336 Shares 1439 views

Akwaria jako hobby

W całej historii ludzi zainteresowanych podwodnego świata zwierząt, które żyją pod wodą i roślin. Podwodny świat zawsze był dostępny dla osoby i dlatego nie kiwa.

Dopiero niedawno, człowiek pojawił akwalung, okrętów podwodnych i innego sprzętu, który pozwala odkrywać podwodny świat w warunkach pełnego bezpieczeństwa dla życia. Ale mimo wszystko, że ludzie już dawno nauczyli się tworzyć w domu mały kawałek podwodnego świata.

Kilka tysięcy lat temu Egipcjanie przechowywane w stawach na różnych ryb Nilu są różne kolory i niezwykłe zachowanie. Istnieją nawet malowidła, które pokazują, że w Pompejach w salonach mają baseny z rybami.

W azteckiego króla Montezumy były zbiorniki w komorach. Wszystko to pokazuje zainteresowanie Wiecznego ludzi w podwodnym świecie i spróbować przynajmniej trochę bliżej do niego. Większość akwarium nauce osiągnięte w dawnych wschodnich krajach: Japonia, Chiny, Korea i Siam. Z tych krajów, a wyprzedane chwałę i złote rybki.

Najstarsze informacje o akwarium można znaleźć w Chinach już w 6 wieku przed naszą erą. W tych dniach, że już zaczęły zawierać zarówno ozdobne zwierzęta w domu. rybne zdjęcia dostępne na wielu herbami rodów są. Ryba kolor czerwony jest uważana za świętą w ogóle. Ale rozkwitu akwariów osiągnęła w 14-16 wieku w Chinach. Mniej więcej w tym czasie, i tam były wszystkie główne gatunki ryb akwariowych. ośrodki hodowlane stały główne chińskie miasta. Woda dla starożytnych akwariów została podjęta z licznymi stawami i oczywiście czyszczone i specjalnie w przygotowaniu.

Słynny rybki hodowane przez człowieka i natury, to nie zostanie znaleziony. Hodowcy wybrał długi czas najważniejszą rybę i przekroczył je. Tak stopniowo, krok po kroku, powstało wiele różnych gatunków ryb akwariowych. Są powszechne plotki o ryby, z bardzo długie ogony i płetwy są uprawiane specjalnie dla Imperial Palace chińskiej.

Jednym z najważniejszych parametrów dla ryb jest ich kolor i wyciągnąć z niego w pierwszej kolejności, ponieważ natychmiast przyciąga uwagę kupującego i hodowcy. Zbyt wiele akwarystów oprócz różnych egzotycznych ryb zawierać także konwencjonalne ryb słodkowodnych i ryb morskich. Niektóre ryby są nawet w stanie ustalić, jakie oczekuje się, że pogoda w ciągu najbliższych kilku dni.

Głównymi akwaria dystrybucji otrzymanych w 19 wieku. Jednocześnie została zorganizowana pierwsza wystawa akwariów morskich i. Kilka lat później w Londynie, jest tam duży London Aquarium. cieszył się również wielkie akwaria sukcesu z siedzibą w Paryżu. W 19 wieku, akwaria zaczęły rozwijać się w Rosji w roku 70 th pierwszej wspólnoty akwarium pojawia się w Rosji. W 20 wieku, zaczął publikować wiele książek i czasopism na temat akwarium, co znacznie wpłynęło na rozwój tej dziedziny. Po akwariów II wojny światowej szybko zaczął zdrowieć.

Hodowla ryb jest wielkim hobby, które pomaga osobie w okresach stresu, rozwijać jego woli, wytrwałości i cierpliwości. Ryby nie tolerują pośpiechu i wtedy trzeba być bardzo ostrożnym, ponieważ wszelkie złe działanie może być niebezpieczne dla życia ryb. Dlatego najpierw zdecydować, czy konieczne jest jak hobby.