853 Shares 1239 views

Wentylator spalin w łazience: Ceny, rodzaje, cechy. Jak dobrać wentylator do łazienki

Nadmierna wilgoć w łazience, kondensacji na ścianach i podłodze – obraz, znany wielu. Jeśli napotkasz taki problem, to jest czas, aby porzucić dawne sposoby radzenia sobie z tym zjawiskiem. Nadszedł czas, gdy jest to niezbędne do podjęcia najbardziej drastycznych środków. Musisz kupić wentylator do spalin w łazience.


Dlaczego wentylacja

Z reguły standardowe łazienki nie są zbyt przestronne. często można zauważyć, że mały pokój natychmiast wypełniona parą. W rezultacie, na ściany, podłogi, sufitu gromadzi skropliny. Z tego powodu zepsutych urządzeń wykończeniowych, na ścianach jest pleśń.

Łazienki są zwykle bez okien. W związku z tym, tylko w ten sposób wlot świeżego powietrza – wentylacja. Jednak często są one nieskuteczne i nie radzi sobie z obciążeniem. Aby dowiedzieć się, w jaki sposób system wentylacyjny działa prawidłowo, upewnij wystarczy kratę, który zamyka, listek papieru. Jeśli on jest jej „Stuck” i odbędzie się przez dłuższy czas, oznacza to, że Twój system jest normalne. Jeśli tak nie jest, dlatego trzeba nowoczesną fan-kaptur do łazienki. To proste urządzenie pomoże Ci zapomnieć o kłopotach związanych z wysoką wilgotnością.

wyciąg z wentylatorem w łazience: Specyfikacje

Obecnie najbardziej znanych i nieznanych producentów oferuje różne modele odpowiednich instrumentów. Różnią się one nie tylko w cenie i projektowania, ale także charakterystykę. Szczególnie popularne wśród konsumentów dla modeli wyposażonych w timer. Ponieważ jest to głównie urządzenie elektryczne, to jest bardzo pożądana praca zegar, zwłaszcza jeśli większość dnia w domu zajęte. Timer pozwala włączyć wentylator dla spalin w łazience w pewnych momentach, na przykład, przez 15-30 minut. Istnieją modele z czujnikami wilgotności. Są aktywowane, gdy powietrze nasycone wilgocią, a po upływie pewnego okresu czasu, albo do osiągnięcia pożądanego rezultatu.

Jeśli mieszkasz w kamienicy, zawiera system do samodzielnego wentylacji. Jest przeznaczony do kilku piętrach i kilka apartamentów. W tym przypadku wskazane jest, aby zainstalować wentylator dla spalin w łazience z zaworem zwrotnym. Ta pozycja nie pozwala na przedostawanie się powietrza do rury z pomieszczenia, chroni przed drobnym pyłem, nieprzyjemnych zapachów.

Wybierając wentylator wyciągowy

Dziś na półkach marketów budowlanych mają ogromny wybór różnych urządzeń z znanych światowych producentów. Wyróżniają się one ich konstrukcji, ceny, szereg dodatkowych funkcji. Jak dobrać wentylator do łazienki, więc całkowicie opanowali swoje zadanie?

Wentylator osiowy

Takie próbki ich konstrukcji przypominającej śmigło. Jest dobrze pompuje wymaganej objętości powietrza przez krótką wentylacji tunelu. Jednak zainstalowanie takiego urządzenia w betonu lub cegły kanału, który przechodzi przez kilka kondygnacji na dachu, jest nieskuteczne. Model ten jest bardziej odpowiednie w takim przypadku, jeśli pokój nie jest zły naturalny projekt, a kanały nie są ponad sześć metrów długości.

Ugruntowaną wydechowego wentylatory osiowe takich firm jak vortice (Włochy). Ich nowy model Punto i Punto Cztery Filo działać cicho i niezawodnie. Próbki te posiadają zawory zwrotne, ale nie wyklucza naturalną wentylację, gdy urządzenie nie pracuje. Cena tych próbkach wahała się od 2400 do 8200 rubli (w zależności od obecności innych cech).

wentylator odśrodkowy

Jeśli chcesz szybko przewietrzyć pomieszczenie, a jednocześnie jest dla ciebie ważne, że urządzenie jest ciche, trzeba odśrodkowy wentylator dla spalin w łazience. Modele te mają bardzo szeroki zakres wydajności, innej konstrukcji, tryb kontroli prędkości. Dostępne wzór lub utajone wydajność nakładki, czujniki wilgotności i czasu.

