847 Shares 2789 views

Kazan Suworow Military School. Kazan IED: Opinie

W tym artykule omówimy temat powstawania i historii rozwoju i pilnych sprawach szkoły wojskowej. Ta szkoła dla chłopców młodych kadetów w mieście Kazań, który był początkiem kariery wojskowej dla kilku pokoleń żołnierzy. Ta szkoła jest obecnie jednym z najlepszych w kraju. Jak to wszystko się zaczęło?

Historia wystąpienia

Pierwsze 9 wojskowe instytucje edukacyjne, zwane szkoły Suvorov w naszym kraju zostały otwarte w 1943 roku. W czasie wojny, kraj doświadczał potrzebę wyszkolonych oficerów. Rok później zorganizowano kolejne 6 podobnych szkół. Wśród nich są otwarte, a Kazan IED. Komenda na kształtowanie porządku szkolnego została podpisana w czerwcu 1944 r. Umieściliśmy go w ścianach budynków szkolnych dawnej osady Szkoła Piechoty Kazan Admiralicji.

Pod koniec lata tego samego roku, wszystkich uczniów do nauki, znajduje się w głównym budynku na ulicy Tołstoja. dyrektor szkoły został mianowany generał major Boloznev. Nawet w czasach carskiej Rosji, w tym budynku była siłownia dla kobiet. Został zbudowany z pieniędzy ziemianin Rodionova i do tego instytutu został nazwany na jej cześć. W czasie II wojny światowej (w celu przekształcenia go w Kazaniu Suworowa Szkoły Wojskowej) nie znajdował się szpital dla rannych żołnierzy.

Jesienią 1944 roku rozpoczęła zajęcia. Szkolenie odbyło się w sumie 500 osób. Chorych podzielono na 4 grupy po co najmniej 100 kolejnych kierownicy i był najstarszym i najmłodszych grup przygotowawcze 50 osób, każdy. Ciało studenta był międzynarodowy. Tutaj zebraliśmy młodych ludzi z 27 krajów i regionów republikach Związku Radzieckiego. Wśród nich byli też chłopcy, którzy byli w Wielkiej Ojczyźnianej bitew wojny (tak zwane „synami pułków”). Niektóre z nich mają nawet nagrody i medale za odwagę, pokazując się z przodu i Wojskowego Zasługi.

Kazan Suvorov Wojskowa Szkoła uzupełniane w czasie młodzi oficerowie Głównego Kadr Dyrekcji Komitetu Obrony. wysyłane także sierżantów od Wydziału rezerwowy 46 piechoty.

Pierwsze lata

Pierwsze połączenie w ścianach IED (Kazan) zadzwonił spadek 1944. Badanie rozpoczęło się w październiku, a oficjalnie został dni od jego otwarcia w dniu 8 listopada. W tym dniu w 1944 roku, było uroczyste otwarcie i przekazanie Sztandar szkoły przy głównym placu Kazana.

W 1947 roku, Kazan IED odbiera tuzin koni do jazdy konnej i jeździeckich biznesu. Następnej wiosny, zespół szkoła zdobyła roczne lekkoatletyka City Marathon i zdobył nagrodę lokalnych sportu w fizycznej komisji edukacji. Od 1948 roku, przedstawiciele IED stale brał udział w tym konkursie i wygrał, tracąc pierwsze miejsce tylko cztery razy zespoły szkół miejskich.

W lecie 1949 roku na pierwszym moskiewskich Gry szkół wojskowych i Suworowa Związku Radzieckiego na siódmym miejscu był zespół z Kazania IED. Szkoła zajęła pierwsze miejsce w boksie w mistrzostwach.

Pierwsi absolwenci i dalszy rozwój

Po raz pierwszy od końca kadetów szkół pogratulował lato 1949. Po treningu, stały się one dobrze wyszkolonych oficerów. Wszystkich pierwsi absolwenci było 65 osób.

W 1951 roku, decyzja komenda szkoła dotyczące ogólnych opłat. Odtąd zaczynają się odbyć nie w parkach w pobliżu budynków szkolnych i obozów garnizonowych. W pierwszej kolekcji firmy uczestniczyć, którzy przygotowują się do wydania. Później dołączył do nich wszystkich grup szkoły.

