536 Shares 7864 views

Jak gotować wiśniowy likier w domu?

Myślę, że wielu ludzi, takich jak wiśnie i wiśniówki. W związku z tym często pojawia się pytanie: „Jak gotować wiśniowy likier w domu?” Wszystko naprawdę bardzo proste. Zanim ujawni tajemnicę tego napoju, trochę historii. Początkowo słowo „alkohol” jest po prostu ciecz, jak to słowo ma łacińskie korzenie. Wtedy jego wartość zmienia się, i przyszedł oznaczać słodki napój alkoholowy o średniej sile. Paradoksalnie, likier wynalazł mnichów-uzdrowicieli z powrotem w 10. wieku. Przygotowali nalewki z ziół w leczeniu różnych chorób. Ale ponieważ większość ziół mają charakterystyczny gorzki smak, a następnie dodać miód likier. Udokumentowane alkohol po raz pierwszy rejestrowane przez samych mnichów w 16 wieku. I eksport napojów alkoholowych był w 17 wieku w Holandii.

Dzisiaj, alkohol jest uważany kobiecy napój, bo mimo siły, nie Posiada charakterystyczny smak alkoholu. Każdy likier – to działa, jest to arcydzieło. Dlatego wiśnia domu likier jest bogactwem smaku nie jest gorszy w sklepie. Więc nie pęd do kupowania w sklepie. Ponadto, jeśli przygotuje wiśniowy likier w domu, będziesz wiedzieć na pewno, że tam – tylko z naturalnych składników i nic więcej. Ponadto, postawa z którego produkt jest przygotowywany, odgrywa ogromną rolę. W żadnym wypadku nie zaczynają pracować z produktem, jeśli nie mają odpowiedniego pragnienie lub jeśli chcesz inspiracji. Trunek nie jest po prostu nie staje się niemal trujące. Płyn bardzo dobrze postrzegają energię ludzką.

Przepisy na likiery dużo, ale tutaj są tylko dwa. Tak, wiśniowy likier w domu przygotowuje się następująco:

  • 1 kg wiśni, korzystnie świeże;
  • 500-600 g cukru (lepiej podjąć proszku zamiast piasku);
  • 750 ml wódki. Jeśli wziąć więcej – tylko alkohol stanie się znacznie silniejsza.

Wiśnie dokładnie umyć i usunąć kości. Nawiasem mówiąc, jest to proste, aby kołek Włosy. Zaokrąglony koniec jest tylko rzeczą, aby szybko usunąć kamień. Ponadto, przy tym sposobie pozostaje prawie nienaruszony owoców, a przy użyciu samego korka jest formą owoców zniszczone.

Umyte wiśnia zmieszane z cukrem i umieszcza się w puszce. Jeśli lubisz pikantny smak, dodać przyprawy. Narimer, wanilia, cynamon, kardamon. Jeśli nie – nie można dodać nic. Następnie dostać likier wiśniowy, gotowane w domu, z wyraźnym aromatem wiśniowym.

Po tym, umieścić słoik w chłodnym, ciemnym miejscu i pozostawić z wiśniami cukru 10 dni, nie mniej. Więcej również nie jest zalecane, ponieważ może po prostu wiśni fermentacji. Po 10 dniach, należy wyjąć pojemnik i napełnić go z zawartością wódki. Następnie, jeśli chcesz, szczep wlać do czystych butelek są różne. Kolor fundamentalne znaczenie z butelki nie ma.

Wiśniowy likier w domu może być gotowane w inny sposób.

  • 3-3,5 kg dojrzałych wiśni (może nawet przejrzalych);
  • 2-2,5 kg cukru (jeśli można jechać cukier puder);
  • 1 litr wódki.

Wlać wiśnie z cukrem (w proszku) i wypełnić go z wódką wszystkich. Jeśli chcesz więcej trunek był pachnący, dodać garść nasion. Należy jednak pamiętać, że mogą one dać goryczy. Ponownie, to nie jest dla każdego. Ktoś, kto lubi ostry smak, a ktoś – gorycz. Teraz umieścić butelkę w ciemnym miejscu przez 6 dni. Ważne jest, aby jej codziennego poruszenia. Po 6 dniach szczep alkohol i dodawać pozostałą cukru i wódki. Nieco nagrzewania na łaźni wodnej otrzymany alkohol. Ma to na celu zapewnienie, że cukier rozpuści się szybciej. Teraz likier jest już prawie gotowy. Dlaczego prawie? Tak, bo to musi jeszcze być filtrowane do jasności. Można to zrobić za pomocą warstwy wełny.

Tak więc, artykuł pokazuje jak zrobić likier wiśniowy w domu. Nie tak trudno się domyślić, że nie ma innego składnika w roztworze. Jest to dusza i pracy ludzkiej, która przygotowuje napój. Dlatego w żadnym wypadku do pracy z alkoholem, jeśli jesteś w złym nastroju.