710 Shares 8339 views

Co jest fryz? Różnice w stosunku do innych ras koni

Konie już dawno stracił swój cel praktyczny. Zostały one zastąpione przez samochody, pociągi i samoloty. Teraz konie są dostępne głównie do bogatych ludzi i są najczęściej używane do sportu. Zwykli obywatele mogą podziwiać tylko z daleka tych harmonijnych i przyjaznych (w przeważającej części) stworzeń. Ale sto lat spędził u boku koni, pozostawiając prawie pamięć genetyczną; Konie są jeszcze obudzić w nas pewne uczucia, które, jeśli spojrzeć, nie jest już właściwe w dzisiejszym świecie. Jednak nawet najbardziej pragmatyczny człowiek do koni traktowane z szacunkiem, z przyjemnością je oglądać, a jeśli to możliwe, nie przeszkadza jazdę.

rasy koni

Jesteśmy już dość daleko zarówno od natury i od rolnictwa. Gdzieś we wsiach są jeszcze ludzie, którzy pamiętają jak codzienne życie te same konie, ale jesteśmy daleko od tego. mieszkańcy miast są bardziej przyciąga do wyścigów, gdzie konie mogą zobaczyć, a pasją bawić. Ale eksperci i wysoce wyrafinowanych miłośników tych zwierząt wiedzą, że wiele koni zależy od zdolności rasy.

A jeśli ograniczymy się tylko do koni wyścigowych, różnorodność gatunkowa może ogarek. Tu i Arabowie, i Andaluzji, a Akhal-Teke rasy i lippitsanty … wszystko to nazwę. A opcje wyścigów konnych zależy od rasy – to nic dziwnego, że zostały wyjęte, cenionych wytrzymałość lub zdolność do łzę z początku szybko (na krótkich dystansach). Nie mówimy o ciężkich lub koni roboczych – są one obecnie wykorzystywane tylko w obszarach wiejskich.

Pochodzenie Fryzach

Więc co jest fryz? Przede wszystkim, jest to bardzo stara rasa koni. Holenderski hodowane go, a jego uprawa zaczęła się w czasach wypraw krzyżowych. Formacja Fryzach wpłynęła głównie starożytną ciężkich, a następnie przelewa krew koni orientalnych, a po nich – Andaluzja. To do nich hodować konie „fryz” miał małą głowę, „łabędzia szyja” i piękny krok. Szczególną uwagę przywiązuje się do hodowców co Fryzach nie dotyczy polskiej rasy.

Co jest fryz z późniejszych czasach? Uczestniczył w usuwaniu wielu znanych ras koni. Najsłynniejszy niemiecki i angielski oldengburgi rasy Shire, który został szeroko stosowane w tworzeniu najlepszych kłusaków skał.

rasy cechy

Podobnie jak wszystkie koni pełnej krwi, tego rodzaju koni, też ma swoje własne cechy. Nie trudno sobie przypomnieć, co fryz i jak to wygląda. Oprócz już naznaczone małej głowie, mają długą grzywę i ogon, wybitny „babcię” (dla którego rasa dostaje swoją nazwę). Podstawowym kolorem koni – owiec, a często po prostu czarnych wersjach kolorystycznych, główny warunek – brak białe smugi i plamy żadnych nogi lub ciało.

Kolorem, który powinien być freeze-koń związane zabawny incydent. My absolutnie czystej krwi matki i ojcowie z właściwym kolorze, może urodzić się biały źrebaka. I choć nie jest to albinos. Miłośnicy koni i hodowcy czasami debatować czy przypisywać taki „żart natury” dla Fryzach. Najbardziej skłonni są myśleć, że tak, ponieważ inne cechy rasy takich koni są bez zarzutu. Tylko kolor niestandardowy. Chociaż wiele jeździec nigdy nie widzieli, jaki fryz koloru białego – jest to rzadkie zjawisko.