W nowej szkole w 1955 roku w Kazaniu IED przeniesiono 56 osób z dwóch zlikwidowanych szkół wojskowych: Szkoły drugie metropolitalnych na przygotowania artylerii i wojskowej szkoły przygotowawczej w Kazaniu. W następnym roku, 1956, dwie kolejne szkoły Suvorov były zamknięte: Kuibyshev i Stalingrad SVU, a uczniowie były przenoszone do innych miejsc nauki. 29 osób dołączyło do grona szkoły w Kazaniu.

W tym samym roku, szef Kazan Suworowa Szkoły Wojskowej zatwierdza wprowadzenie obowiązkowego szkolenia dla całej nauki języka francuskiego. Program edukacyjny jest przepisany, pewne zmiany organizacyjne. Na przykład, oficerowie personelu poleceń szkolono francuskim lub stopniowo zastępowane przez tych, którzy swobodnie jest jej właścicielem. Dla szybszego i jakościowych badaniach użyliśmy wszystkich dostępnych środków – kadetów wolno czytać książki i czasopisma w języku francuskim. Szkoła cały personel został również sporządzony do aktywnego studiowania nowego tematu. cotygodniowe imprezy był „Dzień Francuski” w murach uczelni – wszyscy mówili do siebie tylko w języku francuskim w tym dniu. Ponadto dokonano zmian szkolenia Termin i wstęp do Kazan Suworowa Szkoły Wojskowej. Wstęp do studiów wojskowych zostało przeprowadzone od 4 klasy szkoły średniej. Jednak szkolenie w IED był jeden rok dłużej w porównaniu do tradycyjnych szkół i 7 lat.

Pod koniec 1950 roku dekretem Ministerstwa Obrony kadetów kraju, począwszy od 4 klasy, mogą przyłączyć się do pionierskiego społeczeństwa. W 1963 roku, zasady dopuszczenia znowu się zmienia. Teraz szkoła otrzymała młodych ludzi, którzy ukończyli 15 lat po zakończeniu ósmej klasie szkoły średniej, czas szkolenia jest zredukowany do trzech lat, aw 1969 roku – do dwóch. W 1963 roku, zatrzymuje także pogłębionej analizy języka francuskiego.

Nagrody i osiągnięcia IED

Kazan Suvorov Wojskowa Szkoła w ciągu 25 lat swojej działalności miał 6 nagród z Naczelnego Dowództwa Armii Radzieckiej do skutecznego działania w zakresie edukacji i szkolenia wykwalifikowanych funkcjonariuszy personalnych. W 1971 roku Red Banner of honor idzie do szkoły o zwycięstwo w szkołach wojskowych za jakość szkolenia i dyscypliny. W okresie od 1970 do 1973 roku przyznano honorowy sztandar organizacji Komsomołu Tatarstanu na organizację imprezy dla szkół w kształceniu wojskowo-patriotyczne z młodości.

Na początku lat 1970 i 1990, kadeci Kazania wygrać w imprezie sportowej w szkołach wojskowych szkoleń. A Siatkówka Mistrzostwa All-rosyjskiej w 1995 roku, jak faceci wygrywają miażdżące zwycięstwo.

W okresie od 1987 do 1990 roku we wszystkich krajach VCA w obowiązkowym programie obejmowały badanie Dari, mówiony przez narody systemie górskim Pamir. Było to spowodowane działaniami wojskowymi w Afganistanie, gdzie w tym czasie podawali radzieckich sił zbrojnych.

Od 1992 ponownie zmieniono kolejność szkoleń w Kazaniu IED. chłopcy przyjęć nadal przeprowadzane po zakończeniu ósmej klasie, a żywotność wzrosła ponownie do trzech lat.

W 2002 Suworowa porażki na dorocznym przekaźnika miasta i zająć drugie miejsce w Suworowa Games.

obecnie

W Kazaniu szkoły wojskowej zatrudnia 40 nauczycieli. Wiele z nich dały szkolenia w szkole dla ponad dwóch dekad. Profesjonalizm i doświadczenie kadry dydaktycznej stale rośnie. Prawie wszystkie z nich posiadają najwyższą kategorię wychowawców. A niektóre – lub honorowych tytułów honoris Nauczyciela Rosji i Republiki Tatarstanu. dyrektorzy szkół są zainteresowani w podnoszeniu poziomu kwalifikacji kadry dydaktycznej, dlatego zachęca pracowników do dodatkowego szkolenia.

