386 Shares 5686 views

Stopy Institute i stali: struktura, funkcja i opinie

Instytut stopów i stali – jedna z największych instytucji edukacyjnych w Rosji, gdzie studiował inżynierię górnictwa i inżynierii materiałowej. Instytut produkuje inżynierów, menedżerów wyższego szczebla przygotowujących do pracy w dużych przedsiębiorstwach przemysłowych w działalności publicznej i prywatnej. uniwersytet absolwenci popyt nie tylko w rosyjskich firm, ale również w innych krajach.


historia

Instytut stali i stopów w Moskwie sięga 1918 roku, kiedy został zatrudniony w pierwszym roku na Wydziale Metalurgii Akademii Górniczej. MISA przydział oddzielnej strukturze programowej miało miejsce w 1930 r. Jej obecna nazwa instytucji otrzymała w 1962 roku, aw 1993 stał się Instytut Państwowej Politechniki.

Instytucja realizuje misję w służbie kraju i jego bezpieczeństwa narodowego. Środki do osiągnięcia celów wybranych kształcenia i szkolenia wysoko wykwalifikowanego profesjonalnego personelu, rozwój i wprowadzenie innowacyjnych technologii i produktów w Metalurgii i Inżynierii Materiałowej.

prestiż

Stal i stopy Instytut uczy kilku pokoleń absolwentów. wykształcenie specjalistyczne otrzymały ponad 50 tysięcy inżynierów, z czego około 2000 bronili swoich prac dyplomowych i 250 specjalistów uzyskał stopień doktora nauk.

absolwentów uczelni są wysoko cenione jako eksperci, którzy znają swoją działalność. Ponad 200 osób zostało dyrektorzy lub do objęcia stanowiska szefa inżynierów dużych przedsiębiorstw i instytutów badawczych. Około 30 byłych studentów stały rektorzy lub prorektorzy uczelni w systemie szkolnictwa wyższego technicznego.

opis

Instytut stali i stopów przygotowuje specjalistów w kwalifikacje inżyniera, licencjata, magistra. Dla studentów otwarto 30 kierunków kształcenia. Moskiewski Instytut oferuje kształcenie w ośmiu wydziałach dnia lub wieczorem oddziałów. Otwarte możliwości kształcenia zawodowego w regionach, w których działają oddziały. Są one zlokalizowane w miastach Elektrostal, Stary Oskoł, Duszanbe, istnieje Departament technologii metalurgicznych w Novotroitsk. Przez cały rok istnieje poradnictwo ośrodków w miastach Misa Kulebaki, robocze, Tula, Lipieck.

Każdego roku Instytut stali stopowej i kształci ponad 7000 studentów na ośmiu wydziałach, które zawierają więcej niż 60 wydziałów. Działalność naukowa koncentruje się na głównych działów w 18 laboratoriów i instalacji pilotowej. Kadra składa się z ponad 800 profesorów i nauczycieli, które zawierają trzy akademik, ponad 100 nauczycieli posiada doktorat i prace magisterskie bronił ponad 450 nauczycieli.

poziom wykształcenia

Stal i stopy Instytut oferuje kilka poziomów szkolenia:

 • Pre-university. Kurs przygotowuje do zdania egzaminu w następujących przedmiotów: matematyka, wiedza o społeczeństwie, informatyka, fizyka, język rosyjski, języki obce do wyboru. W przypadku wnioskodawców z krajów sąsiednich pól otwartych szkoleń dla egzaminów wstępnych na wydziały Misa. Utalentowany i trwałe mogą uczestniczyć w kursach, które wzmocniły program pomoże wygrać w konkursach i przygotować udanych projektów.
 • Szkolnictwo wyższe jest realizowany Qualifications licencjackiej i specjalne. Kierunki: informatyka i inżynieria komputerowa, górnictwa, hutnictwa, inżynierii materiałowej i nanotechnologii, elektroniki i nanoelektroniki. magister magistra następujące obszary: metalurgia, matematyka stosowana, maszyn i urządzeń technologicznych, bezpieczeństwa technosfera, informacji, etc., oraz Instytut stali stopowej oferuje studentom studiów dogłębne języku angielskim .. Zdane egzaminy IELTS międzynarodowy standard, który pozwala, aby kontynuować naukę w uczelniach zagranicznych.
 • Podyplomowe. Absolwenci mogą kontynuować naukę na studiach w następujących dziedzinach: fizyki i astronomii, inżynierii materiałowej, elektroniki, geologii, poszukiwania i rozwój zasobów mineralnych i depozytów, radia i systemów komunikacyjnych zasobów mineralnych. Edukacja w postdoktaranture realizowane następujące obszary: metalurgia, nowe materiały, górnictwo; biomedycyny; Technologia informacyjna: nanotechnologia. Kto może wziąć udział w International Business and technology szkoły (szkolenia, MBA, zawodowe przekwalifikowanie, Executive MBA i DBA).
 • Kompleksowe szkolenie – 79 kursów z różnych dziedzin (matematyka, fizyka, inżynieria, medycyna itd.).

