426 Shares 4530 views

Karta graficzna NVIDIA GeForce 8600 GT: cechy i opis

Nvidia GeForce 8600 GT – środkowa karta graficzna klasy z firmy Nvidia. Ta firma zawsze była znanym i najpotężniejszym wydajność kart graficznych. Jego bezpośrednim konkurentem – AMD, które w ostatnich latach zawsze był w roli catch-up. Ale jak to było w 2007 roku? W tym artykule przyjrzymy się tej legendarnej karta graficzna Nvidia GeForce 8600 jest GT. Opis cechy, testy i porównaniu z konkurencją – to wszystko później.


Historia karty graficznej

W 2007 roku, firma Nvidia trzeba było pilnie podjąć niszę średnich wydajności kart graficznych. Choć tylko raz pojawił DirectX10, co skłoniło firmę do stworzenia Nvidia GeForce 8600 GT, którego charakterystyka zapewnia wsparcie dla wszystkich nowych technologii w czasie.

Numer modelu firmy 8600GT nastąpiło między flagowego i góry we wszystkich aspektach GeForce 8800 i GeForce mówiąc słaby fiskalny 8500. Oprócz wersji GT, karta graficzna vypukaet również w GTS wersja, która różniła się nieznacznie lepszą wydajność.

Nvidia GeForce 8600 GT wyglądała korzystnie na tle konkurencyjnych kart graficznych od AMD. Po pierwsze, ogólny procesor graficzny GeForce 8800 z spowodował zaufanie wszystkich klientów. Po drugie, wsparcie dla DirectX10 za rozsądną cenę w tym czasie był fantastyczny. Opiszemy teraz charakterystykę wideo.

Nvidia GeForce 8600 GT: Dane techniczne

Wielkość pamięci wideo dostępne na pokładzie – 256 i 512 MB w różnych wersjach. W obu przypadkach jest generacja pamięci GDDR3. Rdzeń graficzny pracuje z częstotliwością 540Mgts. Pamięć wideo z kolei działa na częstotliwości 700MHz a. Maksymalna rozdzielczość ekran G84 układ graficzny, który oparty jest na całej linii GeForce 8600 – 2560 x 1600 pikseli. Ale faktem jest, że podczas gdy dane wideo Rozdzielczość wyjściowa jest prawie nie używany. Wszystkie gry wideo wszedł w niższych rozdzielczościach, więc okazja, aby zastosować w pełni tylko przy pracy z grafiką lub wideo. Ale w tym samym czasie, Nvidia GeForce GT 8600, których cechy są raczej słaby do takiej pracy, byłoby mało prawdopodobne, aby poradzić sobie z przetwarzaniem grafiki w takich ilościach i skale. Prawdopodobne, aby wspierać wyższych rozdzielczościach tylko pozostał na swoim starszym bratem GeFore 8800, ponieważ są one zbudowane na tej samej platformie.

Karta wideo jest podłączony za pomocą standardowego złącza PCI Express x16. Dla stabilnej pracy rady będzie potrzeba co najmniej 512 MB pamięci RAM i procesor lepszy niż Pentium 4 lub AMD Athlon XP. Aby wesprzeć DirectX10 koniecznie utanovlennaya systemu operacyjnego Windows Vista, ponieważ jest to pierwszy system wspierający ten format. Zasilacz musi być słabsza niż 350 watów dla stabilnej pracy karty graficznej.

Stanowisko badawcze

Aby określić moc karty graficznej oraz porównanie z innymi konkurentami jest konieczne do przeprowadzenia testów w specjalnym programie i niektórych gier do wyboru. Biorąc pod uwagę fakt, że film został wydany w 2007 roku, będziemy używać konfigurację komputera w czasie.

