635 Shares 3746 views

Najgrubszych koty świata. Najinteligentniejszych ras kotów. Największe koty domowe. Najszybszy kot na świecie

Jesteśmy przyzwyczajeni do kotów. Złapią myszy, cichy pomruk na kolanach i lekkomyślnie bawi się z dziećmi. Duże i małe, ręczne i niezależne – każda z tych futrzany zwierzę jest wyjątkowy. Dziś skupimy się na najczęściej najwyżej o kotach i kotów, które nie są jak inni.


Jak koty stały się gospodarstwa domowego

Jego historia sięga przypadku epoce faraonów (około 6000 lat temu). To było w starożytnym Egipcie koty były czczone jako boskich istot. Jednak ostatnie prace wykopaliskowe ujawniły resztki kociaka w dużo starszej pochówku na Cyprze. Okazuje się, że najstarszy kot na świecie żyło z osobą już 9,5 tysiąca lat temu. Obecnie średnia długość życia zwierząt wynosi około 15 lat, ale są prawdziwymi stulatków. Na przykład w Wielkiej Brytanii kot o imieniu Puss żyłem przez 36 lat, co czasami jest średnią nawet dla człowieka.

Choroba XXI wieku – otyłość u kotów

Te zwierzęta są bardzo lubiący kręci się wokół stołu, prosząc wyśmienite kawałki. Ponadto, w przeciwieństwie do uczciwych i porządnych psów, kotów ukradkiem i odpowie na sprawy (instynkt drapieżnika) odebrać pazurami łapę, która jest na stole. Dlatego najgrubszych koty zwykle nie są w świecie przedstawicieli jakiejś szczególnej rasy: było gospodarze włączyć zwierzaka do otomana spaceru.

Waga puszyste piękno i przystojny wpływów i stylu życia. Według statystyk, koty mieszkające na wsi lub w sektorze prywatnym nie cierpią z powodu dodatkowych kilogramów. Ich życie jest bardziej harmonijny: wieczorem iść na polowanie, a także charakteru i wrócić do domu i jeść mleko i położyć do łóżka cały dzień. Najgrubszych koty na świecie żyje w domach, gdzie aktywność fizyczna jest ograniczona, a wszystko jest polowanie na marsz do kuchni.

Często właściciele przynosi kłopoty godowym, gdy kot zaczyna wykazywać troskę, miauczy głośno i często, nazywając mężczyzna. Obecnie istnieje wiele leków, które są przeznaczone do gaszenia aktywność seksualną zwierzę, ale niestety wszystkie są hormonalne. Zatem najgrubszy kot świata, nazwany Kathy (który mieszka w Rosji), szybko zaczęła przybierać na wadze tylko po otrzymaniu takich funduszy. Jego ciężar – 23 kg, o długości ciała – 69 cm, a szerokość pasa – 70 cm kostek Edakii chodzenia .. Nawiasem mówiąc, nawet w obecności kota w domu, starając się rozpocząć związek z nim biedny facet nie podjął.

mistrzowie wagi ciężkiej

Oczywiście, nie wszystkie wyróżniają ich wagi zwierzęta wprowadzić Księgi Rekordów Guinnessa. Dzisiaj, w kategorii „Najlepsze tłuste koty na świecie” prowadzi zwierzę o nazwie Himma (dziewczynka). Ona mieszka w Australii, a zmarł w 1986 roku w wieku 10 lat. Jego masa 21,3 kg.

W Danii, gdzie znajduje sześcioletni kot Tulle, waży 19,2 kg. W Nowym Jorku, żłobek był przystojny rudzielec o imieniu SpongeBob, jego waga i rolki wynosi 17 kg. W tym przypadku, najgrubszych koty na świecie są absolutnie zdrowe i zyskał tyle nadwagi są one wymagalne własnego lenistwa. Obie traktuje i sadzone w diecie, ponieważ masa ciała w punkcie krytycznym. Thule właściciele mówią, że ich zwierzę jest kochany tylko do snu. Wszyscy goście otrzymali stałą plątaninę futrzany podnóżku. On nawet nauczył się toczyć z miejsca na miejsce, aby po raz kolejny nie wstać.

Z natury nie odchodź

Raskormit absolutnie żadnego zwierzęcia. Zatem najgrubszy kot na świecie, mieszka w Kijowie, waży 20 kg i nie należą do żadnej rasy. Ogólnie rzecz biorąc, najbardziej mocny Rozpatrywane koty brytyjskie i perskie. Dostojny i spokój, mogą spędzać godziny leżąc na kanapie i nadal mają dobry apetyt. W grupie ryzyka i wykastrowane zwierzęta domowe: po zabiegu, zaczynają przybierać na wadze szybko. Aha, i ciekawy jak przerzucanie na wybór sieci „Większość tłuszczu koty świata” … Photo Puszysty leniwy czasami powodować bolesność, ale za to istnieje poważne zagrożenie dla życia i zdrowia zwierzęcia.