Struktura wykształcenia MISA

Moskiewski Państwowy Instytut stali i stopów składa się z dziewięciu instytucji, w których szkolenie jest prowadzone w ponad 30 obszarach:

 • Technologia i inżynieria środowiska. Pociągi uniwersyteckich specjalistów – inżynierów, naukowców, inżynierów, projektantów w głównych obszarach metalurgii, hutnictwa, inżynierii materiałowej.
 • wykształcenie podstawowe. Instytucja zapewnia studentom szkolenia licencjackich na podstawowych przedmiotów technicznych i ogólnych.
 • Instytut Górnictwa. Obszary szkolenia specjalistów – górnictwo, transport środków technologicznych transportu naziemnego, moc, procesów wydobycia i produkcji ropy naftowej i gazu, i tak dalej.
 • Technologia informacyjna i zautomatyzowane systemy sterowania. Szkolenia prowadzone są na kierunkach: zarządzanie, systemy informacyjne cybernetyka inżynierii, automatyki, elektrycznych i tak dalej.
 • Kontynuując edukację.
 • Nowe materiały i nanotechnologia. Szkolenie w następujących specjalnościach: informatyka, nowe technologie, metalurgia, nanotechnologia, fizyka, inżynieria, mikroelektroniki, etc.
 • Jakość Instytut Edukacji.
 • International School of Business and Technology.
 • Ekonomika i zarządzanie przedsiębiorstw sektora przemysłowego. Instytut kształci przyszłych oficerów, dyrektorów, ekonomistów przedsiębiorstw sektora przemysłowego gospodarki.
 • systemy informacji biznesowych.

Łączna liczba uczniów we wszystkich gałęziach Misa (krajowej i zagranicznej) jest ponad 17 tysięcy osób.

oddziałów

MISA posiada odrębne oddziały w kilku miastach w Rosji i za granicą. Podziały są edukacyjne i badawcze, absolwenci otrzymują wspólny dyplom, gdzie uniwersytet jest wymieniony produkcji Instytut stali i stopów.

Wydziały, działy i obszary szkoleń w branżach:

 • Stary Institute of Technology: Technologia budowy maszyn i hutnictwa, systemów automatyki, inżynierii gospodarczej, szkolenia.
 • Novotroitsk gałąź technologii metalurgicznych, ekonomii i informatyki, edukacji na odległość.
 • Vyksa Branża: Program szkolenia realizowany jest w departamentach DWR. Jeden z nich – stal elektrometalurgii, drugi – Urządzenia i technologie obróbki metali ciśnienie.
 • Oddział w mieście Duszanbe. Sposób użycia: metalurgia, informatyki i inżynierii, ekonomii.

Badania i nauka

Moskwa Instytut stali i stopów – Rosji prowadząc uniwersytet na szkolenie profesjonalnych kadr dla przemysłu metalurgicznego i górnictwa. Proces uczenia towarzyszy zaawansowanej technologii i nowoczesnych metod nauczania. Studenci uczestniczą w rozwiązywaniu praktycznych problemów, przygotowanie projektów do dalszej realizacji, prowadzenie badań. Klasy są aktywnie wykorzystywane interaktywne metody nauczania, rozwiązywania problemów biznesowych, ma na celu rozwijanie umiejętności uczniów w warunkach przybliżonych rynku.