Tak więc, w komputerze ławce posiada procesor Intel Pentium 4 2,8 GHz i pamięć cache 1 MB, 1 GB RAM, Windows XP (odpowiednio, wszystkie testy będą prowadzone w DirectX9) oraz zasilacz 350 watów. Nvidia GeForce 8600 GT 512 MB została podjęta jako karty testowej. Funkcje wersji z 256 MB nie są różne, z wyjątkiem rzeczywiście ilość pamięci wideo.

wyniki testów

W programie 3D Mark karta zdobył ponad 8000 punktów. Jest to dobry wskaźnik dla Nvidia GeForce 8600 GT, których cechy nie docierają flagowy firmy. Jednak karta graficzna z łatwością wyprzedza jego bezpośredni poprzednik, GeForce 7600 GT.

Zwróćmy się do gry. Wszystkie gry komputerowe wziąć pod uwagę czas. W 2007 roku pojawił się popularny shooter BioShock, co bierzemy za podstawę. Będzie również uczestniczyć kilka innych gier.

W grze Bioshock videocard zachowywał się z godnością tylko przy ustawieniach graficznych średnich. Przy maksymalnych ustawieniach rozdzielczości i wysokiej graficznych gra jest prawie niemożliwe ze względu na niskie FPS.

Kolejny test gry – Lost Planet. Tutaj sytuacja jest jeszcze gorsza. Z wszystkich włączonych efektów i na najwyższym poziomie rozdzielczości fps spada do 15-18.

Następnie ciasto jest World of Conflict. Ta gra wyszła w tym samym czasie z kartą graficzną Nvidia GeForce 8600 GT. Funkcje 512 megabit wersja płyty pozwala na odtwarzanie tylko na niskich ustawieniach graficznych. W średnich i wyższych wyjść gra od 20 do 22 klatek na sekundę, co nie jest najlepszym wynikiem wśród karty graficznej średniej klasy.

odkrycia

Po wykonaniu wszystkich testów, możemy stwierdzić, że ta karta nie nadaje się do opublikowanych podczas gry z nowoczesnej grafiki. Ale to jest na głowie wyprzedził poprzednią generację jako GeForce 7600. odtwarzać większość gier może być na średnich lub niskich ustawieniach graficznych w maksymalnej rozdzielczości. Oczywiście, konieczne jest, aby uwzględnić segmencie i klasy kart graficznych. Jego wysokość nie przekracza 140 $.

Aby uzyskać więcej informacji,

Dołączone do standardowego Nvidia GeForce 8600 GT są następujące elementy. Po pierwsze, dwie karty z gniazda DVI w zwykłym VGA. Po drugie, instrukcja oraz płyta CD ze wszystkimi niezbędnymi plikami do konfiguracji, jak również sterowniki najnowszej wersji w momencie jej wydania.

Zewnętrzna karta graficzna jest również daleko od zwycięzcy wszystkich innowacji FPS i graficznych. Łatwe płatności chłodzenia, który jest tylko mała chłodnica. Przy okazji warto wspomnieć, wentylator. Nawet w układzie chłodzenia Ładunki vyskoih jest bardzo cichy i radzi sobie ze swoim zadaniem. Ta konkurencja ze strony AMD zdecydowanie przewyższa NVIDIA, GeForce 8600 GT. Cechy doskonale wyważone na środkowym segmencie, więc zarzuty o stabilność i nie powoduje. Jedyną rzeczą, jaką można stracić tej karty – jest to poziom zużycia energii. W konkurencyjnych kart graficznych jest znacznie niższa. Ale zawsze spetsiazirovalis AMD w kartach graficznych średnich i tanich, a Nvidia ścigany maksymalną moc bez względu na zużycie energii. Z tego powodu są te drobne wady.

Nvidia GeForce 8600 GT Karta graficzna była doskonała dla voego czasie. Niski koszt, wydajność i niezawodność. Plus, pełne wsparcie dla technologii DirectX10. W grach na maksymalnych ustawieniach z podobnym sprzętem do zrobienia, oczywiście, absolutnie nic. Ale zapraszamy kraivoy obraz na średnich ustawieniach może być dość łatwe.

Jedyną alternatywą w czasie ceny i wydajności – kart graficznych high-end od AMD. Kosztują tańsze niż flagowych płyt głównych NVIDIA, zatem dodanie do ceny Nvidia GeForce 8600 GT kilkadziesiąt dolarów można kupić dobry dla kart graficznych Radeon.