271 Shares 8693 views

Jak dostać wizę amerykańską na własną rękę w Moskwie i Sankt Petersburgu? Jak dostać amerykańską wizę turystyczną?

Pytanie dotyczące jak dostać wizę amerykańską, wzbudza wiele osób. W szczególności tych, którzy planują odwiedzić Stany Zjednoczone na cześć. Wiele osób nie wie z pierwszej ręki, że proces ten jest trudny, a wiele osób pozostaje bez żądanego drukowanej w paszporcie. Cóż, mam wam więcej o tym, jak dostać wizę amerykańską, a to wymaga.


O rodzajach wiz

Zanim zaczniesz mówić o wykaz wymaganych dokumentów, konieczne jest, aby rozważyć, co jest wiza amerykańska. Jak je zdobyć, to inna kwestia. Tak więc, pierwszym krokiem jest, aby poinformować Cię o B1 / B2. Są to najbardziej popularne rodzaje wiz. Pierwszy z nich, czyli B1 – turystyczny. Jest to najbardziej popularny. Daj go odpowiednio do tych ludzi, którzy chcą podróżować do Stanów Zjednoczonych w celach osobistych, urlop, zapoznać się z miejscowych atrakcji. Ponadto, musi być otwarty dla osób podróżujących do USA na leczenie.

Dla krótkich konferencji i wizyt biznesowych niezbędnych do sporządzania inny rodzaj wizy – B2. Często łączą. I wtedy człowiek w jego paszporcie będzie stać B1 / B2 znak.

wiza pracy, zbyt często są otwarte. Ale aby to nie jest takie proste – konieczne jest, aby pracodawca wydał petycję w specjalnym formularzu i przesłać go do służby imigracji i obywatelstwa USA. Jest jeszcze ogromna ilość innych rodzajów wiz, ale na początek chciałbym powiedzieć więcej o tych, które zostały wymienione powyżej.

pierwsze kroki

Tak, mówimy o tym, jak dostać wizę amerykańską przez siebie, należy zacząć od podstawowych zasad. Pierwsza osoba musi wypełnić formularz. Można to zrobić na stronie internetowej Departamentu Stanu. Jest to specjalny formularz – DS-160. Ale po pierwsze, dana osoba jest zarejestrowana i potwierdzenie e-mal-mail. W prawym górnym rogu, można wybrać język rosyjski i wypełnić wszystkie pola, zgodnie ze wskazówkami. Następnie papier trzeba będzie drukować i zapisywać wszystko na komputerze.

Kolejny etap – wniesienie opłaty konsularnej. Potem – zapis na rozmowę. Można to zrobić na oficjalnej stronie internetowej. Nie należy wskazać liczbę paragonów potwierdzających zbieranie płatności, dane paszportowe, a także liczbę wypełnionego kwestionariusza. Po tym, osoba ta nie jest e-mail z zaproszeniem, aby przyjść na rozmowę kwalifikacyjną. Nie będzie również data i godzina.

Dokumenty do rejestracji

Mówiąc o tym, jak uzyskać wizę, nie wspominając o wykaz dokumentów niezbędnych do realizacji tego procesu. Pierwszy – paszport. Drugi – oświadczenie, o którym mowa powyżej. Potrzebujesz oraz zaproszenie na rozmowę. Konieczne jest również, aby nowy format zdjęcia 5 x 5 (wymaga jednego, ale tylko w przypadku, można wydrukować kilka). Nadal konieczne jest wziąć pokwitowanie wskazujące uiszczenia opłaty konsularnej. I nie zbędne do przejęcia dokumentów, które mogłyby potwierdzić związek człowieka z Federacji Rosyjskiej. Wśród nich – świadectwa pracy, zaświadczenia o dochodach, wznowić lub listy publikacji naukowych. Będzie to dowód ambasady, że obywatel ma zamiar wrócić do Rosji, i nie zamierza się zatrzymać. Jednak należy zauważyć, że najważniejsze nie jest tu ile osoba przyniesie zapytań i odpowiednie i logicznych wyjaśnień dotyczących jego celów podróży.

Wypełniając formularz

Prawidłowe zakończenie wszystkich wierszy w rachunku ankietowych – to jak zacząć wykonanie instrumentu, takich jak wizy amerykańskiej. Jak zdobyć kwestionariusze wymienione powyżej, a teraz chciałbym opisać bezpośrednio procesu napełniania.

