275 Shares 4347 views

Raspberry Gusar: Opis. Nowe, otrzymując odmiany malin

Malina jest znana ludziom od czasów starożytnych. To berry stał się tak kochany przez wielu, nie tylko na przyjemny słodki smak i delikatny smak, ale także użyteczne właściwości. Coraz bardziej popularne w ostatnich latach, zbierając maliny GUSAR. Opis odmian występujących w wielu źródłach, ale nie do wszystkich piśmie nie powinien wierzyć. W tym artykule postaramy się zrozumieć specyfikę uprawy malin i dbać o nią.

Raspberry Gusar: opis i charakterystyka odmian

można nazwać to Maliny jest stosunkowo młody w porównaniu do innych. Odmiany malin Hussar została zapoczątkowana w 1995 roku. Główne cechy to prostota atmosferycznych, odporność na szerokim zakresie temperatur i minimalnych wymagań sprzętowych. Początkowo odmiana maliny wzrośnie w południowych regionach Rosji, a rośliny są odporne na wysokie temperatury. Jednak później okazało się, że krzewy są dobrze tolerowane i zimno do -25 stopni, nie ma problemu w obecności małej pokrywy śnieżnej zimy. Z tego rodzaju malinowym GUSAR złowione we wszystkich regionach naszego kraju, a nawet w krajach sąsiednich.

rośliny wygląd

Raspberry Gusar ma silne łodygi, dorasta do 3 metrów wysokości, w pończoch nie jest potrzebne. Jagody tupokonicheskoy tworzą duże, soczyste, o wadze około 5 gramów. Smak jest słodki i kwaśny, jagody zawierają dużo witamin.

Liście są ciemnozielone, pomarszczone, lekko owłosione, ząbkowane. owocujące gałęzie znajdują się na całej długości pędów.

Na krzakach żadnych cierniami, pędy słabo uformowane, a wszystkie elektrownie iść na powstawanie owocu. Odmiana jest odporny na szkodniki i choroby jest atrakcyjne dla owadów.

Plony odmian

Nawet w niesprzyjających warunkach środowiskowych, które mogą wytwarzać ze średnią wydajnością maliny GUSAR. Opis następująco: z jednego krzewu można zebrać około 2,5-3,5 kg jagód. Podczas tworzenia wygodne, korzystne warunki dla wzrostu i rozwoju roślin zbiorach malin wzrosła do 84 kg na sto metrów kwadratowych ziemi.

Charakterystyka uprawy

W obszarach, ogrodnicy bardzo popularny malinowy GUSAR. Odpowiedzi o nim w większości pozytywne, jednak i tak skromny odmiana ma swoje właściwości, gdy wzrosła.

Po pierwsze, roślina nie jak kwaśne gleby ilaste. Aby uniknąć zakwaszenia, jako ściółka nie używać trociny, wióry. To jest najlepsza do tego celu świerkowych gałęzi. Ponadto konieczne jest powstrzymanie się od nadmiaru azotu, ponieważ ten pierwiastek przyczynia się do zmiany reakcji kwasowo-zasadowej.

Z drugiej strony, odległość pomiędzy tulejkami docelowe powinny być następujące: 0,7 cm w rzędzie i 1.5 m w rzędach w sposób wykopu 1-1,5 m oraz sprayu.

Podczas formowania krzewów zostawić około 1 do 6 pędy krzewów.

Cechy lądowania

Jeżeli działka osiada maliny Gusar, sadzenia i pielęgnacji dla niego w przyszłości odgrywać ważną rolę w kształtowaniu plonu.

Najlepszą porą do sadzenia – koniec maja – początek czerwca.

Średnica otworów do sadzenia roślin koniecznie musi przekraczać rozmiar systemu głównego, który wynosi co najmniej 50 x 50 cm. Po pierwsze w bruzdy leżał próchnicy nawozu mieszaniny substancji odżywczych i dokładnie wymieszano. Następnie wylewa się na górnej części małego gleby podlewa zanurzyć sadzonkę. Ma to zapewnić, że delikatny system korzeniowy malina nie styka się bezpośrednio z nawozu i nie sparzyć. Następnie korzeniowej posypane próchnica, torf lub obraz czarno ziemi.

Kolejną cechą, która ma GUSAR malinową (opinie ogrodnicy to potwierdzić): kołnierz korzeni podczas sadzenia nie pogłębia. Po całkowitym gleby skurczu lub ona powinna być na równi z gruntem lub kilka centymetrów wyżej.

Nawozy sztuczne, które są stosowane w Bezpośrednie amoniak, fosfor, kompleksowe. Chociaż, według ostatnich badań, potrzeba fosforu przesadzone. Podczas wegetatywnych korzystnych amonowych dodatki mineralne, podczas rozkwitu – tylko minerału. Podczas jajników i owoców azotu dojrzewania nie zrobić zalecane.

techniki sadzenia

Istnieją dwie popularne metody, które są posadzone maliny GUSAR. Opis metody wykopu następujący. Na widzi część głębokości wykopu, który nie przekracza 20 centymetrów. Następnie wlano ją wodą i aby nawóz organiczny. Po siewek są sadzone w rzędzie, przykrywa ziemią i lekko ubija.

