608 Shares 9800 views

Co powinno być akwarium dla czerwonych żółwi

Akwarium dla czerwonych żółwia – mały ekosystem, które mogą być tworzone w domu własnymi rękami. Wybór rodzaju i wielkości akwarium, trzeba wziąć pod uwagę wielkość dorosłego zwierzęcia, a zwłaszcza z jego ciała. Ten pływający gad, który, oprócz wody, ma zasadnicze znaczenie dla kraju, gdzie będzie on ogrzewany i UV opaleniznę. Część ziemia powinna wynosić co najmniej 25% w klatce. Powinno być dobrze zamocowane i lepiej jest trzymać się podstawy sztucznego stawu, zwłaszcza jeśli istnieje kilka żółwi.


Objętość wody w akwarium – jest to jeden z najważniejszych momentów, które powinny być traktowane ze szczególną starannością. Red błotna suwaki przesunąć i pływać głównie pod wodą, gdzie czują się bezpiecznie, czasem przez długi czas wydatków na dole. Ponadto, mniejsza ilość wody, tym większa staje się brudna, przez co traci dekoracyjność klatki i żółwia może być po prostu choroby. Dla małych zwierząt wielkości 10 cm wystarczy 100 litrów wody. A o objętości przestrzeni powietrznej i lądowej terrarium powinna wynosić około 150 litrów. Wraz ze wzrostem akwarium zwierzęcym czerwonymi uszami suwaki musiały być zastąpione przez większe. Im więcej wody w stawie, tym dłużej zachowują czystość i przejrzystość, a tym bardziej komfortowo poczują żółwia.

Przez układ działki też należy podchodzić z należytą starannością. Tworząc wysepkę dla czerwonych żółwia, pożądane jest zapewnienie wygodnego podejścia do nich. Plaża nie posiada strome, to lepiej, jeśli jest on wyposażony w drabinę lub drabinę z miniaturowego trudne, ale nie zarysować powierzchnię. Może to być również duży kamień lub groty, które stoki stopniowo wyrównać na samym dnie akwarium. Powyżej gruntu jest światło ultrafioletowe, na którego Żółwiak sucha, ciepła i opalania. Jeśli optymalna temperatura wody w czerwonych żółwia około 25-280S, a następnie na obszarze powinno być o kilka stopni wyższej. Wyspa należy umieścić około 30 cm poniżej krawędzi klatki, czy zwierzę może wyjść i biegać.

Dokonywanie akwarium dla czerwonymi uszami suwaków, trzeba wybrać bezpiecznych materiałów bez ostrych krawędzi i narożników, które stwarzają potencjalne zagrożenie dla zdrowia zwierząt. Gleba wykładając dno, nie powinna być zbyt mała, ponieważ żółwie połknąć czasami, a poza tym on szybko staje się brudny i słabo sprzątane. Lepiej jest użyć kamyków frakcja 5-6 cm. Żywe rośliny w terrarium takie używanie nie jest konieczne, ponieważ żółwie są bardzo szybko zjedzone. Starają się żuć i sztuczny wodorosty, ale zdając sobie sprawę, że było niejadalne, szybko tracą zainteresowanie nimi. Dlatego w podwodnej części z tworzyw sztucznych mogą być instalowane lub jedwabne rośliny z obciążnikami na dole, aby żółw nie mógł podnieść je z ziemi. Na górnej jest również możliwe umieszczenie sztucznych pnączy. Ponadto dekoracji terrarium może służyć do wielu rozdarcia, grot, dziwacznych skał i innych elementów, które uczynią staw piękniejsza i bardziej naturalne.

Akwarium dla żółwia czerwono-muszą być utrzymywane w czystości, ponieważ stan wody zależy od stanu zdrowia zwierzęcia. Oczyszczanie wody za pomocą różnych filtrów, które pozwalają utrzymać jakość w normalnym stanie. W terrariach lepiej użyć filtrów zewnętrznych, ponieważ wewnętrzne zawiesin szybko zatkany i tracą swoją skuteczność. Ponadto, w celu utrzymania równowagi ekologicznej w akwarium trzeba regularnie (raz w tygodniu) wymiana połowy objętości wody.

W trosce o czerwonymi uszami suwaków, jak również dla każdego innego zwierzaka, to wymaga pewnego wysiłku. Ale terrarium czystą wodą, malowniczej dole i zdrowych zwierząt – to fascynujące widowisko, które jest warte czasu i wysiłku.