Aby uniknąć błędów, ważne jest przygotowanie odpowiednich danych. Głównie te zawarte w paszportach cywilnych i zagranicznych. Ważne będzie również dostarczenie informacji o aktualnym miejscu nauki lub pracy. W tej kolumnie wpisać nazwę instytucji lub organizacji, stanowisko, telefon, położenie z obowiązków. Mężczyźni muszą również dostarczyć informacji na temat służby wojskowej. O małżonków i rodziców też trzeba pisać – pełnym imieniem i datą urodzenia. Również w kwestionariuszu znajduje się kolumna, w którym chcesz rozmawiać o swoich poprzednich wypraw – do listy kraj zamieszkania. Wreszcie opisuje miejsca, które osoba planuje odwiedzić, podczas gdy w Stanach Zjednoczonych.

wymagania zdjęcia

Do zdjęć w ambasadzie są ściśle. Jeśli zdjęcie nie spełnia standardów, a następnie rejestracja zostanie opóźnione przez długi czas. Tak więc ważne jest, aby obraz był świeży – nie starsze niż sześć miesięcy. Głowa powinna być postrzegana w całości, a twarz powinna zajmować co najmniej 50% zdjęcie (maksymalnie 70%). W twardej kopii obrazu wielkości 5 x 5 cm. Jeśli obraz należy przesłać w formie elektronicznej, ważne jest, aby upewnić się, że rozdzielczości 600 x 600 pikseli. I to jest minimalny. Maksymalna dopuszczalna – 1,200 x 1,200.

Więcej ludzie powinni patrzeć w kamerę. Spójrz – na zewnątrz, naturalne, tak jak w zwykłym życiu. Na pierwszy rzut oka nie powinny być uśmiechnięty. odzież. I żadnych nakryć głowy, słuchawki, okulary i tak dalej. D. Jednakże, jeśli mówimy o okularach, to nie jest wyjątkiem. Jeśli dana osoba nosi je ciągle, a następnie pozostawiono ich obecność na zdjęciu, ale nie powinno być żadnego olśnienia. Tło, nawiasem mówiąc, tylko biały. Zdjęcie powinno być w kolorze.

o płatności

Powiem jak dostać wizę amerykańską, nie można zapomnieć o płatności. Wszystkie usługi publiczne kosztują. Visa – nie są wyjątkiem. Aby dostać, trzeba zapłacić opłatę wizową. I odbywa się to przed rozmową kwalifikacyjną. Nawet jeśli dana osoba zostanie odrzucona, opłaty nie będą zwracane. I zdarza się często po prostu niesamowite.

Kwota zależy od rodzaju wizy jest wymagane do człowieka. Pay może być w dowolny sposób, ale za dolara. Normalnie ludzie wysyłają pieniądze na tych informacji poprzez e-mail, Rosji, lub w jednym z biur VTB Bank. Odpowiednie, nawiasem mówiąc, jak kartą kredytową i gotówką. To potwierdzenie jest ważne przez rok od daty płatności. W ciągu 12 miesięcy dana osoba ma możliwość zwrócić się do konsulatu lub ambasady. Ważne jest, aby pamiętać, że opłaty należy uiścić oddzielnie dla każdego z nich.

koszt

Teraz o konkretnych kwotach. Tak, Visa Business kosztuje, a także podróży, – 160 dolarów. Podobna kwota będzie musiał zapłacić za tranzyt (C-1), a ten, który otwiera członków załogi samolotów i statków (D).

Warto również $ 160 wizy dla dziennikarzy i pracowników mediów, członków różnych programów wymiany dla studentów i ofiar przestępstw lub handlu ludźmi. Są to najtańsze rodzaje wiz. Najdroższe jest ten, który jest otwarty dla zagranicznych inwestorów i przedsiębiorców. Ta wiza kategorii E. 240 $ będzie musiał zapłacić narzeczonej, oczyszczenie lub małżonków obywateli amerykańskich. I wreszcie, suma 190 $, postanowiono ustanowić wiza otwiera robotników sezonowych i stażystów, pracowników, którzy są przeniesione do spółki zależnej amerykańskiej firmy. Taka sama liczba jest wiza dla artystów, sportowców i ludzi kultury, ministrów oraz uczestników programów wymiany kulturalnej religijnych.

Prawnie dziecko paszport

Wielu rodziców są zaniepokojeni jak dostać wizę turystyczną USA ich dziecka. Tak więc, zanim zaczniesz rysować go bez paszportu, do których jeszcze nie ukończyło 14 lat, trzeba dobrze przygotować się do procesu. Oprócz wyżej określonego zestawu dokumentów, trzeba mieć notarialnie upoważnienie podpisane przez oboje rodziców. Ważniejsze dokonania świadomego celów objaśnienia udokumentowane podróży. Nawiasem mówiąc, sama dziecko nie może być obecny podczas zabiegu. Co więcej, nawet nie trzeba zeskanować odcisk palca.

Najtrudniejszym etapem

Taka jest rozmowa kwalifikacyjna. O nim rozmawiać jak najwięcej szczegółów. Wiele osób jest zaskoczony tym pytaniem dotyczącym sposobu uzyskania wizy na własną rękę w Moskwie, są zainteresowani tym tematem. Ale zanim zaczniesz niepokojące, musimy przynajmniej zrobić wywiad. Przekazaniem go w jednej z czterech konsulatów. Są one zlokalizowane w stolicy, że jest w Moskwie i Petersburgu, Władywostoku i Jekaterynburgu. Zazwyczaj osoba jest przepisywany spotkanie we wsi, która jest najbliżej niego. Mieszkańcy miast powyżej szczęście – iść nigdzie nie jest to konieczne.

