145 Shares 1057 views

Czy wiesz, co naprawdę jest czas?

Wielu z nas zostało uwięzionych pod nazwą „czasu”. Pomyśl o bajek o tym, co dzieje się z bohaterem, gdy jest on pod wpływem zaklęcia. On już nie jest sama w sobie, a staje się sługą, przewidywalne i opanowania.

filozofia

Zaklęcia przypominają systemów operacyjnych. Biegną zakodowanego wzoru danych, a to działa na autopilota. Brakuje entuzjazmu, integralności, ducha, a przede wszystkim świadomość.

Znaczenie czasu

Rozumiejąc znaczenie czasu rejestruje ludzkość. Żyjemy przez zegar: kalendarze, planowanie zdarzeń, karty czasu, organizatorzy … Mamy zegar w każdym pokoju, na nasze telefony, laptopy, a nawet w samochodzie. Nie spotkać ludzi na spotkanie, które nie są aranżowane, a nawet wtedy, gdy pokrywają się z kimś przez przypadek, w przeważającej części nie mamy czasu, aby porozmawiać, pójść na kawę, itd. O tym myśleć – i tam jest zrozumienie Eckhart Tolle, że czas jest iluzją, a w rzeczywistości jest tylko „tu” i „teraz”.

Pojęcie czasu jest poślizgiem i zwodzi nas. Żyjemy w przyszłości, a więc tego uniknąć. Ale jeśli mamy tam teraz, ale w przyszłości – to też dużo. „Teraz”

Co to znaczy?

Oznacza to, że każdy człowiek – twórcą własnego życia, najważniejsze – po prostu żyć. Człowiek staje się niewolnikiem czasu na myślenie o tym, co to znaczy, do tej pory, podczas gdy wszystkie otaczającej przyrody, roślin i zwierząt, nie wiem, ile czasu nie jest prowadzony przez godzinę i nie mają pojęcia, co miesiąc w zagrodzie.

Podbić swoje lęki

Homo sapiens – jedyny rodzaj, który jest czas. Z tego powodu i jest jednym z największych lęków znanych człowiekowi: kłopoty czas.

Ale czy możemy przełamać ten czar w naszym życiu, nasze umysły będą wzrastać duchowo, a my będziemy w stanie zrealizować sami, podczas gdy nasze ego, z drugiej strony, będzie zerwać.