417 Shares 1378 views

Wino porzeczka: przepis na najlepszych wynikach

Różnorodność win, które mogą być gotowane na własną rękę, po prostu niesamowite. Na przykład, przygotowanie domowego wina z porzeczek dość zdolny początkujący winiarz, a wynik z wszystkich wysiłków proszę gustowny i piękny nasycony kolor. Tak więc, oto kilka podstawowych receptur.


Łatwy domowej roboty wino z porzeczek

Przepis pozwala przygotować napój z bardzo przyjemnym subtelnym aromatem. Trzeba będzie sześć kilograma czerwonych porzeczek i cukru. Jego ilość powinna być określona w zależności od ilości soku za litr trzeba wziąć dwa kubki. Czyste i zmontować jagody, starannie posiekać tolkushkoy drewna lub tłuczka. Przenieść do szklanego pojemnika i nakrętką. Pokrywa może być zawór wylotowy powietrza, który jest w nadmiarze być utworzone w trakcie fermentacji. Po kilku dniach, szczep musi opuścić płynu przez sześć godzin, następnie dodać cukier. Wlać do butelki i pozostawić do dojrzewania w chłodzie. Kilka miesięcy później wlać wino w butelkach, zakuporte i pozostawić na kolejne trzy lub cztery miesiące. Pod koniec tego okresu, porzeczka napój może służyć.

Tradycyjnej receptury domowej roboty wino z porzeczek

Weź dziesięć kilogramów czerwonych porzeczek, jasne oddziałów, opłukać i osuszyć. Wlać do drewnianych wanien i puree tłuczkiem. Przeniesienie otrzymanej masy do szklanej butelki, pokrywa się z zaworu do wylotu powietrza i pozostawić do trzech tygodni. Dwadzieścia jeden dni do końca fermentacji. Wlać wino do innej butelki, aby pozbyć się osadu. Odstawić i wlać ponownie, następnie przecedzić przez specjalną bibułę filtracyjną i wlać do małej szklanej butelce. Mocno podłączyć wtyczki i wyjąć ją w chłodnym miejscu. Wino powinno pozostać przez dwa miesiące, po których będzie to możliwe do picia.

Pachnące, domowe wino z porzeczek

Przepis zaleca zrobieniu czerwone lub białe porzeczki, a do smaku brzeczki dodawania truskawek lub malin sok. Pozostawić jagody położyć się na dwa dni w upale, albo kilka godzin bezpośredniego światła słonecznego. Dopiero wtedy możemy zacząć zarabiać domowej roboty wino. Porzeczka przepis zaleca wycisnąć sok z prasy. Napełnić ciasto z wody równej kwocie uzyskanej soku, niech parzyć przez około jeden dzień. Naciśnij i wymieszać z sokiem. Za litr brzeczki, dodać dwieście pięćdziesiąt gramów cukru i szklankę wody dziesięciu gramów rozwiedziony suchych drożdży. Dla procesu fermentacji stosowanych opakowań z syfonu. Po zakończeniu fermentacji, butelkę należy zamknąć szczelnie i wytrzymać wino do dwóch miesięcy, a następnie odcedzić i przelać do butelek.

Proste domowej roboty wino z porzeczek

Przepis tego napoju jest jeszcze łatwiejsze niż reszta. Ogrzać jagody czarnej porzeczki w emaliowanym garnku, dodać niewielką ilość wody i cukru. Inkubować w temperaturze 65 ° czwartej temperatury godziny, ochłodzić do czterdzieści stopni mielenia i prasy. Dodanie 1,3 litra wody i czwartą kg cukru, na każdy kilogram owoców, kilka kropel roztworu amoniaku i dziesięć gramów rozcieńczone w wodzie, suche drożdże. Pozostawić na piętnaście dni, a następnie dodać kolejne sto gramów cukru w litrze, czekać aż do końca fermentacji, odcedzić i pozostawić wino jest w wieku kilku miesięcy. Gotowy produkt butelki.