W wywiadzie, osoba ma obowiązek potwierdzić czas trwania ich podróży, a także swój cel. I musi przynieść zaświadczenie z konta bankowego. Będzie to służyć jako dowód wypłacalności finansowej. Amerykanie muszą wiedzieć, że obywatel, przejdź do Stanów, mogą utrzymać się przez cały czas, że był tam trzymać. I, oczywiście, najważniejsze – w celu potwierdzenia, czy dana osoba ma w domu stałego zamieszkania (własnego mieszkania lub domu), a ludzie, którzy mogą mu pomóc wrócić do Federacji Rosyjskiej. Oto jak dostać wizę amerykańską w Moskwie i innych wyżej wymienionych miast.

Jak zachowywać się podczas rozmowy?

Kolejną palącą kwestią. Martwił się o wszystkich ludzi, którzy myślą o tym, jak dostać wizę USA w Petersburgu i innych rosyjskich miastach. Po wywiadzie jest podstawowym, najważniejszym krokiem w żądaniu zatwierdzenia. Więc najważniejsze – na wszystkie pytania konsula czy ambasadora należy odpowiedzieć jasno, pewnie i wyraźnie. Nie powinno poślizgu najmniejszego podniecenia, leży w słowach lub wątpliwości. Czas i cel podróży należy zastrzec, bardzo wyraźnie. Kiedy konsul będzie zadawać pytania, należy odpowiedzieć tylko do nich – nie ma potrzeby, aby szerzyć ideę drzewa, to znaczy dodatkowe, niepotrzebne informacje. To tylko wziąć specjalistycznej czasu, najwyraźniej nie podoba.

Jeżeli dana osoba ma trudności związane z językiem angielskim, jest natychmiast konieczne zastrzec ten moment. Ten niuans jest wybaczone, ale nie uczniów, którzy idą na studia w Stanach. A jeśli chcesz zaimponować konsula, to lepiej zrezygnować z tego pomysłu. Nie staraj się zaimponować mu w dialekcie akcent lub slangu. Na rękę nie będzie grać.

I wreszcie, konieczne jest zapewnienie mu wniosku paszportowego i paszport. Stary – zbyt, zwłaszcza jeśli ma wizy do USA, kraje Schengen lub Zjednoczonego Królestwa. Nie trzeba nosić stos dokumentów, które są w domu w archiwum. Jeżeli nie jest to żądanie dla nich, trzeba sobie wyobrazić, ale to nie jest konieczne do prowadzenia samodzielnego działania.

Warunki i odkupić

Mówiąc o tym, jak uzyskać wizę w Petersburgu sam, warto zauważyć kilka słów i terminów szacunku. Zatem, stempel w paszporcie będzie ważna przez 13 lat, w zależności od rodzaju wizy. A człowiek będzie w stanie polecieć do Stanów Zjednoczonych, w dowolnym momencie.

Jak dostać wizę amerykańską w Jekaterynburgu, Moskwie, Petersburgu, Władywostoku i innych miastach ponownie? Ta procedura jest taka sama – płatność opłaty konsularnej profilu. Nie musisz przyjść na rozmowę, ale w wielu przypadkach. Jest to dopuszczalne, jeżeli osoba ta zwróciła się do ambasady do 47 miesięcy po wizy, czy jest ona stosowana w kraju zamieszkania. Więcej nie można przejść do rozmowy, jeśli dana osoba już nakręcony jego odciski palców, czy ubiegać się o wizę w tej samej kategorii, a także po raz ostatni.

niepowodzenie

I wreszcie jeszcze jeden punkt w odniesieniu do kwestii, jak dostać wizę amerykańską w Niżnym Nowogrodzie lub innego miasta. Jak już wspomniano na początku, wiele osób nie może dostać upragniony stempel w paszporcie. Częściej niż nie odmawia się młodych ludzi i kobiet, którzy nie mają małżonek, dzieci i pracują na stanowiskach nisko opłacanych. Uczniowie i studenci rzadko zatwierdzenie wizy. Specjalnie dla tych, którzy ukończenia szkolenia. Jeżeli ludzie nie lubią konsula, czyli nie wzbudzić zaufanie, on również odmawia. Może to być, jeśli jego odpowiedzi nie pasują do tych, które zostały określone w kwestionariuszu. Poprzednio obywatel rodzina przeniosła się do USA, może on zrezygnować też. Ze słabą historie wizowych nie wyglądają do zatwierdzenia. Jeżeli dana osoba nie odwiedził, na przykład w Niemczech, Anglii, Szwajcarii, który dałby mu wizy, najbardziej prawdopodobny.

Na ogół trudności może być wiele. Tak więc konieczne jest, aby starannie przygotować się do procesu wizy – moralnie, finansowo, udokumentowane.