322 Shares 7162 views

Vanilla pods: opis, zastosowanie w kuchni i nie tylko

Słowo „waniliowy” i „wanilia” wiele z nich wydaje się być synonimami, które odnoszą się wyłącznie do gotowania. Dziś będziemy obalić ten mit! Porozmawiajmy o różnicy między tymi warunkami, w jaki sposób uzyskać pełną smaku dodatek, a jednocześnie dowiedzieć się, w stosownych przypadkach nawet strąki wanilii, z wyjątkiem kuchni.

O wanilii i wanilii

Waniliowy aromat towarzyszy nam od dzieciństwa. Pachną lodów i creme brulee, moich eclairs matka i torty babci dziecka mydłem i słodycze „Montpensier” … i wiele więcej.

Smak „waniliowy” jest bardzo powszechne. Reprezentuje on substancję otrzymaną przez laboratorium, który jest podobny do oryginału, bardzo zdalnie. Naturalna wanilia czasami bardziej pachnące i smaczniejszych. I pod względem jakości, oczywiście, wygrywa.

Ponieważ wydaje się to być oczywiste, ale pytanie jest tam o tym, gdzie ma to samo? I tu będzie przydatna do nas i wanilii.

reguły wyboru

Przy zakupie należy zwrócić uwagę na wygląd. Dobre strąki świecić jak smar, nie mają pęknięć i wiórków. Ale biały Powłoka nie powinna straszyć – tzw waniliowy lukier, okresowo wypływa na powierzchnię i nie ma wpływu na jakość.

Przechowuj domu strąki wanilii może być kilka tygodni, zawinął je w folię. Należy pamiętać, że roślina ta nie znosi niskie temperatury, będzie szybko zepsuć w lodówce. Lepiej jest rozkładana zaślepkę do obudowy.

Zgodnie z jego przeznaczeniem: making cukrem waniliowym

Sprzedawane te skomplikowane rzeczy, które wyglądają jak suszone kawałki drewna, w działach z przyprawami. Muszę powiedzieć, że cena strąku jest znacznie więcej niż cena worka z wanilii. Ale poczucie to i więcej.

W celu dokonania cukru aromatyczne, po prostu położył laskę wanilii w cukiernicy, przykryć szczelną pokrywką i pozostawić na około tydzień.

To można umieścić cukru w kawie i herbacie, dodać do wypieków, stosowanych przy wytwarzaniu alkoholu domowej roboty.

nasienie

Wanilia strąki wypełnione małych nasion. Są one również szeroko stosowany w przygotowaniu różnych dań. Starannie wyciąć wzdłuż gondoli, dzięki czemu można usunąć nasiona i posypać je. Dodaj szczyptę w deserach, gotowane mleko, ciasta do ciast i ciasteczek, pasztecików jagodowych, lody domowej roboty.

Można użyć tej naturalnych przypraw i menu dla dzieci. Dokonaj różnorodność w zwykłych recepturach, a Twoje dziecko będzie chętnie regale semoliny lub twaróg.

Unikaj przechowywania nasion. Lepiej otworzyć saszetkę bezpośrednio przed użyciem.

wyciąg

Vanilla szybko reaguje z alkoholem, wręczając mu niektóre z jego właściwości. Jeśli zdecydujesz się zrobić ekstrakcję, używać siły alkoholu 35. Można oczywiście dodać do butelki i coś z klasyki 40 stopni, ale według inżynierów, to 35 jest optymalna siła.

Pamiętaj, że trzeba uzyskać wyciąg tyle strąków i jak dużo alkoholu (wagowo). Jeśli planujesz dodać wanilię w pół-litrowej butelki brandy, w najlepszym razie, uzyskać napój o smaku zamiast ekstraktu. Że na ogół, dobrze, zbyt – smak alkoholu wiele z nich do ich upodobań.

Nawiasem mówiąc, strąki wanilii w swojej sztuce często korzystają barmana i barista.

Vanilla poza kuchnia

Vanilla pods lubił wiele twórczych typów. Fotografowie często wykorzystują je do otoczenia, pracy z zastrzeżeniem strzału. Szczególnie dobrze mieszają się z białych i jasnych odcieni miękkich, tworząc kontrast.

Czasami w tych samych celach dekoracyjnych przy użyciu wanilię i gotować. Nie dla smaku i zapachu, czyli piękno. Twaróg deser, słodka zupa jagoda, profiteroles, lody kulkowe – każdy z tych środków spożywczych w celu uzupełnienia laskę wanilii. Zdjęcia uzyskane smaczne i niezapomniany.

Ci, którzy są zaangażowani w produkcji kosmetyków w domu, doskonale zdaje sobie sprawę z tego, co magiczne aromaty stanie dać mydła lub kremu do wanilii. A poza zapachem, ale także wpływa na kolor, nadając mu zimno czekoladowe odcienie.

Często korzystają z tego materialnego szwaczka. W bulionie z wanilii, cynamonu i kawy gotowanej bawełny, lnu lub perkalu, do barwienia tkaniny w pięknym kolorze naturalnym i nadać jej zapach. Szyte ze skrawków zabawek wnętrza przyjemny zapach. Strąki wanilii często są wykorzystywane jako naturalne smaki.