815 Shares 9733 views

Wróżby na Wigilię – jedyny sposób, aby spojrzeć w przyszłość

Na Boże Ewy wieków postanowił organizować festyny, zabawy i oczywiście, możemy tylko się domyślać. Uważa się, że w wigilię Bożego Narodzenia granica między światem żywych i zmarłych staje się bardzo cienka, dlatego też w tym czasie, można dowiedzieć się na przyszłość.


Historia wróżenia na Boże Narodzenie jest zakorzenione w czasach pogańskich. W jednej z wersji słowa „wróżby” pochodzi od imienia boga pogańskiego Gada, aby przynieść szczęście i szczęście. W tych wczesnych latach był kult wróżenie rytuał. Chrześcijaństwo, które zastąpiły pogaństwo, zdecydowanie potępia wszelkiego rodzaju wróżby w wigilię uroczystości świętych, biorąc pod uwagę to wielki grzech. Jednak ludzka ciekawość była silniejsza niż tabu religijnych, w wyniku wróżby Wigilię przetrwała do dnia dzisiejszego.

Dzisiaj chrześcijaństwo jest nadal sprzeciwia się próbom przez ludzi patrzeć w przyszłość. Ale psychologowie odnoszą się do wróżenia bardzo dobrze. Według nich, te przedświąteczny rozrywka pomaga porzucić codzienną rutynę i stres, a w niektórych przypadkach nawet pozwalają poradzić sobie z trudnościami życiowymi.

Tradycyjne rodzaje wróżenia Wigilię

Przez wieki dziewczęta zebrane w Wigilię w wannie i starał się rozwiązać magiczną tajemnicę przyszłości. Do przewidywania okazało prawdziwe zgadywać traktować z wielką powagą. Wierzono, że śmiech i rozmowy obce może rozgniewać duchy i dziwnego, będą karani za ich niedbalstwo.

Dywinacja igłami

Do wróżenia wymagają 21 nową igłę i czystego, suchego naczynia. Potrawy są określone wszystkie ostre atrybuty działalności szycia i powoli napełnia się wodą. Pod wpływem igły płyn zmieni swoją pozycję. Jeśli masz dużo skrzyżowanymi igieł, a następny rok będzie trudny, w Gad osoba będzie dużo wrogów i krytyków.

Inną opcją wróżby – gwintowane przez ucho igły czerwonym długim gwintem i umieścić to „narzędzie” do wróżenia Wigilię nad miską z wodą. Dziewczyny zwracają się do zadawania pytań, i podążać za ruchem igły. Jeśli oscyluje w pionie, odpowiedź brzmi tak, poziomo – ujemny, spirala – pytanie nie jest oczywista.

Niezwykłe Boże Narodzenie wróżby

Wraz z tradycyjnym są bardzo oryginalne i komiks wróżby wigilijne. Nawet jeśli prognoza się spełni, wrażenia z samego procesu pozostanie. Szczególnie zabawne są zgadywania wolę, jeśli odbywa się w zabawy i hałaśliwym towarzystwie.

Jedzenie z niespodzianką

Kok i ciasta pieczone monetę. Dziewczynka, która spadnie budyń z niespodzianką w następnym roku, aby poślubić. Ze względów bezpieczeństwa zaleca się wymienić monety pozostałe jadalne przedmiot, na przykład cukierki lub nakrętki.

telefon

Wymyślanie pytanie, trzeba wziąć książkę telefoniczną losowo wybrać dowolny numer i zadzwonić. Na przykład, jeśli rurka wróżka będzie usłyszeć kobiecy głos, odpowiedź na to pytanie jest twierdząca, mężczyźni – ujemny. A najbardziej śmiałe są zaproszeni, by zapytać bezpośrednio do nieznajomego, podnieś słuchawkę.

telewizja odpowiedź

Wyraźnie wskazując na pytanie, trzeba włączyć telewizor i słuchać uważnie pierwszym zdaniu, to odpowiedź będzie. Lub ustaw, na przykład, na pytanie: „Co będę mieć samochód”. Po pierwsze widać samochód i będzie odpowiedź na pytanie. Innym ciekawym pytaniem: „Kto chciałby moje dzieci”, „Co ja tam będę za 20 lat?” I tak dalej.

przechodniów grad

Babski wieczór na ulicy i zapytać z kolei pierwszym Comer ludziom ich nazwy. Uważa się, że przyszły mąż będzie również zadzwonić, i będzie tak atrakcyjny lub oszukać, jako przechodnia.

zimny uścisk

Dziewczyny kolei próbuje „uścisku” drewniany lub metalowy płot. Parzysta liczba przechwyconych shtaketin symbolizuje nadzwyczajne posiedzenie z jego zwężonej, nieparzysty – puste doświadczenie.