Innym sposobem lądowania – rzemieślniczych. Dig studzienek na 50 x 50 cm, wypełnienie wodą, dzięki czemu nawóz. Sadzonki powstają w grupach 10-12 części i sadzone w otworze. Pokryte ziemią i ubita.

Przed posadzeniem sadzonek kilka godzin namoczone w wodzie.

Troska o malinami

Od dość opodatkowania malinowy Gusar, sadzenie i pielęgnacja nie wymaga specjalnego wysiłku. Ostatni obejmuje nawadnianie, podwiązkę i cięcia.

Pomimo faktu, że odmiana jest odporna na suszę, podlewanie powinno być obfite. To powinien być zawsze przechowywany wilgotności warstwy górnej gruntowych. Średnio nawadnianie jest przeprowadzane dwa, rzadko trzy razy w tygodniu. Nadmierne rośliny zawadniająca mieć również negatywny wpływ.

Choć w GUSAR malinowy łodygi są bardzo silne, ale w czasie owocowania, podczas dobrych zbiorów, one wyginać na ziemię. Jest to czas, aby związać maliny. Gobelin Podwiązka jest to, że łóżka są napędzane wokół kołki. Między nimi silne naprężone liny lub przybity pokładzie. Dalsze krzewy przywiązany do liny lub tablicy. pończoch wentylatora zawiera zatykaniu kołku z dwóch stron każdego z krzewu, do której nici kotwowe.

Przycinanie – jest jednym z najważniejszych kroków, gdyż bezpośrednio wpływa na wysokość plonów. Procedura ta odbywa się dwa razy w roku. Po raz pierwszy – tuż po zakończeniu zimy. Usuwa wszystkie nadmiar pędów i owocowe skrócony do pierwszych pąków. Drugie oczyszczanie prowadzi się po owocowania. Krzew przycinane do 30-40 cm usunąć nienośnych gałęzi i pędów.

powtarzające maliny

Zbyt często ogrodnicy zastanawiać: „Raspberry Hussar – powtarzające się, czy nie?” Aby zacząć rozumieć, co to jest. W przeciwieństwie do zwykłych malin, który ma dwuletniego górną część cyklu rozwojowego, powtarzające – rodzaj roczny. Oznacza to, że w jednym sezonie rośnie i jest w stanie zebrać w obecnych pędów rocznie. Raspberry Gusar jest powtarzające odmiany malin. Jej godność następująco.

Po pierwsze, hoduje się bez zastosowania substancji chemicznych, jako że jest odporna na choroby i szkodniki. W związku z tym wydajność uzyskuje czysty minimalnych kosztów pracy i materiałów.

Po drugie, okres zbieranie jagód jest przedłużony o dwa miesiące, aż do października.

Po trzecie, wyjątkowy Zimotrwalosc, ponieważ górna część krzaka tnie po żniwach, a system korzeniowy łatwo wytrzymuje mróz w ziemi.

Wreszcie, wyższą wydajność niż w przypadku konwencjonalnych odmian malin. Jednak wymagania dotyczące wilgotność, światło, zwiększenie mocy.

Inne odmiany wysoko wydajnych

Oprócz odmian malin Hussar, istnieją inne, nie mniej plonowanie odmian, vyvydennye niedawno. Odmiana dotyczy Maszy besshipnoy maliny, wydajność pojawia się 5-6 kg z jednego bawełnę. Owoce są duże, słodkie, wczesne dojrzewanie. Kolejny nowy gatunek – Biryusinka. Z krzewu można zebrać do 10 kilogramów średniej jagody dojrzewania. Obie odmiany mają wysoką twardość. Moskwa gigant ma także dobrą wydajność i bardzo duże jagody, do 25 gramów. Wśród żółta malina wysoce wydajne to nowa odmiana – Yellow Giant. Wydajności do 10 killogrammov krzewów, odmiana odporna na choroby i szkodniki.

Czarne maliny mają dobrą wydajność jest Cumberland (do 6 kg na krzaku) i Sooty.

Konkludując

Tak więc artykuł został szczegółowo omówiony w malinowym GUSAR, przeglądy, które są często niejednoznaczne kolor. Wynika to z kilku czynników. W pierwszej kolejności wielkie znaczenie dla powstawania owoców ma smakowitość gleby, intensywność opatrunków, jak również strefy klimatycznej. Z terminowego wprowadzenia nawozów potasowych, dobrym świetle, obfite maliny nawadniania staje smaczny, słodki, aromatyczny. W odwrotnej sytuacji może wysuszyć jagody, rosnąć płytkie.

Rentowności także korzystnie zależy od rolnictwa. „Ile jest inwestowane – i dostać tyle” – to zasada, która powinna prowadzić uprawę agricultures.