850 Shares 3589 views

Persimmon dla utraty wagi. Przydatne właściwości persimmons, promowanie utraty wagi

Na początku października duże jasne owoce pomarańczowe pojawiają się na rynkach i w sklepach. To ulubiony persimmon. Jej ojczyzną jest Chiny, ale teraz jest uprawiana gdziekolwiek jest wystarczająco dużo ciepła i światła. Istnieje około dwustu gatunków jadalnego persimmonu. Różnią się one w postaci owoców, wielkości, koloru, smaku. Ale persimmon dowolnego rodzaju jest bardzo przydatny. Jest stosowany w kosmetyce, gotowaniu, medycynie. Ostatnio popularny był persimmon dla utraty wagi.

Korzyści zdrowotne osób cierpiących na zdrowie

Grecy nazywali persimmon "jedzeniem bogów". I to nie tylko dlatego, że jest bardzo smaczne, ale także dlatego, że zawiera wiele mikroelementów, z których każdy jest ważny dla organizmu. Pomarańczowy kolor persimmon daje beta-karoten lub prowitaminę A. Jest to doskonały przeciwutleniacz, pomaga w chorobach układu krążenia, zmniejsza ryzyko rozwoju oczu i chorób onkologicznych. Również dużo w persimmon witaminy C, potasu, magnezu, jodu, wapnia, żelaza. W owocach dojrzałych są białka, węglowodany, błonnik, kwasy nasycone i nienasycone, cukry.

Persymony są stosowane w leczeniu wątroby i żołądka. Stosuje się ją do leczenia szkorbutu, miażdżycy tętnic. Z jego pomocą robaki są wyrzucane, rany są leczone i oparzenia, dyspergery, zapalenie oskrzeli są leczone. W dietetyce, persimmon jest używany do utraty wagi. W kosmetologii jest to część masek i kremów. Kulinarni specjaliści przygotowują dżem, wino, słodkie desery, a nawet z nich moonshine. Szeroko używany ten cud jagody w medycynie ludowej, a uzdrowiciele używają nie tylko owoców, ale także liści.

Niż persimmon do utraty wagi jest przydatna

Pomimo tego, że miąższ z persymona zawiera dużo cukru (25% dziennej stawki), zawartość kalorii jest bardzo niska. 100 gramów masy celulozowej stanowi 62 kilokalorytów. Średnia persimmon waży około 350 gramów. Łatwo jest obliczyć, że gdy jedząc jedną jagę, osoba otrzymuje tylko około 250 kcal. I obecność włókien w miąższu powoduje poczucie nasycenia. Jest to korzyść z persymmonu na utratę wagi.

Oczywiście, nie ma jednej normy dotyczącej kilokaloria, odpowiedniej dla wszystkich bez wyjątku. Liczba ta zależy od wysiłku fizycznego każdej osoby, masy ciała, wieku i innych wskaźników. Ale dietetycy szacowali, że organizm ludzki może ledwo pochłaniać ponad 550 kalorii rano, po południu po 350 kalorii i ponad 200 kalorii wieczorem. Na tej podstawie opracowano wiele diet, które obejmują persymmon dla utraty wagi.

Dieta twarda

Dieta twarda polega na całkowitym zastąpieniu produktów spożywczych persymmonami. Do jedzenia dziennie potrzebuje do 2 kilogramów, jedząc 2 kawałki na śniadanie, lunch i 1-2 na kolację. Z tą dietą należy pić co najmniej 2 litry wody lub wywar z ziół dziennie. Dopuszcza się także spożywanie kefiru o niskiej zawartości tłuszczu i 200 gramów krakersów żytnich bez przypraw. Okres ścisłej diety nie powinien przekraczać pięciu dni, aby nie powodować chorób żołądkowych. Taki system umożliwia utratę 3-5 kilogramów.

Niestety, stosowanie takiej słodkiej i przyjemnej diety może prowadzić do niekorzystnych konsekwencji. Co to jest niebezpieczny persimmon, przydatne właściwości do utraty wagi, które są bez wątpienia? Okazuje się, że ten jagód, zwłaszcza niedojrzałych, zawiera dużo taniny. Wchodzenie do żołądka powoduje trudne do strawienia związki, które otaczają ściany i wchodzą do jelit, powodując ich niedrożność. W takim przypadku konieczna jest pilna operacja.

Dieta delikatna

Dobra alternatywa dla sztywnego systemu oszczędza, co również wykorzystuje persimmon do utraty wagi. Dieta zawiera wiele niskokalorycznych produktów spożywczych. Persimmon jest używany raz dziennie, całkowicie zastępując śniadanie, lunch lub kolację. Przykłady oszczędnych diety:

1. Śniadanie. 2 persymony. Niezmieniona herbata lub bulion z ziół.

Kolacja. 200 g gotowanej wołowiny, surówka bez masła.

Kolacja. Szklankę kefiru o zawartości tłuszczu do 1%, 100 g wolnego sera beztłuszczowego.

2. Śniadanie. Mąka owsiana bez cukru. Herbata zielona niesłodzona.

Kolacja. 2 persymony.

Przekąskę. 1 kawałek persimmons.

Kolacja. Gotowana nogi z kurczaka bez skórki. Kieliszek jogurtu.

H. Śniadanie. Jajecznica. Sałatka z warzyw bez masła. Herbata niesłodzona.

Kolacja. 200 gramów gotowanej wołowiny, gotowanej nogi z kurczaka lub chudej zupy.

Kolacja. 2 persymony. Kieliszek odtłuszczonego jogurtu.

