów. Czas opóźnienia w tym przypadku jest realizowany w różnych układach elektronicznych.