261 Shares 2599 views

Procesory dla smartfonów: ocena, opis, dane techniczne i opinie

Po wybraniu smartfona lub tabletu, na pewno poznać jego specyfikację sprzętu. Czytając opisy procesora, a nie od razu można zrozumieć, co to znaczy, czy inna identyfikacja. Jednakże istnieje pewna ocenił wydajność procesorów mobilnych smartfonów, z których można kupić szybki urządzenia. Co oznaczają te terminy i co trzeba zwrócić uwagę?

Jaki procesor?

Procesor działa jako przetwornik. Oznacza to, że jest on wysyłany do zapytania, które chcesz smartfon wykonać. Wczesne telefony komórkowe były w zasadzie podobne do tradycyjnych stacjonarnych. Smartfony są jednak komputery przenośne, które posiadają funkcje telefonu wbudowane w system. W tych niesamowitym wyświetlaczem dotykowym jest pełnoprawnym komputer, odpowiedzialny za wykonywanie aplikacji, można wydać instrukcje (jak się zachować w pewnych sytuacjach), GPS współrzędne, a także komunikację z innymi. Procesor jest mózgiem każdej operacji.

Co jest istotą?

Element ten, który znajduje się w głównym procesorze, który odczytuje i wykonuje instrukcje. Produkcja takich urządzeń rozpoczęła się procesorów jednordzeniowych, ale nowoczesne projektanci stworzyli bardziej wydajne maszyny, w tym dużej liczby jąder w jednym urządzeniu. Doprowadziło to do powstania dwurdzeniowy gadżetu. Wkrótce pojawiły się czterordzeniowe procesory (działające na podstawie czterech rdzeni) i można teraz znaleźć na sprzedaż hexa (sześć) i ośmioboczną (ośmiu) smartfonach i tabletach jądrowych.

Jakie są korzyści z wielu rdzeni?

Im więcej rdzeni, tym szybciej można je przetwarzać polecenia, które dają do telefonu. Oznacza to, że niektóre z tych elementów będą dzielić obciążenie ze sobą i wykonywać jakiejkolwiek pracy bardzo szybko. Można pobrać wysokiej jakości zdjęć i filmów w wysokiej rozdzielczości i przeglądać swoją kolekcję bez przerwy. Animacja i wideo są odtwarzane płynnie, bez jąkania. Gry nie są „zamrożenia”. Oczywiście, istnieją wyjątki, ale generalnie im więcej rdzeni, tym lepsza wydajność.

Będzie okta-rdzeniowy smartfon dwa razy szybciej niż quad-core?

To niemożliwe. Procesor Octa-core jest szybszy niż quad, tylko wtedy, gdy obsługuje aplikację, która wykorzystuje swoje zdolności, lub w środowiskach wielozadaniowych. Na przykład, jeden rdzeń może obsługiwać żądania w przeglądarce internetowej, a drugi znajduje się w trybie czuwania. Wezwanie przychodzi i idzie do pracy. W wyniku swojej pracy w przeglądarce internetowej i rozmowy telefonicznej odbędzie się bez żadnych problemów, ale nie koniecznie dwa razy szybciej.

Jakie inne czynniki mogą być zaangażowane?

Kilka jądra – to tylko jeden z elementów inteligentnego urządzenia (jest to możliwe, aby przedstawić je jako pewnej części pojazdu silnikowego). Ponadto, dla pracy tego zestawu spełnia GPU, RAM do krótkotrwałego zapamiętywania, anteny Wi-Fi, GPS i wiele innych. wszyscy pracują razem jako zespół, i wszystkie muszą być brane pod uwagę przy zakupie smartfona lub tabletu.

Co trzeba pamiętać o procesorach?

Przy zakupie smartfon lub tablet jest pożądane, aby najpierw zbadać ranking procesorów mobilnych. Który układ jest lepszy – takie urządzenie i będzie bardziej wydajny. To daje wyobrażenie, że jest w stanie wykonać danego urządzenia, co jest jego szybkość.