Menu oszczędności diet może się różnić. Najważniejsze jest zachowanie zasady – zastąpienie persymmonów jednym posiłkiem.

Rozładowywanie dni

Oprócz diety, dietetycy zalecają organizację dni rozładunkowych, podczas których wykorzystywany jest również persimmon do odchudzania. Niewątpliwą zaletą tego podejścia jest stopniowe wyrzucanie dodatkowych kilogramów, aż masa ciała osiągnie wymaganą normę. Dla ciała ten sposób przebiega delikatnie, bez naprężeń i stresu. Przez długi okres osoba przyzwyczaja się do tego rytmu życia i traktuje go jako normę. Rozładunek dni należy zorganizować raz w tygodniu. Wskazane jest wybranie danego dnia, na przykład niedziela. Podczas całego dnia rozładunku należy jeść 5-6 porcji persimmonsów. Dopuszczano również stosowanie kefiru o niskiej zawartości tłuszczu, niesłodzonej herbaty lub bulionu ziół.

Wartość dni rozładunkowych z persymmonem to nie tylko zmniejszenie masy ciała, ale także wzbogacanie organizmu witaminami, zapobieganie różnym chorobom, zmniejszenie zmęczenia, wzmacnianie odporności.

Ocet z persymona do utraty wagi

Nawet w starożytnych Chinach ceniony ocet, przygotowany z dojrzałych owoców persimmonsów. Ma właściwości lecznicze, poprawia trawienie, doskonale oczyszcza organizm, pomaga gojenie ran i poprawia kondycję skóry. Ten ocet ma żółto-pomarańczowy kolor i przyjemny słodki smak. Jest on powszechnie używany do produkcji różnych sosów, dodaje się do sałatek. Dla utraty wagi octu należy mieszać z wodą w proporcji 1:10 lub mlekiem i napojem dziennie. Ocet z persymona pomaga spalić tłuszcz nawet osobom, które nie mają wielkiego wysiłku fizycznego.

Czy persymmon krzywda?

"Pomarańczowe słońce", "boski ogień", "serce jabłko" – persimmon nazywa się inaczej. Jest kochana na całym świecie ze względu na jej smak. Wiele wspaniałych cech ma persimmon. Użyteczne właściwości do utraty wagi tej jagody są uznawane przez wielu specjalistów i są potwierdzane w praktyce. Jest jednak zdania, że obecność dużej ilości cukrów w persymonie nie przyczynia się do utraty wagi, a przeciwnie do wzrostu masy ciała. Jest też zdania, że jest przeciwwskazane u osób z cukrzycą. Lekarze twierdzą, że cukier persimmon nie wpływa na indeks glikemiczny we krwi.

Kto dokładnie nie może go używać w dużych ilościach, więc to dla osób cierpiących na choroby przewodu pokarmowego i tych, którzy mieli operację na narządach jamy brzusznej.

Powodem tego ograniczenia jest tanina zawarta w persymmonie. Zwłaszcza dużo w niedojrzałych owocach. Tanina powoduje łaknienie jagód, pogarszając ich smak. Ilość jest łatwa do zmniejszenia. W tym celu można umieścić persimmon w zamrażarce. W niskich temperaturach cząsteczki taniny ulegają zniszczeniu. Możesz też zostawić persimmon przez 12 godzin w ciepłej wodzie lub umieścić w plastikowej torbie z jabłkami.

Co musisz wybrać persimmon

Żeby persimmon nie był tartowany i zawierał jak najmniej tanin, powinien być kupiony dojrzały. Nie oznacza to, że owoce powinny być duże. Na przykład odmiany "John Rick" i "Mider" jagody ważą tylko około 50 gramów. Dojrzałe owoce persimmon są miękkie w dotyku i mają cienkie ciemne paski. Ich skóra jest cienka, prawie przezroczysta, a ogon jest suchy. Ponadto istnieją różne persymony, które nie są tart w dowolnym stopniu dojrzałości. Odmiany "Sharon", hodowane w Izraelu, przechodząc persimmon z jabłkiem, zawierają trochę taniny. Jej cierpkość prawie nie jest odczuwalna, a jagoda sama w sobie jest bardzo smaczna i aromatyczna. Ta odmiana jest idealna do diety na persimmonach i na czczo.

Wnioski

Persimmon jest bardzo pożytecznym owocem, który pomaga organizmie uzdrowić i walczyć z wieloma chorobami, nawet z chorobami onkologicznymi. Bardzo skuteczny persimmon do utraty wagi. Świadectwa ludzi są bezsprzecznym dowodem na to. Diety oparte na persymmonach są szczególnie popularne wśród tych, którzy ciężko są zaprzeczyć sobie słodyczy. Pomimo słodkiego smaku perswazji, jest niskokaloryczna, a obecność dużej ilości błonnika w jego miąższu powoduje poczucie sytości. Ale aby to przynieść tylko korzyści, należy go używać w formie dojrzałej, przestrzegać środka i skonsultować się z lekarzem.

Persimmon jest użyteczny dla wszystkich ludzi, niezależnie od wagi. Nawet ci, którzy nie potrzebują schudnąć, mogą po prostu korzystać z niego, używając świeżego lub dodając je do sałatek, musów, deserów, dżemów, sosów, soków z niego. Ponadto persimmon może być suszony. Tartatość w suszonych owocach jest prawie nieistniejąca, ale ich zawartość kaloryczna o 100 gramów wzrasta do 274. Również w wysuszonym persimonie wzrasta zawartość węglowodanów i cukrów. Dlatego też, dla utraty wagi, nie pasuje.