491 Shares 2060 views

Trzykołowe wózki na całym świecie

Trójkołowy – motocykl lub mały samochód? To jest pytanie, najpierw pojawia się, gdy patrząc na trzykołowe. Ten cud techniki można uznać za pośrednika.

Motocykle trójkołowe z jakiegoś powodu wiele osób uważa chiński wynalazek. Prawdopodobnie, podobnie jak riksze. Jednak najpierw stworzyć trójkołowy dziwnego japońskiego. Chińscy projektanci tylko Japończycy udoskonalili konstrukcję i umieścić na strumieniu. Jednak to nie jest nowy do Chin. Ale Chiny – to Chiny, a mistrzostwa jest jeszcze za Japonią. Prezentowane na trzykołowe Genewa Motor (Chiny) „Honda” i „Toyota” stworzył furię. Deweloperzy firma „Toyota” w ciągu ostatnich 40 lat zaangażowany w technologii mających na celu zmniejszenie zużycia paliwa i zmniejszenie szkodliwych emisji do atmosfery. Dziesięć lat spędzili na tworzeniu trójkołowy Toyota i-Road, i muszę powiedzieć, że nie na próżno. Pojawiające się po raz pierwszy w Genewie polumototsikl – polumashina natychmiast przyciąga uwagę.

Do tej pory producent nie w pełni ujawnić właściwości techniczne ich potomstwa. Wiadomo tylko, że długość trójkołowy 2350 cm wysokości. – 1450 cm jednostka zasilania zawiera dwa silniki całkowitej mocy 2 kW.

Ze względu na wielkość w trójkołowych problemów parkingowych motocykl nie pojawią. Ponadto, koła boczne zapewniają ich doskonałą trwałość. Innowacji technicznych i-drogowy zauważyć kompensator nachylenia, który jest skojarzony z przednimi kołami. To określa optymalny kąt pochylenia motocykla w zakręcie.

Przez analogię z japońskiego wynalazku, Chińczycy zaprezentowali swoją wersję trójkołowy. I choć na pierwszy rzut oka wygląda jak chińskie motocykle hybrydowej wersji skuter trzykołowy Hondy i II wojny światowej, w ich projektanta i funkcjonalnie mieć coś własnego, czysto osobistych.

Motocykle z Chin wyposażona 150 ml silnik pojedynczy cylindrowy z chłodzeniem powietrzem. W kilku jego siedzibę konwencjonalnej CVT. Ale skrzynia biegów trójkołowy – rozwój czysto w domu chińskich projektantów, a także hamulec tylny, który jest zaprojektowany jako pedał na podłodze.

Jeśli wygląd zewnętrzny chińskiego trójkołowy jest jeszcze ironiczny uśmiech, wydajność jazdy techniki inspirować szacunek. Musimy oddać hołd: Chińczycy stworzyli bardzo lekki trójkołowy. Jednak powierzchnia czołowa miał kilka zbyt duża. Dlatego opór powietrza nie daje mu możliwość być rozproszone ponad 85 km / h. Jednak dla urządzeń takich wymiarów jest bardzo szanowany prędkości.

A teraz, jak mówią, o ich codziennych problemów – o jakości. Na szczęście, pojazdy trzykołowe chińskim wydajności pozbawiony niedociągnięć, które są tak notorycznie swoich starszych odpowiedników z samochodu rodzinnego. Wszystkie części z tworzyw sztucznych ostrożnie regulować. Brak przerażające luki i półki. Wszystkie złącza są gładkie. Nic nie skrzypi. Trochę denerwujące wycie silnika, ale potem, niestety, okap jest nie prikroesh. Ale najważniejsze, że może być atrakcyjna dla rosyjskiej młodzieży – to nieograniczone możliwości tuningu. W ten sposób, która pobudza i producent, który oferuje dużą liczbę elementów tuningowych, począwszy od silnika 200-sześcienny, a kończąc sportowego wariatora.