859 Shares 2599 views

Jak wybrać kask motocyklowy? Przegląd najlepszych producentów

Dzisiejszy ruch obejmuje słabą jakość tras i niską kulturę jazdy kierowców powoduje, że aby myśleć o ich bezpieczeństwo.

Dlaczego muszę kask

Najnowsze wskaźniki wypadków z udziałem motocykli lub motorowerów rosną w postępie geometrycznym. Nadal jedzie na tych rodzajach transportu staje się coraz bardziej popularne wśród młodych ludzi i kierowców, którzy chcą uniknąć długich korkach.

Wybierając rower do poruszania się po mieście, masz swobodę ruchu i skrajności związane ze zwiększonym ryzykiem. Dlatego konieczne jest, aby dbać o ochronę i zakup kasku motocyklowego.

Ponieważ on jest najbardziej niezawodnym sposobem ochrony przed różnymi urazami głowy, jego wybór należy traktować bardzo poważnie. Aby znaleźć odpowiedni kask motocyklowy, należy rozważyć na początku jego budowy.

Jak się kasków motocyklowych

Są produkowane według tej samej zasady i składa się z:

 • Osłona – szkło specjalne zapobiega oka różnych przedmiotów i owadów;
 • Warstwa wewnętrzna – rozpraszającego energię, która nie jest pochłaniana przez powłokę i gasi się;
 • Powłoka – zewnętrzna powłoka, która chroni głowę przed uszkodzeniem;
 • podkładki i pas – przeznaczone do mocowania kasku.

Zewnętrzna powłoka, lub jak nazywają go u ludzi, powłoka może być dwojakiego rodzaju:

 • Odlewanie – ciśnieniowe wykonane z tworzywa sztucznego, takich jak polietylen i poliamidów;
 • klejone – składa się z włókna szklanego, włókien węglowych lub polimerowych.

Kask motocyklowy wykonany z laminowanego włókna szklanego, posiada wysoką trwałość i niezawodność. Ale jednocześnie jest to jeden z najdroższych rodzajów jak warstwy tkaniny o wysokiej wytrzymałości często klejone ręcznie. Zazwyczaj te kaski są kilka razy cięższe niż obsady.

Prosta technologia produkcji sprawia, że taka ochrona stosunkowo tanie. Jest lżejsza i bardziej zwarta, ale nie wytrzymała.

Zewnętrzna strona kasku pokryte specjalnych farb i lakierów, w celu ochrony materiału przed uszkodzeniem.

Od wewnątrz kasku pokryte polistyrenu. Że pomaga złagodzić cios w upadku. Warto zauważyć, że po skorupa wewnętrzna jest zdeformowany i oryginalny stan nie jest zwracana. Z każdym uderzeniem zmniejszone właściwości ochronne, więc zaleca się wymienić kask po tym, nawet jeśli nie ma widocznych pęknięć.

Aby chronić noszenia nie powodując dyskomfort i wentylacja działała dobrze, wnętrze kasku schować specjalną podszewkę. Jest wykonana z miękkiego materiału jest hipoalergiczny. W razie potrzeby możliwe jest odłączenie i czyste.

Rodzaje kasków motocyklowych

Obecnie istnieje szeroki wybór odzieży ochronnej dla motocykli i skuterów. Wybierz odpowiedni model nie sprawi trudności. Poniżej znajdują się najczęściej:

 1. Integralny kask. Jest w stanie zapewnić maksymalną ochronę dla kierowcy posiada wysokie właściwości aerodynamiczne. Wadą tego modelu jest uważany za brak wentylacji w czasie upałów.
 2. Outdoor. Ten rodzaj kasku obejmuje tylko pół głowy, zapewniając minimalną ochronę przy wyższych prędkościach. Niewielka zaletą tego modelu jest to, że możliwe jest, aby jeść, pić i rozmawiać.
 3. Bardziej odpowiednie do sieciowania zaciągach. Przypomina on kask całkę w swojej konstrukcji. Ma wydłużoną dolną część, która gwarantuje wysokie bezpieczeństwo i wentylację. Ponadto, jest wyposażony w wizjer, który doskonale chroni przed brudem i słońcem. Jednak nie ma daszek, więc kask jest sprzedawany ze specjalnych okularów.
 4. Kask-modułowy. Główną cechą tego modelu jest jego przednia część, która może być złożona. To sprawia, że kask jest praktyczny, ponieważ nie trzeba go zdjąć na przystankach palić ani pić.

Wybór rozmiaru

Rozmiary kasków motocyklowych, co do zasady, są uniwersalne dla wszystkich typów. Dlatego, aby wybrać odpowiedni środek powinien obwód głowy. Aby to zrobić, centymetr znajduje się tuż nad brwiami. W celu najdokładniej zmierzyć obwód, procedura jest lepiej zrobić kilka razy.

Doszedłszy do sklepu i wybrać odpowiedni model, należy spróbować na niej guziki wszystkie elementy złączne. Kask powinien siedzieć mocno w głowę, ale nie naciskać i nie spędzać wolny czas. Po wszystkie łączniki są stałe, ostro skręcić głowę w jedną stronę, potem w drugą. Jeśli istnieje poślizg, a następnie zastąpić go modelem mniejszym rozmiarze. Jeśli jesteś wolny, aby strzelać nie dotknąć lub z tyłu głowy z hełmem, ale również pokazuje duży rozmiar.

Aby się przekonać o ich wyborze, są hełmie jest nie mniejsza niż 5 minut, korzystają wszystkie wygody noszenia i kąty widzenia.

Przegląd producentów

Na podstawie zebranych informacji zwrotnych możemy powiedzieć z przekonaniem, że najlepsze kaski motocyklowe są produkowane przez takie firmy jak:

 • AGV – włoski producent, którego produkty łączą w sobie wysoką jakość i rozsądne ceny.
 • Arai – japońska firma, która nie trzeba przedstawiać. Hełmy tego producenta są najbardziej znanych kierowców wyścigowych.
 • Nolan – włoska firma, która produkuje pod własną marką jako droższych kasków motocyklowych i budżetu.
 • Shoei – japońska firma zajmująca się produkcją takiej ochrony od 1959 roku. Duża liczba fanów powiedział wysoką jakość tych produktów.

Cena od kasków motocyklowych

Wybierając dowolną cenę produktu odgrywa ważną rolę. I uważa, że ochrona nie jest wyjątkiem. Aby kupić wysokiej jakości kask motocyklowy, cena za to nie powinno być mniej niż $ 170. Dla pieniędzy będzie oferowane model drogich materiałów, z daszkiem dwuwarstwowej i dobrej wentylacji. Więcej wersja budżet można kupić za $ 50-130. Kaski mające dostosować, koszt około 350-400 $ motocyklistę. Kwota ta obejmuje rejestrację projektu. Ale kaski są przeznaczone do wyścigów, koszt premii przynajmniej $ 500.