254 Shares 3557 views

Jak zablokować telefon w przypadku kradzieży? Jak zablokować numer telefonu

W życiu czasami wpaść w kłopoty. Jednym z nich może być w przypadku, gdy ktoś ukradnie telefon cudzego zysku. Zdarza się, że jak na urządzenie nie może pomóc dużo pieniędzy – telefon może być stary, złamany lub niska początkowo. Ale były właściciel devaysa zdenerwowany chociaż dlatego, że ktoś dostaje w posiadanie wszystkich osobistych plików i danych. Zgadzam się, to jest nieprzyjemne.


Aby zapobiec takiej przebieg rozwoju sytuacji, wystarczy zablokować telefon. W tym artykule omówimy, jak zablokować telefon, jeśli został skradziony, i jakie kroki należy podjąć dalsze.

Rozróżnić pojęcia – telefonu komórkowego i karty SIM

Na wstępie chciałbym rozróżnić między tymi dwoma pojęciami, a oni muszą rozróżniać: sam (urządzenie fizyczne) Telefon i karta SIM jest zainstalowana w nim. W celu uniknięcia szkodliwych użytkowników, aby zobaczyć swój prywatnej korespondencji, zdjęć i innych danych, wystarczy mieć na smartfon był klucz zabezpieczeń (hasło). Jeśli masz urządzenie, które działa w oparciu o system operacyjny Android lub iOS, bez resetowania wszystkich ustawień złodzieje nie mogą uzyskać dostęp do plików. Dlatego też, jeżeli przeprowadzenie tego resetu, wszystkie informacje przekazywane przez Ciebie na urządzeniu zostaną usunięte. Nawet bez kompletnej blokady telefonu.

Funkcję taką blokadą jest inna: to jest możliwe, aby zapobiec oszustów sprzedać swój telefon. Aby dowiedzieć się, jak to zrobić, czytaj dalej.

Co do karty SIM jest zablokowana na oszustów nie były w stanie dokonać połączenia ze swojego pokoju, i vice versa – brak połączenia z danym numerem. Kolejna karta jest zablokowana, jeśli operator tworzy kopię (jak często i otrzymał ofiarą kradzieży telefonu komórkowego). Ci, którzy chcą, aby wyłączyć kartę, zapytać jak zablokować numer. Dotyczyć to będzie w następnym rozdziale.

blokowanie karty

Upewnij się, że karta SIM nie działa, to jest bardzo proste. Wystarczy zadzwonić i zapytać operatora, aby wyłączyć swój numer. Aby potwierdzić działanie będzie wymagane są następujące informacje: 3-4 numery, które często sprawiają, połączeń, danych o stanie rachunku, a także informacje na temat ostatniego doładowania. Ewentualnie zadzwonić każdy grosz – ważne jest tylko, aby pokazać, że są kierowane, przynajmniej w przybliżeniu. Cały ten poradnik jak zablokować numer telefonu. Operator będzie miał zastosowanie i wyłączy kartę z sieci.

Przy tej okazji warto zauważyć, co następuje: z reguły napastnicy usuwane niezależnie karty jak najszybciej ze skradzionego urządzenia. Powodem tego, będziemy wyjaśniać trochę dalej. W tym momencie wiesz, jak zablokować numer, jest to dość proste. W telefonie nie wpłynie to działanie, ale karta będzie dokonać bezużyteczny kawałek plastiku.

Blokada przez IMEI

W odniesieniu do dezaktywacji, procedura jest mniej więcej taka sama. W taki sam sposób, jak zablokować numer telefonu, można poprosić i do odłączenia urządzenia. Niemniej jednak potrzebuje więcej informacji niż tylko najpopularniejszym numerem, równowagi i uzupełnienia. Ważne jest, aby znać tajny kod 15-cyfrowy kod, który identyfikuje każdego telefonu komórkowego. Nazywa IMEI. Po zgłoszeniu wartość operatora, można wnieść urządzenie nadaje się do użytku.

