256 Shares 9125 views

Jak pompa hamulca VAZ 2106 niezależnie i z asystentem

W artykule dowiesz się, jak pompy hamulcowe na VAZ 2106 i zwracać uwagę nie tylko na to, jak to zrobić za pomocą partnera, ale także niezależnie. Oczywiście, w tym przypadku trzeba przejść do małych sztuczek, chociaż cała procedura zajmie nie więcej niż pół godziny. Informacje o szczegółach zostaną powiedziane nieco niższe, a najpierw mała teoria, na temat tego, jaki system jest używany do pompowania układu hamulcowego na sześciu. Jednak "korzyść" może być stosowana we wszystkich modelach samochodów VAZ.


Schemat przepływowy

Niezależnie od tego, czy pracujesz na VAZ 2106 czy innym modelu, w tym na przednim kole, musisz przestrzegać surowego porządku. Istotą procedury jest wyciśnięcie całego powietrza z cylindra, rurek i węży. Dlatego musisz wiedzieć, jak skutecznie hamować hamulce na VAZ 2106. Wszystkie samochody mają cylinder główny. W nim znajduje się tłok, który za pomocą pręta jest napędzany pedałem. W nowszych maszynach, aby poprawić obsługę, zainstalowano poduszkę hamulca próżniowego.

W tym trochę wyobraźni można zrozumieć, że można całkowicie pozbyć się powietrza tylko wtedy, gdy zaczynasz ściskać ją z najdalszych zakątków, stopniowo zbliżając się do sąsiadów. Trzeba więc zacząć od konturu, który napędza tylne tylne kółka. Następnie lewa strona tylna, przednia prawa i ostatnia, która jest najbliżej GTZ. A teraz trochę o tym, jak pompować hamulce tylne na VAZ 2106 i przednich.

Przeprowadzenie procedury z partnerem

Więc partner, którego potrzebujesz tylko w jednym celu – w zespole ściskać pedał hamulca, powinien. Reszta, najbardziej odpowiedzialna praca, sam siebie. Potrzebny jest klucz do odkręcania śrub mocujących koła do piasty, podnośnika, zderzaków, które muszą znajdować się pod kołami, tak aby samochód się nie zwinął. Zdejmij tylne prawe koło, wyczyść powierzchnię podpory z kurzu.

Włożyć przezroczystą rurkę na złączkę. Drugi koniec należy opuścić do słoika z płynem hamulcowym. Widać więc, czy powietrze opuszcza system. Teraz potrzebujesz swojego asystenta, aby wycisnąć pedał hamulca. Dosłownie 4-5 wytrząsanie pedału, następnie naprawia je w ekstremalnej pozycji (w polik). To jest jak pompa hamulca na VAZ 2106 jest konieczna. Po zwolnieniu dopływu cieczy, dokręć ją. Procedura jest powtarzana, dopóki w wycieku płynu nie ma pęcherzyków powietrza. Podobnie jest na pozostałych kołach.

Urządzenie do samobieżnego pompowania

Teraz, jak samodzielnie wykonać tę procedurę samodzielnie, bez pomocy zewnętrznej. Potrzebna jest kamera samochodowa i dwa wyścielane złoto. Trzeba umieścić na pokrywie zbiornika, drugi musi być przebity do komory. Pompować powietrze do komory pod ciśnieniem 2-3 Atm. W zbiorniku napełnić płyn hamulcowy, zamknąć pokrywę. Teraz musisz połączyć złączki w komorze i pokrywę za pomocą węża. Teraz system jest pod ciśnieniem, można zrobić z przemieszczeniem powietrza. Tylko jeden warunek – stale monitoruje poziom płynu hamulcowego w zbiorniku wyrównawczym. Ponieważ konieczne jest napędzanie hamulców w urządzeniu VAZ 2106 w taki sposób, że pozostaje w nich nie sto dziesięć milimetrów sześciennych.

Jak zahamować

Po przygotowaniu takiego prostego urządzenia można przystąpić do procedury. Pierwszą rzeczą jest prawo tylne koło. Włożysz rurkę do krwawiącej sutków, lekko obracając ją, poczekaj na przepływ czystej cieczy, bez zanieczyszczeń powietrza. Podobnie robisz ze wszystkimi innymi zaciskami. To jak pompa hamulca na VAZ 2106, nie potrzebujesz pomocy. Oczywiście, wszystkie prace są bardziej dogodne do prowadzenia na dole lub podnoszeniu, ale jeśli nie, pożądane jest posiadanie odpowiedniego podnośnika.