Prowadzić wagowych największych członków rodziny. Ten coon Maine (10 do 15 kg) lub Asher (około 14 kg). Ale ich ciała są w pełni proporcjonalne i wskaźniki są w normie.

Dzieci kot świata

Najmniejszy można uznać kot singapurski. Układy te ważą od 1,5 do 2,7 kg. Wykwintne piękno, nie są często spotykane na rynku rosyjskim. Inne miniaturowy rasy – jest konkod: waga około 2 kg, o długości około 55 cm Living głównie w Argentynie i Chile ..

Hodowle którzy rozmnażają tych gatunków, mamy trochę, tak aby spełnić przedstawiciel handlowy za niska cena jest prawie niemożliwe. Importowane z zagranicy z kilku dobrych uczynków może przynieść dobre dochody. Są chwile, kiedy rasowy kot rośnie rekord mała. Tak więc, Himalayan-perski kot, żyjących w Stanach Zjednoczonych wynosi tylko 7 cm, na ramieniu, przy czym korpus i jego długość nie przekracza 19 cm.

Świat kotów są bardzo zróżnicowane, ma bardzo długie i cienkie przedstawicieli. Często łączy te dwie cechy są takie same rasy. Jasny przedstawiciel – Savannah Kot rasy. Wdzięczne stworzenia osiągnięcia 45 cm długości. Ale znowu, rasowy przystojny obwodnicy ich koledzy Metysów. W 1997 roku, Szkocja odnotowano w Księdze Rekordów Guinnessa kota imieniem Snoubi (103 cm długości i 33 wysokości).

IQ futrzane zwierzaki

Obiektywnie mierzyć intelekt człowieka jest wystarczająco trudne, z kotami tym bardziej trudne. Oczywiście, dla każdego właściciela jego ulubionym jest najlepszy. Aby zidentyfikować najbardziej inteligentnych ras kotów, przeprowadzono różne eksperymenty, na przykład, pokazać zwierzęciu swoją ulubioną zabawkę, a następnie ukryć go z tyłu ekranu. Jeśli wskazówka zwierzę, aby przejść do jego inteligencji przyrównuje do poziomu polutoragodovalogo rozwój dziecka. Jeśli nadal patrzeć na hoście lub miauczy, żądając zwrotu zabawki, następnie umysłowych nieznacznie niższa lub wyższa niż zwykłego uporu.

Spędziwszy wiele eksperymentów, hodowcy dokonały następujących wniosków:

1. Sphinx lub nagi kot, zajmuje pierwsze miejsce w umysłowych, pomimo faktu, że jest to najzabawniejsza kot na świecie. Pet minimalizuje kłopotów życia codziennego, nie rzucić, nie powoduje alergii i ma naturalny zapach. Kociaki szybko przyzwyczaić się do toalety. Oni nigdy nie porysować lub bite. Wspaniała szybko wyszkolony, łatwy do nauczenia polecenia i może działać w cyrku. Mogą bawić się w chowanego i catch-up, tak że dziecko będzie zajęty przez długi czas. On nie jest zagrożony (oczywiście, jeśli nie zaszkodzi zwierzęciu), bo to jest – a nawet najmilszy kot.

2. Pierwsze miejsce wspólnie z sfinksów balijski kot. Wywodzi się ono z Siamese rasy, ale hodowla przyznało jej luksusowe włosy. Łatwe do nauczenia się wielu sztuczek, nie wymagają szczególnej opieki, towarzyski i ciekawy.

3. Bengal – kolejna niesamowita skała. Bred hybryda krajowych i kotów dzikich, wspaniały pantery, miły i sympatyczny.

4. Trzecie miejsce dostał Rasa: Rosyjski niebieski, egipski Mau, syberyjskiej, norweskie leśne i wiele innych.

Jak widać na liście liderów – koty, inną aktywność i naturalną ciekawość. Spokojny i flegmatyczny perski, Himalajów i egzotyczny krótkowłosy były na końcu rankingu.

Delikatne, mrucząc kreacje. Jak wybrać kota

W rzeczywistości, sekret jest prosty: najbardziej kochający koty są tylko kochających właścicieli. Jeśli dać zwierzęciu jego czułość i opiekę, dzień po dniu, będzie odpowiadać w naturze. Koty mściwy wystarczy, raz bardzo obrażony, to będzie dużo czasu, aby przyzwyczaić się do was, zanim znowu uwierzyć. Chcesz najbardziej delikatny i miły stworzenie świata? Weź kota z ulicy. Zdradził, będzie ona zawsze będzie wdzięczny za ratunek.