Niektórzy operatorzy dostarczają instrukcje dotyczące sposobu, aby zablokować telefon. MTS, na przykład raporty, które sprawiają, że ta procedura jest konieczna jak najszybciej – zanim złodziej ma czas, aby wyjąć kartę SIM z urządzenia. Jeśli nie masz czasu, a następnie określić, gdzie telefon będzie trudniejsze.

Aby dokonać rzeczy dzieją się tak jak powinien, należy niezwłocznie, zaraz po kradzieży, znowu ten sam kontakt z operatorem i dyktować IMEI, poprosić o urządzeniu blokady. Jeśli masz czas, telefon przestanie funkcjonować, nawet po wyjęciu karty SIM „” w przyszłości z niego.

Co to jest IMEI i jak się tego nauczyć?

Jednakże, jeśli jesteś zainteresowany w jaki sposób zablokować telefon w przypadku kradzieży, ważne jest, aby wyjaśnić jedną kwestię na tym kodem 15-cyfrowym. Można go znaleźć na dwa sposoby. Pierwszy – zestaw kombinacji * # 06, który zostanie pokazany kod przypisany do urządzenia. To działa na wszystkich modelach urządzeń. Drugi sposób – to oryginalne pudełko, w którym urządzenie mobilne jest sprzedawany. Można tam również znaleźć numer IMEI.

Ideałem jest, aby skontaktował się ofiarą oszustwa operatora i powiedział im kod jak najszybciej po kradzieży. Odpowiednio do tego konieczne jest, aby mieć pod ręką IMEI. A kto z nas niesie ze sobą ten numer 15-cyfrowy? Wielu nie zdaje sobie sprawy z jego istnienia.

Skontaktować się z policją

Wiedzieć, jak zablokować telefon w przypadku kradzieży – to tylko połowa sukcesu. W rzeczywistości, zadaniem każdego właściciela – nie tylko to, co zostało skradzione, bezużyteczny, ale także zwrócić przedmiot. W tym celu należy skontaktować się z najbliższym posterunkiem policji, gdzie będzie miała oświadczenie o zdarzeniu. stróżów prawa będzie musiał napisać numer IMEI do dalszych poszukiwań urządzeniu i jednocześnie wziąć swój opis osoby, którą podejrzany może jeszcze znaleźć się jakieś dodatkowe informacje.

Procedura odwołań do policji, w rzeczywistości ważniejsze niż poszukiwanie informacji na temat sposobu, aby zablokować zgubiony telefon. Dlatego obie te czynności muszą być wykonywane tak szybko, jak to możliwe.

karnego wyszukiwania

Policja (a dokładniej – w biurze powiatowego) będą swoje oświadczenie o kradzieży, po której będzie zacząć rozwijać tzw punkt „K”. To tam zostaną podane informacje na temat sprawy. Specjaliści z tego działu otrzymywać rozkazy tylko od policji, więc starają się bezpośredni kontakt z nimi nie jest konieczne.

stróżów prawa będzie komunikować się z operatorami telefonii komórkowej i szukać gdzie maszyna została podana w zgłoszeniu została zarejestrowana. Tak szybko, jak będzie to sygnał „do wykrycia”, aby wysłać grupę zadaniową, która będzie dowiedzieć się, jak ma to czy ta osoba zrobiła tę maszynę.

Pamiętaj, aby dowiedzieć się lokalizację urządzenia, operator może tylko po odpowiednich wniosków przez policję. Aby to zrobić z własnej inicjatywy, nie ma prawa. A zatem wymagają, które zostały zwrócone swoje rzeczy, nie masz go, a policja.

Program dla urządzenia zabezpieczającego

Wreszcie, jeśli używasz smartfona, oprócz kwestii jak zablokować telefon w przypadku kradzieży, można jeszcze ustawić i jak zarządzać urządzeniem. W tym kontekście ciekawe rozwiązanie zaproponowano Apple, snadbiv AppleID komórkowych.

Android, istnieją pewne aplikacje innych producentów, które mogą robić zdjęcia z skradzionego telefonu i wysłać go w Internecie, wysyłanie wiadomości na ekranie i tak dalej. W przypadku prostych telefonów, oczywiście, takie decyzje nie będą pasować.