W celu uszeregowania działań mobilnych procesorów dla smartfonów, konieczne jest przeprowadzenie serii testów na każdym z tych urządzeń i ustalenie ogólnych kryteriów oceny skuteczności, a także dokonać manipulacji obrazu. Niektórzy eksperci przeprowadzono takich badań, a wyniki były przewidywalne. Tak więc, tabela porównawcza procesorów dla smartfonów zstępująca przedstawiony poniżej.

ocena model procesora na telefon komórkowy
1 Qualcomm 820
2 jabłko A9
3 Samsung Exynos 8890
4 Kirin 950
5 Samsung Exynos 7420
6 Qualcomm 810
7 Qualcomm 652
8 jabłko A8
9 Qualcomm 650
10 Qualcomm 808

Oprócz ogólnej wydajności ekspertów GPU również testowane na urządzeniach, które zostały wydane w 2016 roku. Ocena GPU dla smartfonów wyciągnąć się również z uwzględnieniem wydajności podsystemu graficznego. Ranking dla GPU nieznacznie różni się od ogólnej listy.

Procesory dla smartfonów: Ranking

Na podstawie badań można przedstawić graficznie właściwości oceniane w następujący sposób:

 1. 820 Qualcomm.
 2. Jabłko A9.
 3. Samsung Exynos 8890.
 4. Qualcomm 810.
 5. Samsung Exynos 7420.
 6. Jabłko A8.
 7. Qualcomm 805.
 8. Kirin 950.
 9. Qualcomm 808.
 10. Qualcomm 652.

Jak można zauważyć w górnej 3, te same składniki wpaść obu listach. Dlatego najlepsze procesory dla smartfonów, których rating jest przedstawione w artykule są takie same we wszystkich aspektach: pod względem wydajności graficznej i wyników wspólnych badań.

Dlatego ważne jest, aby zorientować się, jakie urządzenia są uruchomione te procesory. Więc można znaleźć w poniższym devaysakh Qualcomm Snapdragon 820:

 • Sony Xperia X wydajność.
 • Samsung Galaxy S7.
 • Xiaomi MI5.
 • Letv V MAX Pro.
 • LG G5.

W zależności od miejsca zakupu, Galaxy S7 może być wyposażony w Samsung Exynos 8890 zamiast wspomnianego zestawu, który nadal znacząco korzyści z konkurencji. Warto również zauważyć, że moc obliczeniowa wszystkich urządzeń jest dziś bardzo wysoki. Z tego powodu, kupując nowoczesny smartfon, nie zauważą znaczny spadek wydajności, nawet jeśli nie jest zbyt silny. Nawet chińskie procesory dla smartfonów, rating, który będzie wyglądać zupełnie inaczej, całkiem zadowolony ze swojej pracy szybko. Tylko jeśli dbasz o najmniejszej specyfikacji lub planuje się zainstalować i korzystać z wysoko wyspecjalizowanych aplikacji intensywnie, wyniki te mogą pomóc podjąć decyzję przy zakupie urządzenia.

Wybierając telefon komórkowy

W ostatnich latach wielu producentów smartfonów rozpoczęła swoje nowe produkty, które bez wątpienia uczynią użytkownikowi poczuć pewną dezorientację w wyborze. W związku z wydaniem nowych urządzeń i zmieniających procesorów dla smartfonów, rating, który jest trudny do aktualizacji. Na przykład w ubiegłym roku Apple A9 zajęła pierwsze miejsce we wszystkich listach porównawczych, a następnie Hisilicon Kirin 950 popchnął go. Dzisiaj, Qualcomm, Apple i Samsung walczą o mistrzostwo, z różnym powodzeniem.

Ocena skuteczności

Jak już wykazano Ocena wydajności chipów Qualcomm Snapdragon procesor 820 zdobył pierwsze miejsce i pokazał dużo więcej mocy niż Apple A9. Ponadto, Samsung Exynos 8890 ma również dobre wyniki, a jego wydajność jest w pobliżu autostrady A9.

