651 Shares 8157 views

Rodzaje nawilżaczy powietrza. Wybierz nawilżacz powietrza

Jest mało prawdopodobne, aby ktoś odkrył, że wraz z nadejściem zimy i początkiem sezonu grzewczego powietrze w naszych apartamentach stanie się suche. To jest przyczyna wielu chorób. Lato też nie wróży dobrze dla naszego ciała. Pył i pył topoli, dym papierosowy i gazy spalinowe wchodzą do naszych apartamentów przez otwarte okna i powodują alergie, bóle głowy i choroby układu oddechowego. Wszystko to można uniknąć, instalując w domu małe, ale bardzo przydatne urządzenie – ultradźwiękowy nawilżacz powietrza. W rzeczywistości jest to nie mniej ważne urządzenie niż piec gazowy lub lodówka. Oczywiście można założyć ultradźwiękowy nawilżacz powietrza własnymi rękami, nie ma w tym nic niemożliwego, ale jest to temat dla oddzielnego artykułu. W tym artykule będziemy starali się rozważyć istniejące rodzaje nawilżaczy powietrza i zrozumieć, dlaczego nawilżacz jest najlepszym wyborem na dzień dzisiejszy.


W tej chwili na świecie są trzy rodzaje nawilżaczy: parowe, mechaniczne (również tradycyjne) i nawilżacze powietrza.

Nawilżacze parowe są najprostsze, najtańsze i dlatego najbardziej popularne. Zasada ich działania jest dość prosta. Urządzenie napełniane jest wodą, która za pomocą dwóch elektrod jest przekształcana w parę, która jest następnie wyprowadzana na zewnątrz. Prostota w przypadku nawilżaczy parowych nie jest kluczem do sukcesu. Ten typ ma wiele niedociągnięć. Robią dużo hałasu. Para na wylocie ma wysoką temperaturę, a to jest obarczone oparzeniami. Ponadto takie nawilżacze zużywają ogromną ilość energii elektrycznej.

Mechaniczne, lub jako zwane nawilżaczami typu zimnego, wyróżnia brak elementów grzejnych. Ciecz z zbiornika dostaje się do specjalnego przedziału, w którym wymieniane są jednorazowe wkłady. Powietrze, pompowane przez wentylator, przechodzi przez te wkłady, jest zwilżane i odprowadzane na zewnątrz. To urządzenie ma swoje wady. Przede wszystkim jest to wysoki poziom hałasu, co uniemożliwia zainstalowanie takiego urządzenia w przedszkolu lub sypialni. Ponadto urządzenie może utrzymywać równowagę wilgoci w pomieszczeniu, ale nie zwiększa jej zawartości w powietrzu.

Szczyt ewolucji domowych nawilżaczy powietrza można uznać za ultradźwiękowy nawilżacz powietrza. Jest to dosyć skomplikowane urządzenie w sensie technicznym , którego podstawą jest działanie ultradźwiękowe. W jelitach tego urządzenia znajduje się specjalna płyta, która pod wpływem fal ultradźwiękowych przekształca ciecz w zimną parę. Cechą wyróżniającą tego typu nawilżacza jest możliwość regulacji poziomu wilgotności. Jest wykonywany zarówno w trybie ręcznym, jak iw automatycznym. Co jeszcze sprawia, że myślimy, że najlepszy nawilżacz jest ultradźwiękowy? Niski poziom hałasu. Jest to kolejność wielkości niższej od pary, a jeszcze bardziej mechanicznego nawilżacza. Ponadto, nawilżacze ultradźwiękowe mają bardzo przydatną funkcję – podgrzewanie wody. Ultrasonografia, której działanie opiera się na zasadzie urządzenia, jest całkowicie bezpieczna zarówno dla ludzi, jak i dla zwierząt domowych. Takie urządzenie jest idealne do instalacji w pokoju dla dzieci iw sypialni. Jedyną wadą wilgotności ultradźwiękowej jest to, że wymagają one dokładniejszej troski niż para lub mechaniczne. W celu zmiękczenia wody z kranu potrzebne będą materiały eksploatacyjne – naboje.

Do tej pory produkcja nawilżaczy ultradźwiękowych jest zaangażowana w wiele firm. Szczególną uwagę należy zwrócić na modele przedstawione przez Electrolux i Boneco. Firma Electrolux wydała model rynkowy EHU-5525D, który ma nowoczesny wygląd i niezbędny zestaw funkcji. Ponadto modele tej firmy wyróżniają się wysoką niezawodnością i niską ceną. Nawilżacze Boneco są bardzo łatwe do utrzymania. Na przykład w modelu 7131 wystarczy tylko wymienić kasetę. Procedura ta musi być przeprowadzana co trzy miesiące.