445 Shares 5986 views

Glony w akwarium: rodzaje i ich kontrola.

Algi zielone oznaczają wzrosty lub brązowego, które są utworzone na powierzchni rośliny. Można również powiedzieć o nich, że są organizmami, które wytwarzają chlorofil fotosyntezy, w pewnym stopniu przypominają one rośliny. Ale w rzeczywistości, glony w akwarium – szkodnika, dlatego nazywamy je błędnie roślin.


Kiedy te organizmy zaczynają szybko rosnąć, przynoszą wiele troski nie tylko dla początkujących, ale także doświadczonych akwarystów. Z reguły, intensywny wzrost glonów dotyczy dużej ilości światła, jak i organiczne, znajdujący się w akwarium. Na przykład, jeśli procesy ryb Wymagana ilość pożywienia dla wzrostu roślin i zielonym lub brązowym narastanie będzie dość łatwo się dogadać.

Glony w akwarium w wyglądzie nie są tak atrakcyjne, i pozbyć się ich jest bardzo trudne. Nie jest tajemnicą, że nawet małe kawałki takich organizmów jest częścią ekosystemu, a zatem są w stanie odbierać energię z różnych źródeł w akwarium.

W przypadku, gdy masz w zbiorniku utworzonym tzw maty glonów, zaczynają się mnożyć i konkurować z roślinami, zabierając wszystkie składniki odżywcze , które on zawiera. Aktywny wzrost organizmów fotosyntetycznych zazwyczaj odbywa się raz w roku.

Glony w akwarium różne gatunki. Narośle o różnych kolorach, które są, o których mowa w artykule, a może przynieść korzyści dla Ciebie i ryb. Gdy akwarium wystarczająco wysoki poziom składników odżywczych, które absorbują nadmiar ich część, która z kolei sprawia, że do czyszczenia wody. Tak więc, proces ten ma pozytywny wpływ na organizmy żyjące w akwarium.

Ponadto Glony w akwarium są miarą tego, w jakim jest stanie. Z tego powodu, nie tylko używać chemicznych środków do zwalczania tych szkodników. Lepiej jest użyć metody „naturalne”. Ponadto, stosowanie środków chemicznych może powodować stres dla mieszkańców akwarium.

Tak szkodliwe wzrosty są zielone, czerwone, brązowe (okrzemki), niebiesko-zielony.

Zielone glony w akwarium są długie zielone nitki. Tak, że są one aktywnie rośnie, potrzebują dużo słońca. Należy zauważyć, że takie organizmy są często szkodliwe dla roślin dlatego, że biorą od nich wszystkie składniki odżywcze. Ale jest sposób na radzenie sobie z nimi: mechaniczny lub specjalnego traktowania ryb – glony.

Pływające glony zielone przypominają zielone zatsvetshuyu wody. Zaleca się, aby radzić sobie z nimi uciekać się do częstych zmian wodnych. Można również użyć algicyd.

Jeśli znajdziesz się na ściankach akwarium zielone kropki, to także jeden z przedstawicieli zielonych glonów. Radzić sobie z takim zagrożeniem przy użyciu ślimaki, ryby, jedzenia tych organizmów, lub skrobaki.

Brązowe glony w akwarium wyglądać brązowego śluzu rosnące na kamieniach, gleba, szkła, a nawet roślin. Dla glonojadów jest jednym z ulubionych przysmaków. Należy zauważyć, że im wyższy poziom ochrony, tym mniejsza ilość takich naroślami.

Uważane są za najbardziej szkodliwe sinice, w przeciwieństwie do zwykłej zieleni, są one w stanie produkować substancję jest bardzo toksyczny dla ryb. W tym przypadku wzrost tych organizmów jest dotkniętych silnym oświetleniu, a także dużej ilości azotanów, fosforanów. Ryby nie karmić takich pasożytów, więc jest to walka z nimi jest całkowicie wyłączyć światło w akwarium, wskazane jest, aby często zmieniać wodę.

Zatem, glony – pasożytnicze organizmy byłoby lepiej, gdyby ich liczba w akwarium będzie minimalny.