190 Shares 8291 views

Atłasowym: Sprzęt, zdjęcia

Satin – jest to sposób łączenia różnych przędz: jedwab, bawełna, poliester, i inne. Ze względu na tę różnorodność materiału wyjściowego i niuanse sztuki tkania jest tworzony i stale aktualizowany poprzez odciskanie tkanin linii, które są oparte satynowy splot. Materiały są lśniące jedwabiste, który daje obrazów malowanych i Fabryka praca uroczysty, elegancki wygląd. Tkanina ta jest bardzo popularne wśród konsumentów i są szeroko stosowane tam, gdzie jest to konieczne, aby stworzyć atmosferę bogatą dekoracją. Satynowe wstążki i koronki tam w szatni każda dziewczyna, dziewczęta i kobiety.


Znaki satynowym splocie

Ojczyzna satyna – Chiny. Słowo „satyna” – pochodzi od nazwy prowincji Zeytun, w południowych Chinach. Początkowo, tkaniny z jedwabiu. Atłasowym ma następujące cechy: cztery albo większą ilość (zwane nici wątku) jak unosi się nad osnowy, albo odwrotnie, cztery główne pasma „aktywowaniu” w tym samym wątku.

W przeciwieństwie do innych splotów, Bend włókno mniej, co pozwala uzyskać spektakularny powierzchnię. Lśniącej satyny w każdym czasie szczególnie cenionych pań: koronki satyna splot magicznie zdobione stroje. Jednakże tailors trudne czasy: ze względu na fakt, że przepływ przędzy w produkcji materiału mają niższą kompresję uzyskać satyna materiał luzem na cięcie. Ale odporność na ścieranie one anulowane.

Brilliant!

Następnie sprawdź szczegóły sztuki genialnego splocie i dowiedzieć się, jak zrobić splot satynowy papieru. Ta praca jest zainteresowany w prawie wszystkich początkujących igieł kobiet, jej badaniu klasach pracy w szkołach, specjalistycznych szkół wyższych i uniwersytetów. Ponieważ splot satynowy jest klasyfikowany jako proste (góra, zasady), podstawy tkania, zakorzenione w Chinach od XII wieku, dostępny dla wszystkich.

„Wątek” i „podstawa” – to słowa dobrze znane nie tylko dla profesjonalnych tkaczy, ale także mistrzów sztuki i rzemiosła. Przędze wątku, które nazywane są horyzoncie, określone na boki, i przędze osnowy (w pionie) są umieszczone wzdłużnie.

Technika: pionowe i poziome

Na krosna tkaniny, w tym, satyna, wytwarzane zgodnie z następującym algorytmem: przędz osnowy (pionowo) na przemian rai (częściowo podniesionym częściowo pominięte). Szczeliny utworzone wysyłane jak kaczki nurkowania, drutów pionowych (wątkowych). Przed każdym kolejnym wkładania wzrost różnych grup włókien.

Tak stopniowo rodzi pierwsze centymetry płótnie. Na skalę przemysłową jest taki wolumen produktów tkankowych, które mogłyby to prawdopodobnie dużo czasu do zawijania cały świat. Satynowy splot satynowy, zwany dla szczególnie błyszczące i eleganckim wyglądem. Jednakże, satyna i atłas można jeszcze dostrzec. Poniżej przedstawiona jest satynowy splot.

pozytywny negatywny

Tak więc, z fundamentem wątek w satynowym splocie komunikuje się za pomocą pojedynczego osnowy lub wątku nakładania. W ciągu relacji (część wzoru, który jest powtarzany przez cały czas) splot obracają się równomiernie, bez wchodzenia w kontakt ze sobą: a wątki Systemy podłogowe typu „rozpuścić” jednolitego zachodzić na drugi, należy je niewidocznymi, pozostawiając tkaniny zaczyna świecić.

Satin i satyna splot wyróżnia się: jeśli na powierzchni większej wątku desek – my satyny. Jeśli na twarzy bardziej podstawowych kondygnacji – Atlas. Można powiedzieć, że splot satynowy – negatywny satyny. Jeśli chcesz wzmocnić zastilostnost satyna i połysk – zwiększa gęstość wątku. W razie potrzeby wzmocnić te parametry satyny – zwiększenie gęstości na podstawie. Szablony dla wielu tkanin oparte są na elementach konstrukcji z satyny. Poniżej można zobaczyć splot satynowy.

diamenty satynowe i placów

Rapport (powtarzanie) atłasowym – stanowi prostą część, której licznik – numer przędzy na powtórzenia wzoru, a mianownik – wartość przesunięcia nakładania. W satyny wskazane przesunięcie wzdłuż wątku od lewej do prawej, w atlasie – przesunięcie wzdłuż podstawy od góry do dołu. Aby powtórzyć Satin (atlas), minimum 5 wątkach. Motyw, który składa się z powtarzających się konsystencja tkaniny jest obliczona według wzoru.

Atłasowym z papieru i tkanin mogą stanowić tabletki do ssania, równoległoboki, kwadraty – zależy to od położenia pojedynczych płyt. Najbardziej równomiernie pojedynczy wątek wpisuje się w kwadrat satyna (Atlas). 5 tkany splot satynowy jest stosowany w produkcji wielu tkankach, od subtelnego światła stylowe ubrania i części kończąc na ciężkich konstrukcji przemysłowych, w tym pasów bezpieczeństwa.

Chociaż ten splot jest najczęstszym, istnieją inne konstrukcje satynowe, które wykorzystują pasma żarnika 4 i 8.

Papier i satyna – dwie rzeczy są kompatybilne

Na zdjęciu powyżej widać, jak zrobić splot satynowy papieru. Konieczne jest przygotowanie wstęgi papieru o różnej szerokości dwóch kolorów (symulowanych wątku i nici osnowy), tworząc „papier satynowy” łatwiej zrozumieć, co „pola styku” (podczas tkania przekroczyła osnowę włókna i wątku), „wolny pole” (obszary gdzie włókna nie stykają się), przy czym pole „światło” (osnowy i wątku porami). Satynowy splot papieru trzeba grać bardziej ostrożnie niż, powiedzmy, zwykły. Szczególnie ważne przeplotem count.