885 Shares 6984 views

Mleko, właściwości tego produktu.

Mleko, użyteczne właściwości, że ludzie mają używane od czasów starożytnych, cieszył się dużym powodzeniem wśród ludności. Jego stosowanie w żywności, począwszy od niemowląt i nadal to robić przez całe życie.


Przydatne właściwości mleka studiował Hipokratesa. To właśnie on w tym czasie był w stanie zidentyfikować szereg chorób, w których mleko może mieć moc uzdrawiania. Hipokrates również w stanie określić kondycję ludzką, w którym produkt ten jest wysoce niepożądany. Ale w każdym przypadku, mleko, użytecznych właściwości, których nie można przecenić, nie można porównać z żadnym innym produktem, ponieważ jest to jedyna w swoim składzie.

Ponad stu przydatnych komponentów są w produkcie. Białko to, i witaminy, oraz tłuszcze i laktozę. Poza tym mleko jest bogate w hormony, minerały i enzymy. Być może najważniejszą cechą tego produktu jest fakt, że mleko zawiera w swoich składników kompozycji, tak że trudno jest znaleźć w żadnym innym produkcie.

Białko, które jest obecne w mleku zawiera duże ilości aminokwasów oraz lizynę i metioninę. Do normalnego funkcjonowania organizmu i żywienia, są po prostu niezastąpione. Białko mleka posiada wysoką wartość odżywczą, w porównaniu z innymi białkami i absorbowane przez organizm łatwiej.

Mleko, właściwości użytkowe, które są bardzo cenione, zawiera prawie całą tabelę DI Mendelejew. Posiada ogromną ilość wapnia, dzięki czemu poprawia krew i wzmacnia tkankę kostną, co jest szczególnie ważne dla osób starszych, dzieci, matek karmiących i kobiet w ciąży.

Dodatkowo, mleko jest nasycony z dużą liczbą elementów śladowych. To miedź, jod, żelazo, i różne sole. Zadziwiające jest, że nowoczesna technologia umożliwia przetwarzanie mleka, aby utrzymać to wszystko swoje korzystne właściwości.

Mleko jest dziś chyba najbardziej popularnym produktem. Jednak pojawia się pytanie, co mleko zdrowsze. To ustalić, jak się okazało, nie tak proste. Po pierwsze, mleko pasteryzowane lub może być niepasteryzowane, UHT lub superpasterizovannym.

Niepasteryzowane mleko jest najbardziej bogaty w substancje naturalne, gdyż w trakcie leczenia nie jest poddawany działaniu naprężeń termicznych. Jednak istnieje możliwość, że zastosowanie takich czynników chorobotwórczych mleka mogą kolonizować ludzkiego ciała. W związku z tym, z punktu widzenia bezpieczeństwa w żywności powinny być spożywane mleko pasteryzowane.

Co do mleka pochodzącego od różnych zwierząt, najcenniejsza jest uważany za koza. Ale tutaj też ma swoje osobliwości. Fakt, że mleko od tego zwierzęcia nie ma dość przyjemny zapach. A większość ludzi nie są w stanie z tego powodu do picia mleka koziego.

Kolejna kwestia dotyczy wielu, to brzmi tak: „Co jest lepsze: jogurt ? Czy mleko”. Udowodniono naukowo, że jogurt zawiera więcej witamin i przyswajane znacznie łatwiejsze niż z mlekiem. Temat narzędzie kefir mleko tle wciąż pozostaje otwarta. Istnieją opinie, że kefir mleko jest o wiele bardziej przydatne, ponieważ w tym czasie jego przygotowania do gromadzenia takie substancje biologicznie czynne, które w mleku dość szybko tracą swoje właściwości.

Jednakże, mleko, właściwości, które uznano za nieco wcześniej, w kompozycji zawiera takie pierwiastki śladowe, nie są obecne w jogurcie. Wniosek powinien być tylko jeden: w żywności powinny być spożywane, a mleko i jogurt poprzez zrównoważenie ilości tych pokarmów. Ale, co najważniejsze, w każdym przypadku, zrezygnować produkty mleczne nie mogą być w ogóle.