Wyniki mówią same za siebie – wielokrotnie kadeci z Kazań wygrał All-rosyjski Olimpiada matematyki, pozostawiając drużynami z innych szkół Suworowa.

Proces nauczania i struktura jednostki

Szkolenie składa się z dziewięciu dyscyplinach. Wśród nich znajdują się przedmioty ogólne, które są uczniowie w szkołach średnich, a także dodatkowa nauka wojskowa i wzmocnione fizyczne, wiertarka i przygotowanie ogień. Kadeci uczą statut Sił Zbrojnych. Każdego roku, zdobywając sześć spółek przyszłych oficerów. Standardowe badanie tydzień obejmuje 35 godzin akademickich do dyscypliny obowiązującej i nie więcej niż 3 godziny tygodniowo dla dodatkowych badań.

Do dyspozycji IED Kazaniu (obszary zdjęcia i budynki są w przeglądzie) wynosi około 20 biurowce i budynki gospodarcze. Całkowita powierzchnia użytkowa wynosi 29 000 metrów kwadratowych. metrów. Jednostka szkolenia budują publiczność oraz pokoje wyposażone laboratorium, jak również do pracy w chemii i fizyce, warsztaty (techniczne i stolarskich), pokój pistoletu, biblioteka, jadalnia, garaż i innych urządzeń technicznych.

zadania IED

Głównymi priorytetami szkół Suworowa jest przygotowanie młodych ludzi, którzy chcą poświęcić swoje życie do służby w siłach zbrojnych. Po ukończeniu oni kontynuować naukę w wyższych wojskowych instytucji edukacyjnych. Studia w VCA podnosi poziom kulturalny i intelektualny uczniów, jak również rozwijanie moralności, wytrzymałość fizyczną, stabilność moralnym. Oczywiście College pomaga rozwijać umiejętności organizacyjne w młodym wieku, odkrywa potencjał do dalszego szkolenia wojskowego, wzbudzając uczucia patriotyczne dla jego kraju, uczy dyscypliny, kadetów osobiste poczucie obowiązku, koleżeństwa i lojalność wobec swego powołania.

zajęcia pozalekcyjne i hobby kadeci

Dla ogólnego rozwoju przyszłych oficerów są nauczane lekcji muzyki, zaangażować ich studiowania literatury krajowej i zagranicznej oraz art. Club IED są lekcje śpiewu, pogłębione studium języków obcych, a także sala taneczna. Ponieważ chłopcy są specjalistami w zakresie poradnictwa zawodowego, aby pomóc im wybrać ich przyszłego zawodu. Przez szkoły budynek sąsiadujący teren parku około 13 hektarów. Obszar ten, wraz ze wszystkimi kwartałach gospodarczych i bytowych, do przeniesienia własności posłów instytucja Ludowych Republiki Tatarstanu.

obóz szkole znajduje się 11 km od miasta. Są to wszystkie klasy kadetów wojskowych i szkolenia przeciwpożarowego przeprowadzonych w okresie zgrupowaniu. Materiał i techniczne podstawy APC posiada niezbędną ilość broni dla kadetów szkoleniowych w okresie obozu. Uczą się również stosowanie urządzeń telekomunikacyjnych, inżynierii, prowadzenia oraz pierwszej pomocy.

Widzowie i sale lekcyjne wyposażone we wszystkie niezbędne materiały dydaktyczne oraz zaplecze techniczne. Specjalna zaletą jest obecność i stałe aktualizowanie informacji oraz sprawy stoi w pomieszczeniach budynku edukacyjnego. Inspektorat Ministerstwa Obrony zauważyć wysiłki podejmowane dla pracy wychowawczej z uczniami w Kazaniu Suworowa Szkoły Wojskowej. Recenzje audytorów prawie zawsze dodatnie, inspirować i dać impuls do dalszego rozwoju.

