753 Shares 8970 views

Dlaczego hobby sprawia, że osoby lepiej

Nowe badania sugerują, że twórcze hobby poza pracą może mieć dobry wpływ na Twoje wskaźniki zatrudnienia.

Hobby pozytywny wpływ na pracę

Osobiste hobby, że pracownicy zatrudnieni po pracy, umożliwiających im odzyskać z ciężkim dniu pracy i poprawić pewne umiejętności – takich jak rozwiązywanie problemów. Zostało udowodnione w toku szeroko zakrojonych badań przeprowadzonych w Stanach Zjednoczonych.

badanie

Naukowcy wywiad z umowy o pracę 341 osób zatrudnionych w Stanach Zjednoczonych. Pytania dotyczyły działalności twórczej i zdrowie. W badaniu wzięli udział także 92 obecny kapitan US Air Force, który mówił o swojej twórczości. Ich wydajność w miejscu pracy zostało ocenione przez rówieśników i podwładnych.

Co to oznacza dla ludzi do pracy?

Wiele działań zostały zidentyfikowane jako twórczy – od pisania opowiadań, a kończąc w gry wideo. I bez względu na aktywność to, że ludzie często opisują go jako imponujący, nadając im głębokie uczucia i dać im tyle emocji.

Wyniki badań

Badania wykazały, że twórcze hobby poza godzinami pracy mają pozytywny wpływ na rozwiązywanie problemów w miejscu pracy i zdolności, aby pomóc swoim kolegom i podwładnym w sprawach pracowniczych. W związku z tym pracodawcy powinni pomyśleć o tym, jak zachęcać i inspirować swoich podwładnych w procesie twórczym po operacji, ale w tym samym czasie opieki muszą być podjęte. Pracodawcy nie muszą dostarczyć wszystko jakby organizacja, do której dana osoba pracuje, nadzoruje wszystkie aspekty jego życia. Ponieważ wewnętrzna motywacja jest integralną częścią unikalnego doświadczenia, że jest aktywność twórcza.