135 Shares 8984 views

Kompozycja wiórów. Czy ziemniaki w chipsów ziemniaczanych

Chipsy można często zobaczyć na półkach sklepowych, a tak wiele osób kupuje je jako przekąskę bez zastanowienia, co jest w produkcie i czy jest to bezpieczne dla zdrowia jest. Uważa się, że chipsy ziemniaczane – to tylko smażone plasterki ziemniaka, ale to jest naprawdę?

struktura

To jest część żetonów? Jeśli podniesiesz pakietu średniej kategorii cenowej w supermarkecie, można zobaczyć następujący skład: ziemniaki, olej roślinny, aromat wzmacniacz, drożdże, cukier, przyprawy, stabilizator i barwnik. Ponadto, producent może dodać substancje smakowe, dodatki i proszki, na przykład, bekon lub kwaśnej śmietany, do przekazywania produktu charakterystycznego smaku. Jednakże, wraz z tradycyjnych rodzajów chipów może być i znaleźć te, które nie powinny być nazywane frytki, i ziemniaków i pszenicy przekąski, jako odpowiadające warzyw w nich do 40%, i robią większość mąki i skrobi, które są inaczej znany jako ziemniaka proszek.

Co tak naprawdę sprawia, że żetony?

Co sprawia, że chipy? Najczęściej, aby zmniejszyć koszt produktu jego podstawy jest mąka sojowa i skrobi, która jest wykonana z genetycznie zmodyfikowanych nasion soi. Składniki te miesza się i są cienką płytę, która po całkowitym smażone w oleju roślinnym. Jednak należy zauważyć, że chipy mogą zrobić i ziemniaków, ale to nie znaczy, że jest to przydatne, ponieważ w celu uniknięcia uszkodzenia szkodników bulw używane tylko gemodifitsirovanny ziemniaki, które są przechowywane przez długi czas i ma regularny kształt płaski. Uszkodzenia produktów z GMO sprawdzony one powodować bezpłodność i raka.

Działanie dodatków w układach scalonych

Niestety, ci ludzie, którzy wierzą, że frytki nie są szkodliwe więcej niż zwykłe ziemniaki, będzie rozczarowany, ponieważ mają wiele dodatków, które są szkodliwe dla zdrowia.

To jest część żetonów? Oprócz środków aromatyzujących, stabilizatorów i farb jest glutaminianu sodu, przy czym pojawiają się ekstremalnie wióry smaczne. Głównym zadaniem dodatku – stymulowanie receptorów smaku żywności wydaje się być bardziej nasycone i jasne. Dlatego też, jeśli po chipsy jeść normalne mięso, do którego zostały dodane dużo przypraw, to wydaje się mdły i solone.

MSG jest sztucznym dodatkiem, i dlatego jest uważany za szkodliwy dla organizmu, ponieważ powoduje emocje w mózgu, która jest uzależniająca (dlatego konsumenci szybko przyzwyczaić się do każdego rodzaju produktu i nadać mu pierwszeństwo). Jeżeli dana osoba często spożywa produkty z glutaminianem sodu, może pojawić się alergia, astma i choroby układu pokarmowego (nieżyt żołądka, wrzody i podobne).

uwodorniony olej roślinny lub tłuszcz?

Co sprawia, że chipy, już znalezione. Na czym one są smażone? Według przygotowania chipsów ziemniaczanych technologie trzeba smażyć plasterki ziemniaka w oleju roślinnym. Jak wiecie, dobre jakości olej z nasion słonecznika są bardzo drogie, ponieważ najczęściej jest ona zastąpiona tańszych alternatyw – uwodorniony tłuszcz, który nie przykleja się podczas gotowania i jest przechowywany przez dłuższy czas, a więc bardziej korzystne do stosowania w miejscu pracy.

Tanie tłuszcze nie zawierają witaminy, które są w oleju roślinnym, ponieważ całkowicie bezużyteczne, ale jednocześnie mają większe kalorii, co chips „cholesterolu bombę”, co powoduje zatykanie naczyń krwionośnych. Jeśli mają bardzo często, nie mogą być choroby układu sercowo-naczyniowego i układu pokarmowego. Jest możliwe, że tanie tłuszcze są jedną z przyczyn raka, jak gdyby jeden i ten sam olej do smażenia żywności przez długi czas, staje się czynnik rakotwórczy, który jest bardzo toksyczny dla organizmu człowieka.

Chipsy „Leis”

Ta marka chipsów ziemniaczanych jest bardzo popularne wśród konsumentów i ma średni koszt. Jaki jest skład chipów „leis”? Odpowiednio do napisu na opakowania, który jest zawarty w ziemniaku, olej roślinny, smakowo-zapachowego, wzmacniacz smaku, kwas cytrynowy, glukoza, barwniki, przyprawy i sól. Aby przygotować przekąski nie są używane jakieś ziemniaki, ale tylko niektóre z jego klasy – tzw chipsovaya, który zawiera dużo skrobi. Czystych i cięte na kawałki, a następnie zanurzono w kąpieli zawierającej smażenia, w którym plastry są smażone w oleju roślinnym. Po tym, żetony „Leis” dodać różne przyprawy, aby nadać im wyjątkowy smak i smak. Na tej podstawie, podstawa chipów jest ziemniak, ale nadal mąki w nich dodaje ponadto, należy zauważyć, że mają dużo skrobi, która przekształca, dostając się do organizmu, w glukozę, ponieważ chipy nazywane produkt dietetyczny nie można jeszcze podana że 100 g wiórów koronki "" – 510 kcal.