70. rocznica IED

W 2003 roku rozpoczęły się remonty głównych IED budowlanych. To był malowany i odnowione fasady. Później uporządkować, a także budowę jadalni. Wewnętrzne prace wykończeniowe i remontowe na nieaktualne komunikacji Komentarze zostały przeprowadzone. Wymiana wyposażenia łazienek. Klatki schodowe, korytarze, pomieszczenia, budynek szpitala, punkty kontrolne również spowodowało w należytym stanie technicznym, w ramach przygotowań do wypoczynku „70 lat w Kazaniu bezprawie” w 2013 roku. Nie pozostanie bez uwagi i okolic. Na placu apelowym na budowę nawierzchni asfaltowej zastąpiona, siłownia przeszedł kapitalnym remoncie. I był tam boisko do piłki nożnej dla rekreacyjnych i konkurencji wśród studentów.

W całej swojej egzystencji, absolwenci stały się niemal 13.000 osób. Te dostaliście tutaj nie tylko wykształcenie, ale także edukację patriotyczną. Dla nich pojęcie „honoru”, „miłość ojczyzny”, „duma” – nie jest pustym frazesem. Prawie wszyscy absolwenci szkół Suworowa są zapisani w wyższych wojskowych placówek edukacyjnych i decydują się połączyć swoje życie do służby wojskowej. 70 lat Kazań IED i nauczyciele mogą być dumni. Z murów instytucji lewej: 9 osób, które otrzymały tytuł Bohatera Federacji Rosyjskiej i ZSRR; więcej niż 50 wyżsi dowódcy wojskowi. Wiele osób decyduje się na prowadzenie działalności badawczej w przemyśle kosmicznym, w dziedzinie zaawansowanych osiągnięć militarnych i technologicznych, a także w dziedzinie matematyki i fizyki. Ponad dwieście absolwenci uczelni mają doktorat lub kandydatów do lekarza.

Liczba kadeci

Absolwenci i nowicjusze faceci uważają za zaszczyt, aby przejść przez szkołę odwagi. Atmosfera koleżeństwa, przyjaźni prawdziwy mężczyzna wzmacnia morale żołnierzy przyszłości. Oto wczoraj chłopcy w oczy zamieniają się w ludzi. Chłopcy z dumą mówić o swojej szkole, chwalił bazy materialno-technicznej i świetny personel oficer nauczania. Wszystko za jednym zastrzeżeniu, że tutaj zdobywają cenne umiejętności i prawdziwego życia wojskowego. Nie ma, być może, nikt młody chłopak, który będzie żałować, że studiował tutaj.

Kazan Suworow Military School. dostawa

Study in IED pozwolił chłopcom nie starsze niż 15 lat po zakończeniu ósmej klasie szkoły średniej. Muszą przejść badania lekarskie i spełniają wymagań niezbędnych do połączeń przychodzących i stanu fizycznego, moralnego i umysłowego. Przyjęli młodego człowieka, który studiował w języku obcym w szkole. Specjalne świadczenia są nieletnie sieroty lub dzieci, którzy nie mają z różnych powodów rodziców. Ta kategoria wnioskodawców jest po indywidualnych rozmów bez egzaminów wstępnych. Jedynym warunkiem jest dobry stan zdrowia.

O przyjęcie musi złożyć: pisemną zgodę rodzica kandydata (prawnych opiekunów), prywatnego wniosku o dopuszczenie, krótkie życiorysy, kopie dokumentów (świadectwo urodzenia, polityka), 4 zdjęcia 3×4 z miejsca dla prasy w prawym rogu, historii choroby i wyników badań, zaświadczenie o składzie rodziny zamieszkania, jak również dokumenty rodziców i ich kopii. Jeśli istnieją korzyści (dzieci-żołnierzy, z rodzin niepełnych i tak dalej. N.) Konieczne jest zapewnienie odpowiednich dokumentów uzupełniających. Po odebraniu sieroty muszą mieć dokumenty z aresztu powierników lub osób reprezentujących małoletniego.

Egzaminy wstępne odbywają się w sprawie wymagań dla absolwentów 8 klasie. Z każdym przychodzącym przeprowadzonego przesłuchania określić moralne i psychologiczne cechy wnioskodawcy, a potem – dwa pisemne egzaminy z matematyki i języka rosyjskiego. wydajność Szkoła jest również brany pod uwagę przy przyjęciu do szpitala. Ponadto, chłopcy muszą być testowane pod kątem wytrzymałości fizycznej. Obowiązkowe normy wręczając w biegu na krótkich i długich dystansach i ciągnąc się na pasku.

czas komisji selekcyjnej działające od 1 do 15 sierpnia.