275 Shares 8297 views

Skuteczne leczenie trądziku

Bardzo często na twarzy są wysypka trądziku (trądzik), pory są często powiększone, a sama twarz świeci i błyszczy. Te niedociągnięcia można wyeliminować, ale trzeba to zrobić dokładnie i poprawnie.


Jeśli twoja twarz w tym samym czasie istnieją wszystkie te problemy, należy skonsultować się z lekarzem, aby wybrać najlepsze leczenie trądziku. Jeśli pryszcze są sezonowe lub charakter tymczasowy lub po prostu masz tłustą cerę, spróbuj rozwiązać problem samodzielnie.

Przede wszystkim odpowiednio oczyścić skórę. Nawiasem mówiąc, na tłustej skóry twarzy trądzik może być nieobecny w ogóle, ponieważ ich wygląd sugeruje wybrać źle kosmetyki dla skóry. Taka skóra potrzebuje środków finansowych, przeznaczonych specjalnie dla tego typu skóry. Jest to różne żele i pianki do prania, nie zawierające mydła lub suszenie skóry. W skład tych środków obejmują wiele różnych roślinnych ekstraktów ziół leczniczych. Na przykład, kory dębu, rumianku lub bławatka. Fundusze skutecznie oczyszczają, nawilżają i zdezynfekować skórę i zapobiega powstawaniu czarnych plamek na twarzy. Dlatego leczenie trądziku bardziej efektywne wykorzystanie ich dużo.

Aby pozbyć się trądziku lub trądzik, przede wszystkim, trzeba prawidłowo myć:

  1. Wash wymagana jest nie tylko rano, ale przed pójściem do łóżka.
  2. Umyj twarz zimną wodą tylko ponieważ nie aktywuje gruczoły łojowe.
  3. kostki lodu, które wytrzeć twarz, mocno zwężają pory, że prowokuje łojowych tłuszczu i powstawanie nowych trądzik.
  4. Po umyciu przetrzeć skórę balsam nawilżający specjalny lub tonik, który przywróci równowagę kwasowo-zasadową i wąskich porów.

, Zatyka porów, używać płyny skutecznie usuwają martwe komórki naskórka kwas salicylowy. Mają doskonały efekt łuszczenia, nawilżają skórę i zapobiega powstawaniu stanów zapalnych.

Regularnie wykonywać maskę z glinki. Jeśli wolisz bardziej miękką wersję, można użyć folii maski. Produkty kosmetyczne, czyli leczenie trądziku powinno zawierać kwasów owocowych i enzymów. nawilżają one skórę, czyniąc ją bardziej gładka i aksamitna, dostosowanie procesów sebum. Nawilżają skórę tylko zaprojektowane specjalnie dla tego kremu.

Idealny dla skóry tłustej – środków matujących. Zawierają garbniki, różne witaminy i ochrony przeciwsłonecznej, dzięki czemu skóra unika połysk. Proszek lub korektor może przyczynić się do wzmocnienia efektu matującego.

Ale jeśli nie środki nie rozwiązują swoje problemy skórne, konieczne jest, aby skonsultować się z lekarzem. Będzie ona określić przyczynę trądziku, a dopiero potem wyznaczyć odpowiednie leczenie trądziku. Najczęstszym i zaawansowaną metodą jest leczenie laserowe trądziku. Również doświadczony lekarz dermatolog może przepisać antybiotyki na trądzik, które przyspieszają proces gojenia i przywracają skórze.

Istnieje wiele mitów na temat trądziku. Na przykład, konieczne jest aby suszenie krosty i znikają. Ale tylko suszenie skóry twarzy, suszy, a woda w niej tak, że przerywaną bariery skóry, jest sucha i obierania, skóra łatwiej przenikać przez bakterie.

Drugim mitem jest to, że główną przyczyną trądziku jest brudna skóra. Jeśli oczyścić skórę bardziej agresywnych środków, trądzik rozprzestrzeni się jeszcze bardziej, potrzebują więcej długoterminowego leczenia trądziku. Trzeba oczyścić skórę łagodnie i delikatnie.

Trzeci mit – aby pozbyć się trądziku pomogą regularny seks. Ale między seks i występowanie trądziku nie ma absolutnie żadnego połączenia. Zajęta lub nie – z trądzikiem nie odbyć.

Mit czwarty – mechaniczne oczyszczanie twarzy przyczynia się do trądziku. Procedura ta poprawia tylko stan skóry, ale powinien on być wykonany starannie i sterylne.