Chips: produkcja

Układ produkcyjny odbywa się zgodnie z następującym schematem klasycznej. Ponieważ są one wykonane z ziemniaków, najpierw w zakładzie to podaż warzyw, z niektórych odmian, które zawierają dużą skrobię. Po czym dokładnie mycia i czyszczenia przez usunięcie wszelkich wad bulw ziemniaka dotyczy specjalnego bębna rozdrabniania, w którym roślinny Drobno pocięty przez automatyczny mechanizm z wbudowanym noży ostrym ostrzem. Po ziemniaki kroi się na cienkie plastry, której grubość nie powinny przekraczać dwóch milimetrów, ziemniaki smażyć wchodzi do kąpieli, który jest wstępnie wypełniona olejem smażone w 250 ° C.

produkcja wiórów na każdym etapie jest starannie sprawdzane, aby upewnić się, że produkty spełniają wszystkie cechy konsumentów. Po smażeniu w gorący produkt dodawany różne przyprawy, środki smakowe, sól, aromaty i środki wzmacniające smak i kolor. W niektórych fabrykach produkujących zrębki ich proces produkcyjny nieco inny, jak na podstawie przekąski wytwarzania nie jest ziemniaczanej, lecz stosuje się mieszaninę skrobi i mąki. Spośród nich do otrzymywania preformy do żetonów, które są smażone po dodaniu innych dodatków, oraz ich mieszaniny. Jakość oleju zależy od tego, jak produkt będzie korzystne dla zdrowia ludzkiego, jako tańsze tłuszcze w wysokich temperaturach są konwertowane na działanie czynników rakotwórczych, które powodują raka.

chipsy kalorii

Układy są ogólnie węglowodany (mąka ziemniaczana, skrobia) i tłuszcz (olej roślinny, tłuszcz rafinowany i dezodorowany), a więc nie są diety przekąskowy. Co kalorii chipsy? Tak więc, 100 g produktu zawiera około 517-538 kcal, w zależności od jej typu. W wiórów zawartych 49,3 węglowodanów, 2, 2 białka i tłuszcze, 37,6. Standardowa paczka chipsów – 28 gramów, zawiera 142 kcal, który zastępuje miskę zupy z mięsem lub smażonymi ziemniakami i kilka kawałków kiełbasy.

Smaku różnych chipów

Do tej pory wynaleziono wiele różnych smaków chipsów ziemniaczanych, ponieważ nawet najbardziej wymagający konsumenci mają do wyboru w całej ich różnorodności. Zatem, najczęstsze rodzaje produktu są żetony o smaku grzybowym, keczup, ser i boczek. Również bardzo popularne smaki takie jak chipy „kwaśny i liści”, „zielonej cebuli” i „Czerwony kawior”. Nowości, które są szczególnie odpowiednie do piwa, frytki są gustownie kiełbasy myśliwskie, skrzydełka z kurczaka, ogórek kiszony, galarecie i chrzan, ser wędzony i kraby. Nie oryginalne smaki, na przykład, czekolady i chili, jagnięciny pod zmięty, pepperoni, owoców (pomarańcze, kiwi) Sałatka grecka, ocet balsamiczny, wasabi, i tym podobne. Należy zauważyć, że oczywiście na chipsy ziemniaczane nie dodaje bekon lub ser, to aromaty i substancje smakowo-zapachowe, które są identyczne jak naturalne.

Czy ziemniaki mają w dzisiejszych chipów?

Niestety, wióry, który stanowi podstawę do wytwarzania ziemniaków, znajduje się już bardzo rzadko, gdyż większość z tych warzyw długo zastąpione proszkiem ziemniaczana lub prostymi słowami, mąki (kukurydza lub pszenica) oraz skrobi. Jaka jest różnica między tymi produktami i szkody, które ma taniej produkcji chipsów dla konsumenta? Oczywiście, ziemniaki smażone na jakość oleju, nie ma nic złego. Tak, to jest wysokokaloryczne pokarmy o wysokim indeksie glikemicznym, ale ma witamin i składników odżywczych, uszkodzenie ciała, bo nie przyniesie.

Jednakże, nie jest to skrobia i mąka stosowane do ziemniaków „” wióry w produkcji o niskich kosztach. To jest treść większości produktów spożywczych jest uważana za główną przyczynę otyłości. Z nagromadzeniem glukozy w wątrobie, która zamienia skrobię, człowiek zaczyna się odradzać, że negatywny wpływ na jego zdrowie. Konsument trudno jest rozróżnić, czy proszek ziemniaków lub nie wymienione, ponieważ w wielu glutaminianu monosodowego produktów i innych środków aromatyzujących. Jeśli spróbujesz dać osobie żetony po raz pierwszy, od razu czuje, że mają dużo soli i przypraw, które są całkowicie przerywają smak innych składników. Czy przekąskę ziemniaka nie jest bardzo opłacalna i dlatego nieopłacalne. W związku z tym, w rzeczywistości, w nowoczesnych chipsów ziemniaczanych jest to dość trudne do znalezienia.

Teraz wiesz składu żetonów. Aby korzystać z tego produktu, czy też nie – wybór należy do Ciebie!