Takie wentylatory posiadają oryginalny design. Wewnątrz plastikowej obudowy jest tak zwany „ślimak”, znane nam przez ogromne wentylatorów przemysłowych. Jest mały i bardzo cicha. Fani tego typu będą trenować wymaganej ilości powietrza przez grubego i długiego kanału, a tym samym będzie działać ciszej osiowym. Są nieco bardziej masywny, ale w razie potrzeby mogą być ukryte w ścianie. ozdobna kratka pozostaje widoczna. Nie zapominaj, że wentylator – nie jest to element projektu, a urządzenie, które usuwa z powietrza wywiewanego łazienka.

Należy zwrócić uwagę na modelach vortice Company – vort Quadro vort Press, Ariett. Fan-kaptur do łazienki, którego cena wynosi od 4500 do 7000 rubli, działa przy różnych prędkościach, posiada czujnik wilgotności oraz timer. Pozostaje tylko wybrać odpowiedni instrument.

Fan-kaptur Łazienka: jak zainstalować

Najpierw trzeba usunąć kratkę obejmującą kanał i ewentualnie oczyścić go. Jeśli nie możemy zrobić to samemu, trzeba zadzwonić do specjalistów, którzy udają się na dach domu i spełniają wszystkie „czarne” pracę.

Spróbuj wentylator do otworu w ścianie. Jeśli on jest trochę nie w cenie, można nieco wydłużyć wejście do kanału lub zmienić sklep na bardziej odpowiednie.

Teraz usunąć kratkę wentylatora i siatki. Ustawić go w miejscu i zabezpieczyć za pomocą kołków lub kleju polimerowego. Podłączyć go do sieci.

Wskazówki dotyczące instalacji okapu

Podczas instalacji wentylatora do spalin w łazience, trzeba przestrzegać pewnych zasad, aby pracować urządzenie było bardziej skuteczne.

  1. Umieść pokrywę na ścianie naprzeciwko drzwi.
  2. Wentylator powinien znajdować się pod sufitem. W tym przypadku, to będzie działać lepiej naturalną wentylację.
  3. Po podłączeniu urządzenia do sieci elektrycznej jest lepiej zrobić osobny włącznik do niego.

Obecnie oferowane są klientom szeroki wybór wyciągów. Wybierz opcję prawy prosty. Fan-kaptur do łazienki – bardzo potrzebne i przydatne urządzenie. Poprzez ustawienie takiego prostego urządzenia, szybko doceni jego zalety.

Najczęściej fani modelu

Dzisiaj chcemy przedstawić Wam niektóre z popularnych modeli okapów do łazienki.

„Wentylatory” (Ukraina)

Wentylator 100 M3 z prostokątną osłoną chłodnicy jest przeznaczony do małych pomieszczeń. Może być montowany na ścianie lub suficie. Obudowa jest wykonana z tworzywa ABS, 7-łopatka wirnika pracuje cicho. Cena – 1285 rubli.

Electrolux (Szwecja)

Fan-kaptur łazienka wyposażona jest w czujnik wilgotności pracuje cicho. Ta próbka i zdejmowane panele niej wykonane są z tworzywa ABS. Model jest bardzo niezawodny. Wyposażony w zegar. Cena – 2360 rubli.

SILENT (Hiszpania)

Cichy wentylator-kaptur SR 100 jest zdecydowanie najbardziej popularnym modelem. To ma odwrotny zawór płatek. To działa w temperaturze do 40 stopni. Cena – 4850 rubli.

Ballu (Rosja) Seria BN-100T

Są one przeznaczone do usuwania spalin powietrza przez kanały o średnicy 100, 120, 150 mm. Jest wykonana z tworzywa ABS, posiada bezpiecznik i jest bardzo wydajny wirnik. Cena – 1650 rubli.

Marley (Niemcy) SV-100

Model ten zużywa mało energii (mocy 1 Watt). Ustawienia są wprowadzane za pomocą touchpada, który znajduje się na panelu. Technologia czujników eliminuje kontakt z elementów przewodzących.

Wszystkie Marley fani mają długą żywotność i cichą pracę, prosty montaż. Cena – 9570 rubli.