Niedawno rozpoczęła Qualcomm Snapdragon 652 i 650 wykazują również wysoki poziom funkcjonalności i wydajności. 652 Qualcomm jest już blisko jego parametrów do modelu 810 w wydajności. Qualcomm Snapdragon 650 modelu przekroczyła 808, która jest liderem na rynku smartfonów średniej klasy. Ponieważ nie ma obecnie żadnego telefony MediaTek MT 6797, a na rynku można znaleźć wydany tylko w poprzednim modelu latach MTK CPU ocena dla smartfonów nie ma już znaczenia.

rankingi wydajności GPU

W ostatnich latach, smartfony są coraz wartość wydajność GPU, ponieważ jest on ściśle związany z grą mijania i pracy z obrazami w telefonie komórkowym, a to ma bezpośredni wpływ na realną doświadczenia użytkownika. Obecnie, wysoką wydajność w związku z tym różnią się Qualcomm Snapdragon 820 (Adreno530). Samsung Exynos 8890 (Mali-T880 MP12) jest prawie równa do Apple A9 na moc, jak już wspomniano. Jeśli chodzi o Hisilicon Kirin Mali-950 (T880 MP4), który jest dobrze znany dla wszystkich jego wydajności procesora graficznego nie jest wystarczająco dobra, a wyniki testu są podobne do Qualcomm Snapdragon 808 (Adreno418) Qualcomm Snapdragon 652 (Adreno510).

W rzeczywistości, wydajność układu graficznego jest również bezpośrednio związana z rozdzielczością ekranu smartfona. Obecnie podstawowym rozdzielczości 1080p, a 2K postać stała tendencja smartfonów z najwyższej półki. Jednak bez wsparcia silnego GPU, nawet tak wysokiej rozdzielczości będzie nadal prowadzić do pogorszenia urządzenia.

Oczywiście, czynniki, które decydują o wydajności telefonu komórkowego, o wiele więcej niż wartość CPU i GPU. Jednak musimy być w pełni świadomi, że nic, ale z dobrymi wynikami chipów nie jest podstawą sprawnie urządzenie pracuje. Bez wsparcia jakiejkolwiek wysokiej wydajności doświadczenia użytkownika będzie „pusty”. To może być opisana jako stare powiedzenie: „Nie można zrobić coś z niczego”

Powyższe informacje wpływające na procesory dla smartfonów, których ocena jest podane powyżej, nie mogą być traktowane jako stałe reguły. Teraz regularnie produkowane nowych urządzeń z mocniejszym wydajności.

Z tych danych, dzisiaj widzimy, że Qualcomm Snapdragon 820 obejmuje prowadzenie pod względem wydajności. Pomimo faktu, że Apple nie wydała nowy procesor, ogólna wydajność Apple A9 jest wciąż silna. Jeśli weźmiemy pod uwagę Exynos 8890 Samsung, jego parametry są w przybliżeniu równe A9 w sumie.

Urządzenia działające na Apple A9 – jest iPhone i iPhone 6S SE, które są uważane za jedne z najbardziej popularnych urządzeń i obrazu.

Samsung Exynos 8890 wziął silną trzecią pozycję w rankingu zawodników i daje całkiem sporo. Był w stanie wyprzedzić wiele urządzeń wykonanych z innych składników. Obecnie urządzeń wykonanych z tym chipie można znaleźć tylko Samsung Galaxy S7.

Kirin 950 Procesor posiada także bardzo dobrą wydajność przez długi czas. Co więcej, wcześniej kierował składowych ocen Dzięki doskonałej wydajności. Jednak ta ocena wydajności została spada od rynku zaczęły pojawiać się bardziej wyrafinowanych urządzeń. Urządzenia działające na ten procesor – Huawei P9 Huawei mate 8 Huawei P9 max.

Qualcomm Snapdragon 810 oferuje całkiem dobrą ogólną charakterystykę. Był wysoko ceniony w czasie, a dziś jest jednym z najczęściej używanych elementów w różnych urządzeniach. Smartfony wyposażone w nich, z powodzeniem sprzedawane w wielu krajach świata dzisiaj, w tym jedna z M9 HTC, Lumia 950 XL, Nexus 6P, OnePlus 2.

Exynos 7420 w tym czasie był mocno zaniżona, pomimo faktu, że jego parametry są różne przyzwoita moc. Pomimo niskich ocen, numery telefonów z nich są popularne, zwłaszcza Samsung Galaxy S6 i Meizu Pro 5.

Qualcomm Snapdragon 652 i 650 – to procesorów używanych w smartfonach w średnim przedziale cenowym. Pomimo niskiej pozycji w rankingu, są one szeroko stosowane w produkcji gadżetów. Do tej pory, nie ma mowy o wycofaniu z produkcji smartfonów takich jak Samsung Galaxy A9, Sony Xperia X i Xiaomi redmi.