Instytut stopów stali i inżynieria kompleks są 3 i 50 centrów doskonałości. W laboratoriach wspólnych projektów rosyjskich i zagranicznych naukowców, dostęp do pracy, który jest otwarty dla studentów. Podstawa RESEARCH INSTITUTE składa się z 34, 17 działów laboratoriach i 7 samonośnych działów, który wykorzystuje się więcej niż 350 specjalistów.

priorytety badawcze

działalność badawcza jest regulowany przez Radę Naukową, który przedstawił priorytety prac:

 • Zarządzanie.
 • Gospodarka.
 • Metalografia (produkcja wysokiej technologii, obróbka metali, ochrona zasobów, środowisko działalności przemysłowej i metale certyfikacji).
 • Informatyka.
 • Stopy tworzywa, różne rodzaje metali (proszek, bezpostaciowe diamentu przemysłowego, materiałów nadprzewodzących, materiałów półprzewodnikowych i kompozytów itd.).

Większość studentów i absolwentów wybranych miejsc są wybrane Zeszyty Naukowe wątek. Stal i stopy Instytut prowadzi badania i współpracuje z czołowymi firmami rosyjskimi pracujących w dziedzinie hutnictwa i górnictwa, przedsiębiorstw przemysłu obronnego żelaznych i nieżelaznych metalurgii, przedsiębiorstw przyrządy, i wiele innych.

Misa stałymi partnerami są:

 • "Severstal" JSC.
 • JSC "Izhora Rośliny".
 • JSC "MMK".
 • JSC „Krasnojarsk Zakłady Metalurgiczne”.
 • RAO „Norylsk” i tak dalej.

Perspektywy dla absolwentów

Misa rozległe stosunki partnerskie z wiodącymi firmami rosyjskimi pozwalają absolwentom liczyć na udany zatrudnienia po ukończeniu studiów. Instytut stali i stopów, zorganizowane Centrum Kariery i zatrudnienia, w którym każdy może być stosowane od pierwszego roku. Tutaj zapewnić pełną informację o aktualnych ofert pracy, staży i możliwości zatrudnienia w spółkach partnerskich.

Dla studentów odbyło Dni Kariery, zdarzenie realizacji spraw biznesowych, targów pracy, spotkań z absolwentów Misa, do tworzenia własnych udanych projektów biznesowych. W czasie studiów, w większości absolwenci dobrze zorientowany w specyfice ich przyszłego zawodu, a wiele z nich ma już ofertę pracy do spółki.

opinie

Narodowy Uniwersytet Technologiczny Badania MISA otrzymała pozytywną opinię od większości uczniów z rygorystycznego programu nauczania, wykwalifikowanych nauczycieli zawodowych, doskonałej bazy materialnej i nowoczesnych metod nauczania. Wiele zauważyć, komfortowe zakwaterowanie w hostelu, istnieje kilka miejsc mocy na różnych poziomach. Uczniowie mówią o bogatym życiu społecznym, dużej liczby dodatkowych możliwości edukacyjnych w formie wykładów, seminariów, kursów.

Nie bez pewnej ilości negatywnych. W takim przeglądzie, opisuje wysokie ceny za edukację. Należy zauważyć, że badania na uniwersytecie jest dość skomplikowane i uwolnienie wszystkich zwerbował grupę często pozostawiane tylko 50% uczniów. Wiele dzielą się wrażeniami o tym, jak łatwo wprowadzić Instytut stali i stopów (wydziały mają czasem niedobór kandydatów), ale to nie znaczy, że będzie łatwo się nauczyć. Według obserwacji studentów, instytut jest bardzo duża, co prowadzi do dużej biurokracji i bardzo powolny w celu rozwiązania kwestii egzaminów ponownego pobierania, testy.

Niemniej jednak, większość uczniów uważają, że jeśli chcę, aby dowiedzieć się zrobić karierę, zdobyć wiedzę, konieczne jest, aby wprowadzić Instytut stali i stopów (Moscow). Wydziały i departamenty są bardzo różne, uczelnia zapewnia wysoki poziom wiedzy i pomóc nauczycielom opanować swoje żądania w całości.

adres

Każdy, kto chce otrzymać specjalne technolog inżynier, specjalista w dziedzinie nanotechnologii otworzył drogę do Instytutu stali i stopów. Adres instytucji, w Moskwie, Leninsky Prospekt, budynek 4 (stacja metra „Październik”).