564 Shares 6608 views

Kamica nerkowa u kotów: kto jest winien i co robić

Kamica nerkowa u kotów – choroba, która staje się coraz bardziej powszechne dzisiaj. Ta diagnoza może spowodować wiele problemów, aby właściciele meow włochatych stworzeń. Statystyki wskazują na wysokie prawdopodobieństwo śmierci, która zmusza do rozważenia tego problemu poważnie. Jeśli koty byli posłowie i mógł mówić – to oni zdecydowanie uchwalił ustawę, która wymaga od wszystkich „koshkovladeltsev” know i przestrzeganie podstawowych środków zapobiegania tej podstępnej choroby.

W międzyczasie, cała odpowiedzialność za przyszłość spoczywa wyłącznie na Fuzzies świadomych towarzyszy, którzy ofiarnie kochający swoje zwierzęta mają obowiązek chronić je od cierpienia fizycznego i stresu psychicznego.

Teraz w przedmiotowej sprawie. Powody, dla których istnieje kamicy moczowej u kotów może być trochę. Najbardziej prawdopodobne powody weterynarzy zadzwonić niezdrową dietę, siedzący tryb życia zwierzęcia, otyłości, chorób zapalnych. Moczowej u kotów może być także spowodowany przez brak wody w diecie lub wysokiej zawartości wapnia w nim. Choroba dotyka głównie koty kim moczowodu węższa i bardziej kręta niż u kotów. W tych gatunkach zwierząt nie ma znaczenia. W zagrodzie kotów jest chorobą praktycznie nie występuje.

Objawy kamieni nerkowych u kotów może być inna. Muszą wiedzieć, aby nie rozpocząć choroby do momentu, w którym nic nie można już zrobić. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na zachowanie zwierzęcia. Pierwsze znaki ostrzegawcze – tam krew w moczu, kot jest stale stara się pomóc, odmawia jedzenia i wody, prawie zatrzymuje się w ruchu, przy oddawaniu moczu krzyczy z bólu, może on próbować oddać mocz w nietypowych miejscach. Ważne jest, aby nie tracić czasu. Wizyta weterynarza pomoże Ci zdiagnozować i ewentualnie na tym etapie, aby poprawić sytuację bez operacji.

Poważniejsze stadium choroby – wszystkie z powyższych objawów plus wymioty, drżenia, drgawki. Jest to wyraźny sygnał, że nerki zwierzęcia nie usuwają mocz, to wchodzi w krew i występowanie ciężkiego zatrucia organizmu. Jeśli chcesz uratować życie kota – należy natychmiast skontaktować się z lekarzem weterynarii. Tutaj konto jest już na zegarze. Zwlekanie może doprowadzić do rychłej śmierci kota.

Teraz kilka słów na temat tego, co zrobić. Najlepszym rozwiązaniem tego problemu – to nie jest stworzenie. Jeśli twój kot jest narażony na ryzyko (Tani suchą żywność lub pasza średniego segmentu cenowego, kot był leczony kamicy) – zalecany co najmniej raz na sześć miesięcy, miesięcznego kursu specjalistycznego leczenia i-profilaktyczny pokarm dla układu moczowo-płciowego. Korzystnie co najmniej raz w roku, aby odwiedzić weterynarza i zrobić moczu.

Co jeszcze trzeba zrobić, aby kamicy moczowej u kotów nie powstać: Przede wszystkim trzeba monitorować reżim wody – woda powinna być zawsze, musi być świeże i czyste. Należy zwrócić szczególną uwagę na jedzenie. Objawy kamieni nerkowych u kotów rozwijać z ciągłym użyciu taniego suchej karmy (do 100 rubli za kilogram). Niezależnie od producenta i sugeruje nazwa, są doprowadzanie nadmiaru zawierać sztuczne środki smakowo-zapachowe, konserwanty, barwniki. Z biegiem czasu, wzmacniacze smaku mogą powodować uzależnienie (koty nie zrobić kolejny posiłek).

Ale to nie jest najgorsze. Szeroko publikowane tani kotów prowadzić do zaburzeń metabolicznych, fosforu i sole magnezu i innych minerałów krystalizacji w drogach oddechowych, co powoduje – kamicy moczowej u kotów. Objawy Was już wie.

Kamica nerkowa u kotów nie będzie się rozwijać, jeśli nie „zabić” Pet tani kotów, jeśli wiesz, że objawy choroby i płacić bardzo niewiele uwagi do terminowego prewencji.