Jeśli wybierzesz swoje własne zwierzątko, czystej krwi, najbardziej czuły cat – rosyjski niebieski, Sfinksa, birmański, Cornish Rex. Musimy zrobić dodatki na fakt, że w każdej rasy istnieją indywidualne osobowości z własnym charakterem. Kochasz swojego zwierzaka jak on.

Często wstaje, by tak rzec, przeciwny pytanie: „a co koty najbardziej agresywna i zła” Rzeczywiście, nie ma o czym myśleć. Proszę sobie wyobrazić: dumną łożysko, tajemniczy wygląd, demonstracyjny niezależność, a jeśli coś pójdzie nie tak, pazury i kły, aby przejść! A jeśli w domu jest małe dziecko, powstaje bardzo dotkliwie pytanie. Gatunki te należą wielkie Siamese. Niesamowity koloryt i wspaniałe niebieskie oczy są często decydujące w wyborze kociaka. Ale te „książęta” i „księżniczki” bardzo wolność, będą one pochodzić z rąk tylko wtedy, gdy oni sami chcą, i nie pozwoliłoby na przeprowadzenie własnego ogona!

Dla umiarkowanie agresywna obejmują Maine Coon i Brytyjskich. Z nich możliwe jest zorganizować, jeśli nie jest zbyt wolności.

Wybór roku lub Która rasa jest najbardziej popularna?

Według statystyk, w tym rosyjski kot syberyjski. Jest to duży, silny zwierzę, które można bez szkody dla zdrowia, aby wytrzymać silne mrozy i ma doskonałe zdrowie. Podczas hodowli płaszcz zmieniło od gładka puszysty i miał duży wybór kolorów.

W pełni rozwijać przedstawicieli tej rasy późno, tylko do 5 lat. Dorosły osobnik waży 10-15 kg. Jest to najbardziej popularne koty całej Rosji, zarówno czystej i kundle. Bogaty płaszcz wymaga opieki, czesanie, co najmniej raz w tygodniu. Wiosną i latem, można przycinać kota. Te szlachetne piękno wyróżnia dobry charakter i łagodne nastawienie do właściciela. Dziecko może bezpiecznie bawić futrzany zwierzaka. Ale uwaga niesprawiedliwie boli kota – jest nie mniej mściwy niż przedstawiciela Siamese rasy.

Koty syberyjskie są zadowoleni pływać, więc kupić specjalny makijaż i mieć dziecko spędzić niezapomniany czas w łazience ze swoim zwierzakiem.

Najsilniejsze przedstawicieli rodziny kotów

Savannah (Usher) – rzadko można znaleźć w mieście – bardzo rzadki kot. Jest to lampart prawdziwy dom! Zwierzę jak on, a kolor i rozmiar. Nie być bezpodstawne: około 70 cm w kłębie, o wadze do 15 kg. Jest to silny, muskularny drapieżnik, ale jednocześnie czuły i posłuszny. Twoje dziecko będzie zachwycony wspólnych grach: rzucona piłka wraca z prędkością światła, ponieważ Savannah – to również najszybszy kot. Wygląd jest bardzo imponująca: wielkości średniego psa, zachowując całą zwinność i grację dzikiego drapieżnika, ona mruczy, wyciągnął się na łóżku lub skoków, wyrwać się z szafy i stoły. Jest to urocze zwierzę otrzymało swoje drugie imię na cześć bogini pogańskiej Aszery.

Drugi silny człowiek może być nazwany Maine Coon. Kup ten olbrzym znacznie łatwiejsze, nie są egzotyczne. Rozmiar nieco mniejszy od poprzedniego przedstawiciela, i ważą 12-14 kg. Piękne duże zwierzę, o bystrym oku i ciężkich frędzlami na uszach jak ryś. To największa krajowa koty świata wśród pospolitych gatunków.

Najciekawszym rasy

Oczywiście, urok – ustawienie subiektywny, każdy wybierze coś bardziej bliskiego jego sercu. Jednak ocena, jednak istnieje. Według licznych sondażach przygotował listę najbardziej preferowanych i najpiękniejszych ras kotów:

 • Turecki Angora – śnieżnobiały, długowłosa piękność. Często nie są „Harlequin”, którego jeden niebieskie oko, a drugie zielone.
 • Turetskiy Van – długie włosach kot, miękka w dotyku, na przykład kaszmir. Zwykle białe z czerwonymi paskami.
 • Norweski Leśny – zwierzę z dużej produkcji, wysokie masywne łapy. Przypomina Lynx grubą, długie i gęstą futra. Jednakże, bardzo cicha i spokojna.
 • Amerykański Maine Coon i sawanny. Bardzo duży kot z doskonałych danych konformacji.
 • Ceausu lub Nile kot. Ta względna rysia bagno. Unikalny kolor opalizujący, jasny wygląd, niezależna opinia, aw tym przypadku zwierzę jest bardzo przywiązany do swoich właścicieli.
 • Rasa Somali, jest to dość rzadkie. Grube i gęste futro stanowi „kołnierz” wokół szyi i „spodnie” na nogach. Ponadto, futro ma jeszcze jedną cechę: każdy włos jest malowany w kilku kolorach.
 • Ragdoll – wyhodowany w Kalifornii, przypomniał Persów, ale futro jest miękkie, jak króliki. Jest to jeden z najbardziej pacjentów ras na świecie.
 • Munchkin – niesamowite stworzenia, których nogi są trzy razy krótszy niż w przypadku innych kotów. Bardzo kochający i czuły.
 • Toyger – wygląda bardzo podobnie do tygrysów, kolor jest identyczny, ale są one niezwykle kochał-up.
 • Egipski Mau – tworząc bardzo elegancki! Na czole – rysunek w kształcie litery „M”, a koło uszu – w postaci «W». Oczy należy podkreślić dwie linie, które przypominają makijaż królowej egipskiej.

Oczywiście, nie wszystko jest skała, tym bardziej, tak brzydki przedstawiciele tych wspaniałych zwierząt po prostu nie zdarza.

Najdroższe rasy kotów

Jeśli jesteś zaangażowany w hodowli i utrzymania prywatnego przedszkola, jest wystarczająco ważną kwestią jest zakup zwierząt hodowlanych, potomstwo, które przyniesie dobry zysk. Prezentujemy listę najdroższych kotów dziś.

 1. Devon Rex – bardzo ciekawe przedstawiciele kota, trochę jak sfinks. Małe zwierzęta z krótkim, miękkim futrem, który wygląda jak zamszu i duże uszy. Bardzo mądry, łatwo przyzwyczaić się do zasobnika. Ponadto, ich sierść nie powoduje alergii. Koszt – od $ 400.
 2. Himalayan – piękne długowłosy zwierzęta. Kosztują od 500 dolarów.
 3. Szkocka krotnie – z innych gatunków, które różnią się strukturą w uszach, które są zagięte do przodu i w dół. Ponadto, te zwierzęta domowe nie mruczeć i skrzypienie. I jeszcze jedna cecha: uwielbiają siedzieć w nietypowej pozycji kotów, z prostym pleców i nóg outstretched. Cena waha się od $ 200 do 1500.
 4. Sfinks – łysy kot, bardzo zgrabna i zwinna. Właściciele są często zaskoczeni przez zdolność ich zwierzę przez długi czas zanikać w najbardziej dziwacznej postawy, jakby pogrążony w myślach. Koszt – od $ 400 do 1500.
 5. Maine Coon – jeden z największych kotów na ziemi. Długość ciała wynosi 1,2 m, a ciężar – 15 kg. Kolor z czarnymi paskami (nie zawsze, ale często) i ogromny, puszysty ogon, aby wyglądały jak szopy. Od 600 $.
 6. Elf – niedawno wyhodowany kot rasy całkowicie łysy, ze składaną skóry i dużych uszach, zakrzywione do tyłu. Od $ 2000.
 7. Amerykański Curl – długowłosa rasa, znamienny uszy, zwinięte jak rogi. Od 1000 $.
 8. Kot bengalski. Luksusowe futro lamparta kolor – główną zaletą tej rasy. Od 1000 do 4000 $.
 9. Kao-mani, starożytnej rasy Thai. Od 7000 $.
 10. Ceausu – skrzyżowanie kota domowego i rysia bagnie. Bardzo rzadkie zwierzęta, niesamowite z łaski i towarzyskość. Od $ 8000.
 11. Savannah – najbardziej kosztowny w świecie pussy skrzyżowaniem afrykańskiej Serval i kotów domowych. Elegancki, duże zwierzę, prawdziwy dom lampart. Koszt zależy od klasy kotek, począwszy od $ 4000 do 22.000.

To jednak nie wszystko Najczęściej większość kotów, które mieszkają blisko nas. Z pewnością każdy z was może rozszerzyć listę o swojego zwierzaka. Duży czy mały, puszysty i gładkie włosy, czekają na nas pracować i mruczeć szczęśliwie, pławiąc się w kolanach. Być może jedyną cechą, która musi zostać skorygowany, to ciężar swojego zwierzaka. I nie dotknie tytuł „najgrubszym kota”. Zdjęcia, oczywiście, może być zabawne zwierzęta z błogosławiony Mordechaj, zacieki na kanapie, ale w rzeczywistości ma nadwagę często prowadzi do przedwczesnej śmierci zwierzęcia.